Karın Kaslarım Gelişmiyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve omer33 tarafından 9 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. omer33

omer33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yok
    Yer:
    Aydın
    Arkadaşlar 4 aydır karın kaslarını geliştirmek için çalışıyorumm 4 ay kısa bir süre derseniz üye fotolar bölümde 3 ile 4 aydır çalışma yapan bir çok kişinin fotoları var ve genellikle karın kasları belirgin ve aynadan yada karsısından bakınca farkedilebiliyor benin karın kasları ise kaslarını sıktım zaman sadece üste bulun ilk sıra elimle elledigimde farkedilebiliniyor ama aynadan veya karsıdan bakınca hiç bözükmüyor ortadaki kısım ve alt kısımsa karın kaslarımı sıktıgımda bırakın karsıdan bakınca gözükmeyi elimle elleyince bile hissedemiyorum

boyum 1.83 kilom 72
    yaşım 17

üstelik vücut geliştirmeye başladıgım günden beri protein tozu kullanmaktayım

benim istedigim şu hiç kilo vermeden yagları eritip karın kaslarına nasıl sahip olabilirim yani hem kilolu kem kaslı örnek vermek gerekirse slyvester stalloni (gençligi) herif 100 üstü kilolu ve kaslı bu kadar ciddi derecede kiloya nasıl gelipte kaslı olabiliyorlar

Son düzenleme: 9 Nisan 2012
  2. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    karın programını paylaşırsan daha iyi yardım edilir.Ve hergünmü mekik çekiyorsun ayrıca karında yağ olduğu zaman istediğin kadar geliştir o kaslar yağların arasında saklanmaya devam eder en azından %12 nin altında yağ oranının olması lazım.

omer33 bunu beğendi.
  3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    oradaki fotoğrafların çoğu vücutları sıcakken çekilmiş.antrenmandan hemen sonra bakarsan seninkiler de gözükebilir.aslında bi fotoğraf koysan daha güzel yorum yapabiliriz.ve kaç tane karın hareketin var ?

omer33 bunu beğendi.
  4. omer33

omer33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yok
    Yer:
    Aydın
    karın kası fotosunu koydum arkadaşlar

Andrea bunu beğendi.
  5. GrawX

GrawX Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    benim istedigim şu hiç kilo vermeden yagları eritip karın kaslarına nasıl sahip olabilirim yani hem kilolu kem kaslı örnek vermek gerekirse slyvester stalloni (gençligi) herif 100 üstü kilolu ve kaslı bu kadar ciddi derecede kiloya nasıl gelipte kaslı olabiliyorlar[/QUOTE]

17 yasındasın daha full mide kasının patlatsan bile illaki bir döneminde bozulucaktır bıraktıktan cok degil 4-7 ay arası bozulmaları görürüsün onun için once vucudnu geliştir onu zamanla yaparsın

omer33 bunu beğendi.
  6. omer33

omer33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yok
    Yer:
    Aydın
  7. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
  8. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Karın kaslarında diğer vücudundaki kaslar gibidir. Onları nasıl çalıştırıyorsan karın kaslarınıda o şekilde çalıştırmalısın.. Yani hergün mekik çekmen filan sana yarardan çok zararı olur. Gün aşırı yada haftada 3 gün çeksen daha iyi olur :)

omer33 bunu beğendi.
  9. omer33

omer33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yok
    Yer:
    Aydın

bunlar spor salonlarında yapılabilecek hareketler ben evde çalışıyorum
    ve sanırım 1 ve 3 hareketler aynı

hergün mekik çekmiyorum dediginiz gibi haftada 3 gün

benim demek istedigim şu hem hacimli olucam hem kaslı olucam
    yag oranını düşürsem kilom bir anda 65 filan olucak diyelim yag oranımı düşürdüm ve gözle görülür derecede karın kası yaptım ama ben hacimde kazanmak istiyorum hacimi nasıl kazanıcam

10. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    kaç set ve kaç tekrar karın hareketi yapıyorsun tekrarlar artmaya başladığı zaman ilk set ağırlıksız diğer setler 5-10 kilo ağırlıkla çekebilirsin.

omer33 bunu beğendi.
  11. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    omer33 bunu beğendi.
  12. omer33

omer33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yok
    Yer:
    Aydın

3 set 40 - 40 -40

lütfen şu soruma cevap yazabilirmisiniz

arkadaşlar 72 kiloyum yag oranımı düşürcem 65 kiloya gelicem 65 kiloya gelince karın kaslarım gözle görülür bir şekil alıcam ama hacimi nasıl kazanıcam hep 65 kiloda kalmak istemiyorum 70lere 80 lere çıkmak istiyorum ama kaslı bir şekilde bunu nasıl yapabilirim

13. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşım soruna cevap olur mu bilmem ama bende çok mekik ve leg raise hareketleri ile uğraştım ve sonuç alamadım. Bunun sebeblerinden 1 tanesi yediğin besinler olabilir diğeri ise yemediğin besinler. Örneğin gerekli enerjiyi alıyorsun fakat bunu yakamıyorsan yağ depolanmasına yol açarsın. Enerjiyi alıyor ama gereğinden fazla çalışıp çok enerji harcıyorsan ve bunun sonunda kaslarına gereken proteini almıyorsan buda kaslarının parçalanmasına yol açar. Bence karına fazla ağırlık vermemen gerekli daha çok göğüs çalış şişik bir göğüsün olursa karnın ortaya çıkacaktır. Tavsiyem (Plank ve Side plank ayrıca elinde ağırlıklarla yürümek) karın kaslarına iyi gelecektir.

omer33 bunu beğendi.
  14. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    kendi üzerimden örnek vereyim ben karın antrenmanlarımı haftada 3-4 gün olarak 2 set halinde fakat birçok hareketle çalıştırıyorum, aralarda dinlenme olmadan. verim aldığımı da söyleyebilirim. bu arada 3 set 40 tekrar bence çok http://www.passion4profession.net/en/abs-exercises/ adresindeki hareketleri 10'ar tekrarlar halinde aralarda dinlenme olmadan 3-4 yada 5 hareket ard arda girebilirsin sonra arada 1 yada 2 dk dinlenip aynı hareketleri tekrar girebilirsin ve sadece packleri çalıştırmak yetmiyor alt karnı ve oblikleri de ihmal etmemek gerek .

omer33 bunu beğendi.
  15. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlıklı şekilde protein,karbonhidrat tüketirsen istediğin hacime zaten ulaşıcaksın :) Daha net bilgiler için forumu araştırman yeter.

omer33 bunu beğendi.
  16. omer33

omer33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yok
    Yer:
    Aydın
    hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlar bilgileriniz bana çok yardımcı oldu

17. Anıl37

Anıl37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body-Fıtness
    Yer:
    Kastamonu
    1000

Arkadaşım bende 3 günde 1ooo mekik çekiyorum gene istediğin sonuca ulaşamıyorum ben napıyım sence ?? :(duh

18. Fake52

Fake52 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Profil resmi benimdir. Görende beğenir karın bölgemi. Senin için programımı vereyim. Hareketlerin isimlerini bilmiyorum . Ben yorulmayayım diye karın çalışmamı sona bırakırım ve her spora gittiğim gün çalışırım.

Eğik sehpa 100 mekik (tek seferde yüz çıkmazsa iyice zorlanana kadar yap. Dinlen 100 e tamamla.)
    Normal sehpanın ucunda otur ayakları karna çekiş 100 tane yine çıkmazsa dinlen tamamla.
    Düz mekik sehpası var ayakların yukarıya koyulduğu. orda 100
    en son makarada yan çalışırtırmak için onda 12 tekrar 4 set en fazla yapabildiğim agırlıkta yapıyorum. bitiriyorum sertleştiğini hissetmezsem bir iki hareket daha yaparım.

19. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    adet değil önemli olan,normal mekik sertleştirir formda tutar,ama agırlıklı mekik ve crunch hacim kazandırır
    yani çektiğin mekik sayısından ziyade nasıl çektiğin daha önemli

Sayfayı Paylaş