1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Karın kaslarım ?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve eehfe4 tarafından 3 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba. Body Building'e yeni başladım.1,5 Ay kadar oldu ve evde kendi imkanlarımla çalışıyorum (2x5Kg Dambılım var) 2 Tane sorum olacak
    1-Karnımdaki deriyi aşşağıya çekince karın kaslarım çıkıyor hiç ellemeden çıkması için ne yapmalıyım ?
    2-Vücut ağırlıylamı çalışayım (Şınav - Mekik - Dips - Plank) yoksa FleXoR hocamın evde dambılla çalışma programıylamı çalışıyım ? Hangisi daha fazla verim verir?
    Programlar :
    1-PROGRAM (FleXoR)
    1-Gün Göğüs Biceps
    2-Gün Omuz Triceps
    3-Gün Sırt Karın
    4-Gün Bacak Bilek olarakmı
    2-PROGRAM (Vücut Ağırlığı)
    1.Gün Şınav Mekik Dips Plank
    2-Gün Şınav Mekik Dips Plank
    3-Gün Şınav Mekik Dips Plank
    4-Gün Şınav Mekik Dips Plank
    Haftanın 4 günü Tüm vücutmu Yoksa Haftanın 4 günü parça parçamı ? fazla konustum sanırım opss. :D 20160827_141603-min.jpg 20160830_232210-min.jpg 20160830_232218-min.jpg

2. Starscream

Starscream Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Gerçekten vücut yapmak istiyorsanız spor salonunda çalışın. İyi bir spor salonuna giderseniz size uygun programı yazabilirler. Karın kası olayına gelince yağ oranınızı biliyor musunuz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

eehfe4 bunu beğendi.
  3. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    dostum karnının alt kısmı daha yağlı üst kısımlardaki yağlar daha az olduğundan kaynaklanıyor olabilir yağ oranını biraz daha düşürürsen belirginlesir ayriyetten hacim kazandirmak icin karin çalışman lazim.aksi takdirde hacimli gözükmez

eehfe4 bunu beğendi.
  4. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Eehfe4 öncelikle estetik bir vücut sadece karın kası demek değildir şu an bu kütelde karın kaslarının görünmesi senin için bi önem arz etmemeli kas kütleni artırıp kaliteli bir şekilde spora devam etmeni ve kütle koymaya yönelmeni tavsiye ederim ;) yahu söylemeden geçemicem ikinci poz için allah kabul etsin :eek:

joseph105, Sersem1690, Bozo-Baku ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    hahahahhaah dostum tam ben diyecektim lafı ağzımdan aldın tebrikler:)

eehfe4 ve goodfellas9 bunu beğendi.
  6. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Hahaha o zaman teşekkür ediyorum bana bıraktığın için :D başkası yapsa rahat edemezdim

Kobe_ali bunu beğendi.
  7. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam yağ oranımı nasıl düşürürüm ?
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Eylül 2016 ---
    Hocam ben yatılı lisede okuduğum için o biraz sıkıntı ama buraya okumaya gelince yazılırım
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Eylül 2016 ---
    Hocam aynen öyle yapmak istiyorun ekmeği az yiyorum.Yağ oranımı %11-12'ye kadar düşürmek istiyorum,spor yaptığım günler Yumurta-Tavuk-Ton balığı-Lor peyniri yiyorum.Bu arada Amin hocam :D:)

Son düzenleme: 4 Eylül 2016
  8. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    dostum daha fazla yağ oranını düşürüp napacaksın 1 deri 1 kemik vücut estetik mi olacak senin için giydiğin kıyafetin içinde kaybolacaksın güzel mi duracak? daha fazla zayıflama sporla birlikte kas kütlesi almaya bak sonrasında yağ oranını düşürüp karın kaslarını belirginleştirebilirsin

9. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam iyi diyorsunda akşam hafif göbek çıkıyor ne yapmalıyım hep düz olması için ?

10. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    şişkinlik o dostum tuvalete çıkamazsın çıkar,çok su içersin çıkar bir öğünde çok yemek yersin çıkar.şişkinlikle yağ aynı şey değil

11. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam anladım :) yağ oranımı nerede ölçütürebilirim ve Spor salonuna gitmedende iyi bir vücut yapılabilirmi ?
    2 Ay dır uğraşıyorum karın kaslarım - kollarım - göğüsüm çıkmaya başladı bunlar beni motive ediyor :))

12. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    yapan var mı var ama benim görüşümce çok çaba ister.vücut ağırlığıyla mükemmel vücut elde edenler var ancak denemedim bilmiyorum.ha vücut ağırlığı değil ben ağırlık kaldırıcam diyorsan da spor salonundaki alet ve ağırlık imkanlarını evde yapmak imkansız nerdeyse.spora gitme imkanın varsa git ancak olmuyorssa evde yapman daha iyidir tabiki:) yağ oranını hastanelerde ve bazı eczanelerde ölçtürebilirsin

13. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam yatılı lisede okuyorum ben.Buraya okumaya geleceğimde 1- 2 ay sonra bu gün gelsem direk yazılırım o kadar istekliyimde şartlar el vermiyor ne yazıkki :(
    Evde benim kuzenim yapıyordu baya atletikti karın kası çalışmıyordu ama iyiydi vücudu.Zaten subaylık okuyordu, darbe felan oldu tüm öğrencileri attılar öyle yani.

14. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Evde çalışma ile spor salonunda çalışmayı sınava hazırlanırken dershaneye gidip gitmemeye benzetebiliriz.Eğer spor salonuna gidersen belli bir çalışma programın ve çalışma ortamın vardır.Fakat evde çabuk rehavete kapılabilirsin.Spor salonunda rekabet ortamı vardır hocaya danışabilirsin.Ama evde yeterince disiplin ile çalışırsan yeterince araştırıp bilgi sahibi olursan evde de çok iyi vücut geliştirebilirsin.Evde yapılan şınav barfiks gibi hareketlerin yetersiz kalmasının temel sebebi hareketleri sürekli aynı ağırlıkta yaptığımız için tekrar artar bir süre sonra kas kütlesinden çok dayanıklılığı arttırmaya başlar.Bu durumda şınavın barfiksin çeşitli varyayonlarını denemen ve ağırlıkla hareketi yapman gerekir.Mesela aklıma ilk gelen barfikste belli noktadan sonra tekrarı arttırmak yerine bacağına ağırlık bağlayıp yada sırt çantasına ağırlık koyarak yapmandır.Bence sadece dumbell ile çalışmak yada sadece vücut ağırlığın ile çalışmak yerine ikisini birleştirip çalışmandır.Eğer yapabiliyorsan evine barfiks demiri al.Sadece barfiksle bile sırt ve biceps kaslarının büyük bir kısmını çalıştırabilirsin.
    https://www.bodyforumtr.com/threads...emi-program-İskeleti-full-body-workout.87298/
    Yukaridaki başlıkta olan tüm vücut antrenmanını deneyebilirsin.
    Mesela
    ++Compound Ust Vucut Push++
    -Dips
    -Push Ups

++Compound Ust Vucut Pull++
    -Pull up
    -Chin up

++Compound Alt Vucut Legs++
    -Squat (veya varyasyonlari; front, hack)
    -Lunges
    -Step ups

++Shoulders++
    -Lateral raise
    -Shrugs
    ++biceps++
    dumbell curl
    ++triceps++
    Dumbbell triceps extensions
    eğer barfiks çekebileceğin bir yer varsa bu hareketleri çok rahat yapabilirsin.
    Karın kası için plank yapmanı tavsiye ederim.

15. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Teşekkür ederim hocamda FleXoR dambılla çalışma programı kötümü hocam ?
    https://www.bodyforumtr.com/threads/yeni-başladım-programım-nasıl-1-5-ay.129341/#post-1101069 Bi bak hocam

16. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Boy ve Kilonu öğrenebilir miyim?

eehfe4 bunu beğendi.
  17. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    178cm 65kg

18. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Flexor hocanın programı kesinlikle kötü değildir.Flexor o başlıkta sadece dumbellarla bile evde ne kadar çok spor yapabileceğimizi anlatmıştır.O programdaki bazı hareketleriçin 5 kg dumbelllar yetersiz kalacağı için vücut ağırlığı ile daha çok verim alınacağını düşünüyorum. yeni başlayanlar için split programlar yeterince faydalı değildir.İlk başlarda full body ile başlayarak sonradan bölgelere ayırabilirsin.Hazırladığın programda bir bölgeyi haftada bir kere çalıştırıyorsun senin için yetersiz olacaktır.

19. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Peki ne yapmamı önerirsin ? Bana bir program yapsan olmazmı ?

20. orhan kalayci

orhan kalayci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hayattan soguttun be kardeş :) okadar çalışıyorum karın kasım çıkmıyor.2aydır çalışıyorum evde sürekli crunch(30adet),plank(1.30 dk),bacak çekme(30adet),bacak kaldırma(30),rus bükümü(25-30),yan planklar iki tarafada(50sn) benim ne yapmam lazım 65 kgden 60a düştüm 1.80 boy var belimi 79dan 75e düşürdüm(ölçerken hatta tok karnınaydım) hesapladımı yag oranım%11 çıkıyor napmam lazım:((Resim atabilirim yardımcı oalcak varsa konu açıcaktım ama bir burdan yazayım dedim.

Sayfayı Paylaş