Karın kası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TUPAC13 tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. TUPAC13

TUPAC13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selam programım;
    1.gün göğüs, ön kol
    2.gün omuz, arka kol
    3.gün sırt, bacak
    4.gün dinlenme

Sorum: her antremandan sonra mekik çekiyordum ama yeterli gelmedi ve karın egzersizleride yapmayı düşünüyorum. bu üç gün içine nasıl sığdırabilirim? veya her antremandan sonra karın egzersizi yapılır mı? Faydası ve zararı nedir?

Saygılar..

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    her antrenman sonrası mekik vakit kaybı. üzerine daha da karın egzersizi eklemek istiyorsan daha büyük vakit kaybı olacaktır.

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    karın egzersizine vakit kaybı açısından bakmak bence çok yanlış.bilgi vermemişsiniz de eğer yağ oranı düşük bir yapıya sahipseniz size en estetik görüntüyü elbette karın kaslarınız verecektir.

zamanına gelirsek,antrenmanlardan önce yapmamanı tavsiye ederim.özellikle bacak gününde antrenman öncesi yapılan karın hareketleri performans düşüşüne neden olur.bu açıdan antrenman sonraları yapabilirsiniz,kaç gün derseniz haftada 3-4 gün(gün aşırı diyebiliriz)idealdir.

program olarak da passion4profession'un 8min abs workout programları var ve türevleri var,bar kullanılarak yapılan programlar var çeşit çok.kendiniz etkili gördüğünüz hareketlerden bir karın programı oluşturabilirsiniz ve programınızdaki karın hareketlerinde ağırlık kullanırsanız daha hoş bir görüntü oluşacaktır.isterseniz kendi karın programım hakkında da bilgi verebilirim.

WaterCity bunu beğendi.
  4. WaterCity

WaterCity Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    karın programınızı merak ettim yazarmısınz

5. akman

akman Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Karın bölgem en çok önem verdiğim yer ve bu aralar daha cok önem veriyorum, 1 hafta önce ufak çaplı trafik kazası geçirdigim için 1 hafta boyunca hiç spor yapamadım ama bugün salona gidince ilk işim karın çalısmak oldu.
    karın bölgesini vakit kaybı olarak görülmesini yanlıs buluyorum.

6. Gke

Gke Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    her antremandan sonra çalışıp fayda görülmemesinin sebebi sadece mekik çekmen olmasın??
    karın çalışmak sadece mekik değildir, karın egzersizlerinde de çalışması gereken tonla kas vardır; alt karın, üst karın, oblik, adonis gibi.. bu kas gruplarının her biri için ayrı ayrı hareketler mevcut. kısacası sadece 365 gün üst üste mekik yapsan bile nuhtemelen istediğin görüntüye ulaşamazsın. ben hergün karın çalışılabilineceğini savunuyorum. her antremandan sonra bu bahsettiğim kas grupları için birkaç hareket yapman yeterli olacaktır, ayrı karın gününe ihtiyaç duyacağını sanmam...

7. themy

themy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bende mekik çekiyorum programdan sonra faydasını çok görüyorum vakit kaybı vs. hiç olmuyor :)

8. IEB

IEB Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Illa karin kasi istiyorsan hergunun soruna degilde hergunun basinda yap Turkiyedeki bi cok sporcuda karin kaslarinin olmamasinin sebebi karini programdan sonraya atmalari o yorgunlukla tam olarak yapamiyorlar bu arada tecrubelerime dayanarak soyluyorum ornegin mekikte set ve tekrar sayisini yuksek tut

9. Gke

Gke Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    eğer karını ilk yaparsan ve bu bölge yorulmuş bir şekilde antremana başlanırsa bazı hareketleri (core bölgeyi etkileyen) yapman zorlaşır(örneğin squat), bunun dışında sırtta sakatlık yaratma riski vardır..

10. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu konudaki ilk mesajımda böyle birşey beklediğim için en başta belirtmiştim "karın antrenmanı antrenman öncesi olmamalı."

biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

11. gamez34

gamez34 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Karın çalıştırmak mekiktenmi ibaret bin tane hareket var

12. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Karın çalışmayı vakit kaybı diye nitelendiren arkadaşın yağ oranını merak ettim doğrusu :)

13. sqols

sqols Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Doha
    Karin calismanin zorunlu oldugunu dusunmuyorum, Karin kaslari bir cok hareketi yaparken zaten kasiliyor, ozellikle programinizda squat, leg press gibi hareketler varsa zaten bayagi calisiyorlar, ozellike alt karin ust karin, oblik, adonis diye ayirip ozel bi program yapmak gereksiz ki adonis ve oblik iki ayri kas degil. Senin icin cok onemli bir bolgeyse haftada iki gun mekik ve leg raise yaparsin cikarsin, kesmiyor beni dersen cable crunch eklersin olur biter. Ayrica hala mekik cekmenin insanin yag oranina etkisi olacagini sananlar var lutfen insanlari yanlis bilgilendirmeyin

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    merak edilmiş cevap vereyim, yağ oranım %20 civarı. bunun da karın çalışıp çalışmamayla değil yediklerimin harcadığımdan fazla olmasıyla alakası var. diğer nokta şu ki, karın çalışmak vakit kaybı değil, her gün karın çalışmak vakit kaybı. birçok hareket zaten karının çalışmasını sağlıyor. squat, deadlift, overhead press, barfiks vs. bunların üstüne haftada 1 veya en fazla 2 defa çalışmak yetecektir. bir çok insan hiç karın çalışmadan six pack sahibi oluyor.

15. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    3 gün normal programın var bunların dışında 2 günde sadecene mekiğe ayırabilirsin.internetten araştır birçok karın bölgesi için mekik hareketleri var kendine göre alt üst yan vs.. program çıkartabilirsin

Sayfayı Paylaş