Karın Kaslarım Çıktı Ama Üstlerindeki Yağdan Dolayı Görünmüyorlar!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yigitcan1990 tarafından 3 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Merhaba,ben 2 aydır bodye gidiyorum,karın kaslarım oluşmaya başladı galiba,elimle yokluyorum söyle karnımı sıkıpta,üstteki 4 lü aralarındaki bosluk falan belli oluyor elimle inceledigimde,ama gel gör ki ayna karsısına geç,üzerindeki yağdan dolayı hiçbirşey görünmüyor.Göbegim var zaten alt karın bölgesinde,ben bu hazır olan karın kaslarını nasıl ortaya cıkarabilirim? Bu kasların üstündeki,belin çevresindeki yağları yakmam için ne yapmam gerekiyor?

Haftada 3 gün spora gidiyorum.10dk koşu,10dk bisiklet,5dk esneme hareketleri,ardından gögüs-omuz-biceps-arkakol-kanat-squat ve mekikle bitiriyorum her gittigimde.

Sizce bu göbegimi eritmek icin bu üsttekileri yapmayı bırakıp kardiyo çalışmasına mı başlamalıyım,veya hayır bunları bırakma diyorsanız,karın kaslarımı çıkarmak icin bu yağları bu bel çevresindeki ve alt karın bölgesindeki göbegi nasıl eritebilirim. Boyum:1.75 Kilom 72.5 Yağ oranımı bilmiyorum ama bel çevresi:85 cm

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten karın kaslarının görünmesindeki en önemli faktör yağ oranıdır.Bununda yolu beslenme ve cardo dan geçer.Biraz sabır daha yenisin.

3. gokberkgovercin

gokberkgovercin Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bel çevresi biraz kalın gibi geldi. Karın kaslarının belirgin hale gelmesi için diyet ve kardioya önem vermelisin

4. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    72.5 Kiloyum bir arkadas var 1.78 boyu var 78 kilo,ben ondan daha kilolu görünüyormuşum.Kalca-Bel-Göbek yüzünden galiba.

Teşekkürler.Kardiyoda neler yapmam gerektigini tam olarak bilmiyorum forumda nerede bulabilirim,mesela kardiyo antremanında hangi hareketler yapılır bunları forumun hangi kısmında bulabilirim? Tesekkürler verdiginiz cevaplar için.

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Agır tempo koşu,hızlı tempo yürüyüş.

6. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Ben kosu bandında 10 dakika 6.5-7 de yürüyorum ama şu ana kadar hiç koşmadım.Kaç dakika hızlı tempo yürüyeyim,kaç dakika hafif tempo koşayım ? Önceki gittigim (1ay gittigim) spor salonunda kosu bantların karsısındaki camda 15dakikadan fazla kosmak zararlıdır-sadece ısınma amaclı kullanılmalıdır yazıyordu da.

7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Cardio yu vg olmayan gun yapacaksın zaten.

8. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Anladım.Mesela simdi benim programım pazartesi-perşembe-cumartesi günü.Hangi gün cardioya gideyim.Benim program hep aynı hoca ayrı ayrı calıstırmıyor alısma acısından gögüs-omuz-ön kol-arka kol-sırt-squat-mekik bunları yapıyorum her gidisimde.

O diger gün gittim mesela.Ne yapacagım o gün.Hafif tempo kosu,Hızlı tempo yürüyüş,başka ne yapmam gerekiyor? Bir de bu hafif tempo kosu ve hızlı tempo yürüyüsü ne kadar süre yapmam gerekiyor kaç dakika?

9. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Hsftada 2 gün yürüyüş yap 45dakika yeterli olacaktır.salona gitmene gerek yok.

10. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    1 Saat basketbol aynı görevi görür mü? Ben,biraz çekingenim yanlız başıma sokakta koşarken kendimi garip hissediyorum,arkadaş falan da yok etrafta benle birlikte koşacak.Basket aynı görevi görmezse spor salonuna gidip kosu bandında da çalışılabilir mi ?

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Her insanda karın kası vardır
    Açlık içindeki afrikalılarda bile karın kası görebilirsin
    Bu kasların görünmesinde en önemli etkdn o bölgedeki yağ tabakasının kalınlığıdır

Sayfayı Paylaş