Karın kaslarımın ortası boş acil yardım (Resimler ektedir.)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Vangelistk tarafından 11 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Vangelistk

Vangelistk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Aralıklı olarak 3 yıldır fitness yapıyorum, elimden geldiğince diyetime sadığım. Lakin üstteki 2 karın kası, adonisler belli olmasına karşın, yandan karın kasımı sıktığımda ortada kalan kaslar içeri kaçıyor sanki. Yani dümdüz gelmesi gereken karın, ilk 2 taneden sonra içeri doğru giriyor. Alt karında hafif yağlanma var olmasa orası da bayağı sert ve ileride. Bunun nedeni nedir? Karın egzersizlerimde bir problem mi var?

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Mart 2020
  2. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bırak orasıda eksik kalsın yahu cillop gibi vücudun var takma kafana :D

Vangelistk bunu beğendi.
  3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bide ònden cekseydin karın kaslarını görseydik böyle pek göremedim :D ama sorununu anladim bu bircok sporcunun ve benimde eskiden düştügün bir hata. Karın egzersizlerini hep max tekrar yapiyoruz. Yatıp 150-125-100 mekik çeke çeke kaslarımızı parçaliyoruz. Ama karın kaslarıda sonuçta bir kas yani büyümek için ağırlığı arttirmak lazim. Karın egzersizlerinde ağırlık kullanırsan aradaki boşluklari doldurur kaslarini daha buyuk yapabilirsin. 20-25 tekrar araliginda tut hareketleri karnina agirlik al öyle yap mekik vs. Hareketleri.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Nisan 2014 ---
    Ben karın kaslarının arası boş sandım sorununu :D neyse sen yinede dene dediģimi senjn sorununada etkisi olur.

4. kalvascan

kalvascan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Alt karnin yagli oldugu icin karnini kasinca daha ilerde duruyor bendede ayni durum var. Caresi yag yakmak.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sosunaverenso bunu beğendi.
  5. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Bendede vardı öyle bişey 150 tekrar 100 tekrar yapmasıyla ilgisi olduğunu zannetmiyorum çünkü hala 150 tekrar falan yapıyorum ve baklavalarda var . Alt karın çalışmanla ilgisi vardır benimde alt karın ileri sarkıyodu aynı göğüslerde olacağı gibi nasıl göğüslerde üst çalışmayıp alt çalışınca kadın memesi dediğimiz olay gerçekleşiyosa burdada bu oluyo demekki ben alt karın çalışınca geçti şu an normal karnım. Bu arada Blonde 20-25 tekrar demişsin ağırlık demişsin hepsini denedim en çok da fazla tekrarda yarar gördüm belkide benim bünyem böyle bilemem mekik çekerken kucağıma ağırlıkları koydum yer kalmadı resmen artık 20-25 tekrar etki etmiyodu ağırlıksız 3x100 daha etkili oluyo bana şahsen.

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben tek hareket yapiyordum karına tam mekik 3x 150 125 10p pek etmi görmüyordum. 3x20 basladim kucagima dumbell alip cekiyorum daha etkili oluyor kası büyütmek icin en etkilisi bu bence çunku kası büyütmek icin ağırlığı arttirma kurali karin kasi icinde gecerlidir

Sayfayı Paylaş