Karın kasları üzerine...

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve mycete tarafından 14 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mycete

mycete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar.
    Boş vaktim oldukça forumun en kıyıda köşede kalmış yerlerini bile okuyacağım. ;)
    Eğer soracağım soru önceden sorulmuşsa sabırsızlığımı mazur görün :)

Yaklaşık 1 aydır haftada 3-4 gün yürüyüşün yanında mekik de çekiyorum. 2 kiloluk da dambıl aldım. Onu kaldırıp indiriyorum :D

Tabii bunları yaparken beslenmeme hiç dikkat etmiyorum. Aşırı derecede tatlı sevdiğim için hergün düzenli yiyorum malesef.

Bu şekilde beslenmeye devam edersem karın kaslarımı güçlendirmem imkansız mı olur acaba?

Boyum : 1.67
    Kilom : 76
    Belim : 82
    Ama kilomu göstermiyorum. Vücudum sıkı olduğu için sanırım :D
    Yani sormak istediğim. Tatlı yemeye devam edersem çektiğim mekiklerin faydasını göremez miyim?
    Eğer göremezsem mekik çekmeyi bırakayım mı? Tatlıdan vazgeçmek çok zor geliyor. Ucunda dümdüz bir karın olsa bile...

2. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kaslar çalıştığı için güçlenir ne yersen ye güçlenir çalıştırıyosun çünki. kiloda verirsen karın bölgenin görünümü güzel olur tabiki diyetine dikkat edersen

3. mycete

mycete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hoterme; cevabın için teşekkür ederim.
    Ah bir kilo verebilsem.
    Spor yapıyorum ama yaktığım kadar da yiyorum. Ancak gram veriyorum onu da geri alıyorum :D
    Gerçi zayıfladın diyorlar ama bu pek teselli vermiyor. Kilo yerinde sayınca.

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Tatlının çok dezavantajları var, günlük toplam aldığın kalori azıcık bile olsa bunu şekerden alıyorsan hem yağ depolamaya, hemde o yağları tutmaya eğilimli olacaktır bünye çok ciddi söylüyorum.

5. mycete

mycete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum CENTAUR.
    Gün boyu kahvaltı hariç tek yediğim şey tatlı. Canım başka bir şey istemiyor.
    Sırf bunun için krom tableti aldım. 3-4 gün kullandım. Belki kan şekerimi dengeler de canım istemez diye. Ama bi faydası olmadı diye bıraktım.
    Bir gün kendimi tutup yemesem bile ikinci gün dayanamayıp yeniden yiyorum.
    Neyseki kilom fazla da olsa korumayı beceriyorum :D

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  7. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben tatlıya deilde mekiğe dikkati çekmek istiorm..Mekikle elde edebilcein sonuç bütün karın egzersizleriyle elde edicein sonucun çok çok altında..Ben bunu yaşadım we şimdi geçen zmna çok pişmanım 4-5 ay boyunca sadece mekik çektim hiç bi faydasını göremedim e tabi güçlenmiştir belki ama yetersiz.Daha sora 1 buçuk 2 aydır düzgün karın egzersizleri yapıorm karnım şuan nerdeyse istediğim gibi(bide diyeti becerebilsem :) ).Benim sana tek tawsiyem sıkıştırma bacak kaldırma wb. hareketleri es geçmeden karnını çalıştırmayı dene görüceksin farkı.

8. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    kardio suz bir antreman programı işe yaramaz diyorum.
    1- kardio egzersiz
    2- ağırlık antremanı
    3- beslenme-diyet

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Senin problemin antreman değil diyet. Çalışma şeklinle ilgili yorum yapmaya sıra gelmiyor. Aldığın kaloriyi basit şekerden aldığın sürece zayıflaman imkansız. Mekiği çekmeyeyim mi demişsin. Evet çekme. Çünkü onu çektikçe hem kalori yakamayacaksın, hem de spor yapıyorum rahatlığıyla tatlıya daha çok asılacaksın. Sonuçta daha çok şişmanlayacaksın. Kilo vermek gibi bir niyetin varsa bu konuda irade gösterebileceğine inanana kadar spora da diyete de hiç başlama. Çünkü kilo alıp vermek kadın vücudunda şişmanlıktan daha kötü etkiler yapar. Misal, selülit.

10. mycete

mycete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

1- Kilo vermek istiyorum. 15 kilo kadar
    2- Karın ve kol kaslarımı güçlendirmek istiyorum.

Bunlar için de ilk başta kendime bir beslenme planı oluşturmalıyım
    Sonra da antreman.
    Sadece yürüyüş yapmak pek bir işe yaramıyor sanırım.
    Ama belki de işe yaroyordur bu kiloma rağmen selülütim çok az. Ama hiç yok değil :D

Sabahları erken kalkabilirsem 1.5 2 saat yürüyebilirim. Bu beni yormuyor. Bir de film açıyorum. Canım da sıkılmıyor :D

Bunun haricinde salonlara gitmeye pek zamanım yok.
    Evde çalışabilmek için almam gereken alet edevat, yapmam gereken hareketler nelerdir mesela.
    Dambıl indirip kaldırmak bir işe yarıyor mu?
    2 kiloluk dambılım var. Ama çok hafif geliyor. Acaba 3,4 yada 5 kiloluklardan alsam mı?

Özür dilerim çok soru sordum.
    4 ay süre tanıyorum kendime. Bakalım bir gelişme olacak mı?
    Olmazsa eğer eskiye dönerim. Denedim de olmadı derim hiç olmazsa ;)

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Diyet konusunda irade gösterebilirsen;

Sabah aç karna hızlı yürüyüşler kilo vermene yardımcı olur. Dambılların ağır olmasına gerek yok. Sen zaten yüksek tekrarlı düşük ağırlık çalışması yapacaksın.
    Şurada yazılanları uygula.
    https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=10860
    Burada 2 dambıl ile bütün vucudunu nasıl çalıştırabileceğin gösterildi.
    Ama dediğim gibi en önemlisi diyet. Mesele senin de söylediğin gibi kan şekeri değil. Sen psikolojik olarak yemeye meyillisin. Bunu kırman gerek. Zayıflamayı gerçekten isteyip istemediğine iyice karar ver. Ondan sonra başla bu işe.

12. mycete

mycete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam SCHWARZXXL;
    Yürüyüşlerimi zaten hep sabahları aç karna yapıyorum.
    Haftada en az 3 gün 1.5 şar saat :)
    45 dakika yapıp ara veriyorum. Ara verdiğim sırada mekik çekiyorum ve dambılla bişiler yapıyorum. Sonra 45 dakika daha yürüyorum.
    Eğimini 15 e çıkarırsam 5 km/h hızla yürüyorum. 6-8 derece eğim yaparsam 6 km/h hızla yürüyorum.
    Haftada en az 5 güne çıkarıcam bunları.
    Ve günde 3 öğün düzenli yemeye çalışıcam.
    Ve tatlıyı tamamen bırakıcam. Tıpkı sigarayı bırakmak gibi başlarda zorlanıcam ama başarıcam. Çünkü vücudumun aynaya baktığımda güzel görünmesini istiyorum :D

Sitede hareketleri inceledim. Ve artık kesin kararlıyım. Bu sefer başarıcam.
    Hem zayıflıycam hem vüdumu şekle sokucam :D
    Yarından itibaren başlıyorum.
    İnşallah sabah erken kalkabilirim.
    Sabahları spor yapmayınca akşamları canım istemiyor.

Yazdıklarımla ilgilendiğiniz için hepinize çok çok teşekkür ederim.
    Öyle umuyorumki 4 ay sonra fıstık gibi bir mycete olacağım :D
    Aslında bir de bendeki gelişmeleri buraya yazabilirim her hafta.
    Yorum falan yapılınca motivasyonum artar. 8)

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Motivasyona ihtiyacın olduğu doğru. Bunun için bir tavsiyem daha var. Kilonu çok sık ölçme ve çok sık ölçü alma. 2 haftada bir tartılsan en güzeli. Çünkü sık tartıldığında büyük bir değişim göremediğin için demotive olabilrsin. Bir de mesele sadece tartıda gördüğün rakam değil. Görüntün de önemli. 2 haftada bir boydan fotoğrafını çek ve bunları bilgisayarına kaydet. Diyeti bozarsan, nasıl geri düştüğünü, iyi diyet yaparsan nasıl ilerlediğini göreceksin. Bu da sana güç verecek. Kolay gelsin.

14. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Schwarzxxl'in de dediği gibi günlük ölçüm çok yanlış bir taktik zira insan bazı günler tuzu biraz fazla kaçırsa, vücut su tutup kilo alabiliyor ve o gün aslında bir miktar yağ yakıp kilo vermiş bile olsanız dahi tartıda 1 kilo alınmış gibi bir görüntü ortaya çıkabiliyor. En doğru hareket, değişmeyen bir gün ve saat belirleyip, (mesela ben pazartesi sabahları uyandığım anı seçtim, böylece pazartesinin motivasyonuyla haftasonları da fazla dağıtıp kilo almamış oluyorum) sadece o gün haftada 1 veya 2 haftada 1 tartılmak, çeşitli ölçümler yapmak ve mümkünse fotograf da çekmek...
    Fotograf koymak istemeyebilirsin ancak ölçümlerini ve kilonu hile yapmadan :evil: düzenli olarak buraya haftada veya 2 haftada bir yazarsan, hem gidişatın hakkında yorum yapabiliriz hem de bizlere mahçup olmamak için biraz daha motive olmanı sağlamış oluruz...

15. mycete

mycete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Blitz ve SCHWARZXXL; Çok teşekkür ederim sizlere.
    Gerçekten öyle motive ediyorsunuzki.
    Resim çekmek çok mantıklı.
    Haftada bir tartılıp hem ölçülerimi hem kilomu yazacağım.
    Pazar günleri yapıcam bunu. Cumartesi tatil olduğu için akşam erken yiyorum pazarları daha az geliyorum baskülde :D

Gönül isterki fotoğraf da koyup güzel yorumlarınızı duymak
    Ama buraya fotağrafımı koymaya utanırım. :D

Tamam önümüzdeki pazar ve ondan sonraki tüm pazarlar artık buradayım ;)
    Tekrar tekrar teşekkürler...
    Valla bu sefer acaip bi çoşku doldu içime kesin zayıflıycam. :D

16. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Asıl sonuç aldığında motive olacaksın.
    Fotoğraf koyman zorunluluk değil. Zaten bunu kendin için çekmeni söyledim. Bilgisayarında tut ve tarihe göre sırala nerelerde yanlış gittiğini nerelerde doğru yöntemi izlediğini görmen için. Biz seni kilo ve ölçü bilgisiyle de motive ederiz merak etme.

17. mycete

mycete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sabah itibarı ile...

Kilo............................... 77.9
    Bel................................ 82
    Vücut yağ oranım............%25 (kabul edilebilir sınırmış. Belki de zayıflamam gerekmez :p)

Resmimi de çektim. Yaa gözüme hiç de şişko görünmedi. Ben işte burada kaybediyorum.
    Şişman hissetsem kendimi daha kolay zayıflarım :D

Neyse artıkın başladım rejime... Dönüşü yok...
    27 Mayıs Pazar günü gene yazıcam.
    Bekleyin beni :D

18. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123

Resmini elbiselerinle çekersen öyle görünmez haliyle. Kadınlar elbiseyle kilo kapamayı iyi bilir;)
    Kendine karşı acımasız ol. Şişmanlığın sende yarattığı seni rahatsız eden herşey görünsün fotoğrafta. Bir hafta sonra yeni sonuçları bekliyoruz.

19. mycete

mycete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar;
    Uzun bir ardan sonra gene ben :)
    Rejimim nasıl gidiyor...
    Daha alışma aşamasındayım kendimi çok sıkamıyorum ama tatlı olayını azalttım. Çikolata değil de dondurma falan yedim.
    Aslında utanarak söylüyorum ama adam gibi bi rejim yapmadım bu süre zarfında.
    Bir de şehir dışındaydaydım. Orada insan hiç dikkat edemiyor malesef. Üstelik spor da yapamadım. Düşünün yani durumu :D
    Şükür evime kavuştum. Daha dikkat edebiliyorum burdayken en azından ne yiyeceğime kendim karar veriyorum...

Geleyim sadete...

Kilo:...76.8
    Bel:....81

Bu hafta çok daha dikkatli olucam ve umarım 75 li bi kilo yazıcam...
    Herkese sevgiler...

20. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ilk başlangıçta biraz daha hızlı kilo verirsin. Yani şu anda verdiğin 1 kilo seni yanıltmasın. Bu şekilde beslenirsen ve egzersiz yapmadan her hafta 1 kilo gitmez.
    Dondurmayı arada kendine ödül olarak koy. Bu arada resim çektin mi? Bunu düzenli yap.
    Haftaya daha iyi sonuçlar bekliyorum senden.

Sayfayı Paylaş