karın ve sırt kası yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gnnc144 tarafından 14 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    merhaba arkadaşlar forumda yeniyim dolayısıyla body de yeniyim.Düzenli olmadan sixpack yani karın kası çalışıyorum mesela sabah kalkınca 2 set yatmadan 2 set gbi buda etkili olmuyor bu konuda öneriniz nedir bu birincisi :)

resimdeki hareketi yani sırt hareketi z barımı oturup kafamn arkasınan yukarı aşağı kaldırıp sırt kaslarımı calıstırmaya calıstırıyorm bu boyumun uzamasını engellermı? yaşım 17

son olarak bu yaştan snra barfks boyumu uzatırmı boyum 180 kilom 65
    şimdidn sagolunweightlifter

oztan bunu beğendi.
  2. oztan

oztan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel konu gnnc144, bende cevabını bekliyorum...

gnnc144 bunu beğendi.
  3. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Boy konusunda bi kuşkun olmasın. Bence sırt antrenmanı olarak seviyenize göre aşağıda ki hareketleri uygulayabilirsiniz;

gnnc144 bunu beğendi.
  4. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    peki yazımdaki :arrow: karın kası ile ilgili ne söyleyeblirsnz ?

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    karın kasları çok minimal kaslardır...bu nedenle harekete başladıklarında harcanan enerji miktarı çok azdır...yüzlerce tekrar yapsanız bile toplamda harcana enerji miktarı çok azdır...

bu nedenle , karın egzersizi üstüne "sağlam enerji yakıcı antrenman "ve herşeyden önce "gırtlak konusunu" optimize etmelisiniz...aksi taktirce binlerce mekik çekseniz de nafiledir...))

6. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    gnnc144 bunu beğendi.
  7. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    güzel çalışma saolun da diyeti anlamadm 65 kiloyumda :) birde hergun az bir çalışma ile yani her gun 3-5 set aralıklarla tabki yani sabah 2 set aksam 2 set gbi ypsam şekil alırmı karnım ?

8. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Ben videoda ki antrenmanı gün aşırı uyguluyorum 15% yağ oranım var ama sıktığım zaman belli oluyorlar en azından 4 tanesi, eğer yağ seviyeniz yüksek değilse sizde de maksimum 1 ay içinde belli olur sanırsam.

9. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    anladm saolun peki bir şey daha sorayım.Yaz geldi artk sırtın belli olması gerekiyor :) ben evde barkfs cekıyorum kapının demirinde :) gelip gidip 1 set yapıp gidiyorum yani biraz düzensiz oluyor yani.günde 6-7 defa barfiks cekıyorm 1-2 defada asılıp ayaklarımı havaya kaldırıyorum karın kası için bunun hakkındada bir yorum yaparmısınz cok mu az mı nasl yapılması lazım luzumsuz mu yorumlarınız benim için çok faydalı oldgu içn istiyorum zamanınızı calmak degil amacım :p

10. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    O resimde ki sırt değil omuz hareketidir ve boy uzamasını engeller.Bir allahın kulu yazmamış.Sırt yapmak istiyorsan barfiks çekmelisin.

Karın kasları da diğer kaslar gibi dinlenerek gelişir bir gün 1 defa çalıştıgın zaman bir daha çalışmamalısın dinlenmeye bırakmalasın.

11. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    tmm saolasın :) peki barfiksi aralıklarla mı cekicem 1 gun dinlenme gbi yoksa gunde 7-8 defa ceksem hergn tkrarlasam bnu sorn olrmu

12. krşt

krşt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence de karın kası için çok iyi bir çalışma... ben de yapıyorum bunu.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:23 ----------

ne demek istediniz burda anlayamadım???sağlam enerji yakıcı antreman ve gırtlak konusu???açar mısınız?

13. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    sayın ercen gürgöze adlı üyemizin msjından alıntıdır :) ;
    **karın hareketleri...özellikle ağırlık destekli...3 x 25 crunch , 3 x 25 çakı hareketi ..

**şınav tipi hareketler ( ki bu hareketlerde karın kası daha fazla strese maruz kalır, bi anlamda çalışlşır...

**üzerine "koşu ,orta tempo " 35-45 dakika ya da yürüyüş hızlı..

** + diet ...yediklerinizi azaltma...

bu tipleme "çekilecek binlerce mide hareketinden veya yazpılacak alet vb idmanından çok daha etkindir... (saglam enj yakıcı ant) sorun için yazdım bunu umarım yararlıdır bende aynı sordugun soruyu ercan abime sormuştum cevabnı aynen yazdım sana umarm işne yarar.

Sayfayı Paylaş