karın kası yapmak

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve frenchglass tarafından 20 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. frenchglass

frenchglass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    merhabalar, sitenize yeni kaydoldum ve sanırım yardımınıza ihtiyacım var :) bu sene sınav senemdi ve daha önceleri haftada 3 kere olmak üzere düzenli olarak yüzüyordum. bu sene sporu bırakınca biraz kilo aldım ama şuan fazla kilom yok. karın bölgem düz denilebilir. bundan sonra yüzme yerine fitnessla ilgilenmek ve mümkünse karın kası yapmak istiyorum, ne kadar özveri, sabır, uğraş gerektireceğinin farkındayım. ve hatta mümkünse adonislerim de olsun istiyorum. bunun için fitness yeterli mi yoksa vücut geliştirme salonlarını mı denemeliyim? çok acemiyim, yardımlarınızı bekliyorum :):eek:

2. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    vicut geliştirme salonuna yazılabilirsin , dediklerin zamanla ,doğru beslenme , ve iyi antremanlarla olacak,
    bu arada yaş kaç? yaş 18 den küçükse diet programın ve antremanların daha değişik olacak

3. frenchglass

frenchglass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    18 yaşındayım tam :) beslenmeme çok dikkat ediyorum ve her nereye gideceksem onların verdiği programlara uymaya da razıyım. ama fitness daha iyi olur gibime geliyo düzeltmek istediğim vücut bölgelerim var çünkü, sıkılaşmak vs

4. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Salona başla, güzel bir beslenme ( diyet ) uygulamalısın. Beslenme %90 önemli faktör bu işte. Ağirlikli mide çalışarak zemini hazirla. 1 gün mekik çek diğer gün dinlendir. Örnek vericek olursak 1 gün bel, 1 gün mide çaliş. Hergün antreman sonunda Cardio uygula 30 dakika ( 10 dk yürüyüş-20dk bisiklet ) gibi. Hafif kilo çok tekrar 4x20 gibi yap ve bölgesel çaliş ( pazartesi : gögüs,biceps - sali : kanat,triceps vs gibi ) Uyku çok önemli.. Vucudun en az 8 saat dinlenmesi gerekiyor ve Sabah erken kalkmak çok önemli metabolizma açisindan. Spora başlamak doğru karar, istikrar ve disiplinle başlamani önerir başarilar dilerim

5. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    yaşın müsait , bence vücut geliştirme salonuna yazıl hem hacimlenirsin hemde istediğin adonis abdominal göğüs kası omuz genişliği vs. vs bunları yaparsın zamanla hemde düzeltmek istediğin yağlı yerleri haftada en fazla 2 gün cardio yaparak eritirsin
    tabi dediğim gibi doğru beslenme , iyi antreman ve zaman

6. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    amrt sen ağırlıklı mide çalıştın mı çalıştıysan nasıl sonuç aldın? Biri yazmıştı ağırlıkla mekik çekince karnımda yağlanma oldu diye ondan korkuyorum. Koşu bisiklet veya yürüme gibi şeyleri kilo vermek için mi öneriyo herkes yoksa karnı sıkılaştırıyo kas falan mı yapıyo bi şekilde?

7. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

Triceps yapilan makina da yapiyorum ben.. Benim mide kaslarim çok küçüktü hatta çok düşük yağ oranima rağmen dümdüz duruyodu. Ağirlikli mekiğin kaslarin büyümesinde çok mu çok yardimci olduğunu söyleyebilirim. Karın bölgesini yağlandirdiği bana kalırsa çok saçma, bayadir yapiyorum hiç böyle birşey olmadi bende..

judgementday bunu beğendi.
  8. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ağırlıklı mekik de yağlanma OLMAZ . %90 yediklerine dikkat et % 5 düzenli antreman yap % 5 düzenli uyu . al sana 8 pack ;)

9. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Ben karın kasları için aşağıdaki egzersizleri haftada 2 kez yapıyorum. Şimdiye kadar çok yararını gördüm. En etkiliside en alttaki plank diyebilirim. Haftada 2 günden fazla karın kası çalıştırmanı tavsiye etmem. Çünkü karın kaslarınında gelişmesi için dinlenme süresine ihtiyacı var.

[YOUTUBE]vkKCVCZe474[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]sWjTnBmCHTY[/YOUTUBE]

Plank

Dirsekler ve ayak parmak uçlarında, vücut yere paralel olacak şekilde sabit duruş. Başta 5 sn'lik bekleme süreleri kullanabilir, zamanla kuvvette devamlılığınız arttıkça bekleme sürelerini 30 saniyeye çıkarabilirsiniz. Bekleme süresi boyunca düzenli nefes alıp vermeye devam etmelisiniz.

werycy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş