Karın ve Bel antrenmanı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve LikeJaggeR tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar 6a66a6a6a6a6aa6.jpg böyle bir bel ve karına sahip olabilmek için neler yapmam gerekiyor? Biliyorum ki yağ oranımı falan düşürmem lazım. Fakat ben karın ve bel pek çalışmıyorum. Artık düzenli bir şekilde çalışıp, definasyona girip ortaya çıkmasını istiyorum. Haftada 3 gün salona gidiyorum, her antrenmandan sonra yapabileceğim egzersizler nelerdir? Benim belim de şöyle; aaaaa222222233.png gördüğünüz gibi bel kemiklerim önde ve belirgin. Yani belim geniş duruyor ki ben ince bir bel istiyorum bu yüzden belirttiğim yerleri nasıl doldurabilirim?

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Resimdeki sporcu mezomorf vücut tipine, sizde endomorf vücut tipine sahipsiniz, yani yağ oranı ne kadar düşürülürse düşürülsün aynı görüntü oluşmayacak olsada tatmin olacağınız bir noktaya gelecektir, siz yeterki azimli ve sabırlı olun, yağ oranını azaltmak dışında dumbbella yana eğiliş, yan pozisyonda sabit duruş, crunch, hyperextension ve daha sonra deadlift gibi egzersizler yapabilirsiniz lakin twist egzersizinden uzak durun. Ayrıca alt sırt ve karın kasları vücudun denge merkezinde bulunan önemli kaslardır, isterseniz 45 cm bicepsiniz olsun yerden 3 kiloluk bir dumbbell alırken sakatlanmak istemiyorsanız bu kasları çalıştırmak zorundasınız, doğru karar vermişsiniz.

mehmet2576 bunu beğendi.
  3. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de endomorf olduğumu düşünüyorum. Eskiden bayağı kiloluydum sonra aniden verdim kiloları yağlar kaldı. Keşke ektomorf olsaydım :( Tam olarak aynı görüntüyü istemiyorum fakat beldeki adonis kasları çıksın ve göğüs-omuz genişlesin de üçgen vücuda sahip olabileyim. Bu şekilde kanatlar az çok geniş, ortası dar, bel de geniş görünüyor :( ''Yan pozisyonda sabit duruş'' tam olarak ne oluyor, anlamadım da? Bir de bende bel çukuru ve biraz kamburluk var ''hyperextension'' hareketinin buna bir zararı olmaz değil mi? Yani daha da çukurlaşmasın belim? Twist hareketini hiç yapmıyorum, sevmiyorum da zaten. Verdiğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum.

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Ektomorflarda keske mezomorf/endomorf olsaydım diyor:) hepsinin artilari eksileri var, yine ucgen vucut sahibi olabilirsiniz, endomorf vucutta omuz genisligi, kas hacmi de yaglanma problemi kadar buyuk oluyor ve ortaya daha iri bir ucgen cikiyor. Yere omzunuzun uzerinde uzanin, daha sonra altta kalan kolunuzu dirsekten kirarak sabit ve vucut hattinizi bozmadan, sadece ayaginiz ve dirseginiz uzerinde durabildiginiz kadar durun, ayni islemi diger oblik icinde uygulayin, bunu 3 kez tekrar ederseniz yeterli olur. Bel cukurunun en azindan agri sebebi olmasinin onune gecmek icin karin egzersizlerini ihmal etmemeniz lazim, hatta onceligi karin egzersizlerine verin, hyperextension bu sekilde problem olusturmayacaktir, kamburluga gelince, omuz, trapez ve sirt kaslariniza form kazandirabiliyorsaniz istesenizde kamburluk sorunu yasayamazsiniz, tabi baska bir saglik sorununuz yoksa.

5. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Hevesini kırmak gibi olmasın ama bu dediğin kişi Jeff Seid. Adam öyle 1-2 senede yapmadı o vücudu :) Sen düzenli çalış zamanla olur :)

6. LikeJaggeR

LikeJaggeR Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yok hocam ne heves kırması. Kendisinin kim olduğunu biliyorum zaten. Sadece o bölge için örnek olarak aldım o resmi. :)

7. Wicca

Wicca Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bende de aynı problem var. Ancak ben 190 boy atletik yapı yağsız bir vücuda sahibim. Bildiğim kadarıyla da EctoMezo olması gerekiyor vücut tipimin yaptığım araştırmalara göre. Son dönemde 2-3 kilo aldım ve enteresan bir şekilde hepsini bel bölgesinden aldım. Üst vücut hala parçalı görünüyor çünkü. Muhtemelen bu ay belim biraz kalınlaşacak. Kilo vermem gerekiyor ve verdiğim kilonun tamamını bel bölgesinden kaybetmem gerekiyor. Bunun için şöyle bir çalışmaya başladım. Normalde hiç kardiyo yapmazdım. Şimdi spordan önce ısınmak için açma germeye ilave olarak 5 dakika bisiklet ve spor sonrası da 15 dakika kafama göre eliptik, bisiklet veya koşu yapıyorum. Koşuda da ortalama 8km hız ile koşuyorum fazla yorulmamak için. İlk etapta 91 den 85e düşmem benim için gayet iyi bir hedef gibi görünüyor ve şunu da belirtmek lazım ki üst vücuttan kaybetmediğim takdirde beli baya inceltebileceğimi söyleyebilirim. Belin kalınlaştığını da etek traşının olduğu yerdeki şişkinlikten anlayabiliyoruz bildiğim. Adonisler eskisi kadar belirgin değil.

Sayfayı Paylaş