Karın kası için protein tozu mu aminoasit mi daha iyi bir ek besin olur ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gigl tarafından 20 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gigl

gigl Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Salona yeni başladım ancak belli bir süredir diyet yapıp, karın çalışıyorm evde de olsa. Amacım güzel bir karına sahip olmak, kollarımın çok büyümesi fln gibi bir niyetim yok, iyi bir seviyeye gelsinler sadece ama esasen karın istiyorm.. Bunun için protein tozu mu amino asit mi daha ii olur ?? şmdilk toz içiyorum, salon öncesi ve sonrası. Ölçeginde 30 gr protein, 5 gr karbonhidrat ve 0.5 gr yag var.. tavsiyeleriniz nelerdir ? :)

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle doğru bildiğiniz yanlışı düzeltelim protein tozları karın kası için yapılmamıştır , günlük almanız gereken protein'in belli bir kısmını karşılamanız için hazırlanmıştır . Amacınız sadece karın kası yapmak ise saygı duyarım fakat vücudun tamamını çalıştırmanız sizin yararınıza olacaktır bunun için beslenme ve antreman sistemleri başlıklarını okuyun ve bol bol araştırma yapın...

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Karın kası için vücud yağ oranın %10 altına inmesi gerekli ve ondan sonra karın kaslarını çalıştırmış olman gerekliki gözükebilsinler.

gigl bunu beğendi.
  4. gigl

gigl Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yok tozun karın kası için olmadıgını bliyorm da benim durumumda biri için amino mu protein mi kullanmak daha iyi olur ? salonda tabi ki de her bölgeyi çalışıyorm ama en çk önem gösderdigm bölge karın :) diyet ve kardiyo yapıyorm, sadece ek besinlerden birini kullanacak imkanm war, amacıma hangisi daha uygn ? :)

5. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ yakıcı :)

6. gigl

gigl Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    185 boy 76 kiloym... yine de kullansam mı ? :)

7. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Karın kası için protein tozu mu aminoasit mi daha iyi bir ek besin olur ? Diye sorucak kadar bilgisiz olup supplement kullanmanı aklım almıyor.Firmalar ürünleri iyi abarttılar iyi reklam yaptılar maşallah herkes alıyor.

8. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    katılıyorum protein tozununda aminoasitin de farklı görevleri var imkanın varsa 2 sinide al derim zaten amino asit fazla masraflı olmuypr yanınada iyi bir kreatin aldırsan süper kombine olur

9. gigl

gigl Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hey Allahım !! ben karın kası için protein almadm, salona bşladm, heryeri çalışıyorm, onun için aldım. Ama sadece 1 supplement alacak imkanım var ve en çok önem verdigim karın kaslarım. Buna uygun olarak hngisi daha iyi olur diye sordm. İçerisinde hatırı sayılır miktarda yag olan protein tozları karın için çok da iyi değildir heralde. Bilmeden etmeden konusmayalım.

10. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Sana tavsiyem normal programda olan hareketlerini uygula nisana kadar ve hacim yapmaya bak ayrıca iyi beslen nisan gibi kardio + diyet le çıkarırsın baklavaları

gigl bunu beğendi.
  11. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Kasların oluşumu protein den ibaret değildir ... Kısaca bahsetmek gerekirse kaslar su tutar 1 kg kas kütlesi 4.7 oranında su tutmaktadır ( kaynak isteyen olursa bodyforumtr ) . Ayrıca kasları oluşturan proteindir . Kaslara hacim sağlayan ise karbonhidrattır . Bu durumda sizin yapabileceğiniz en doğru adım imkanlarınız dahilinde bir beslenme listesi oluşturup bir süre boyunca ek besin olmadan spora devam etmenizdir ...

gigl ve rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş