karın kası antremanım uygunmu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve destan30 tarafından 14 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    iyi günler. 25*6 şeklinde mekik çekiyorum her sette farklı karın hareketi çalışıyorum.bu sistemi hergün uygulayabilirmiyim yoksa gün aşırımı yapayım.tşk.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:41 ----------

birde ab flex denilen aletle çalışabilirmiyim

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    İyi günler , hergün mekik çekmek yerine haftada 3 gün veya 2 gün karın antremanı yapman daha uygun olucaktır.1 er gün aralık kesinlikle olsun.Öyle tek hareketle ve diğer günler 1 farklı hareket yapmakla olmaz.Karın için en az yaptığın bu antremanlarda 5 hareket olsun.

3. destan30

destan30 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    peki ab flex ile 15 dakika çalışmak nasıl olur

4. vibrant

vibrant Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba.Forumda çok konuşuldu diye hatırlıyorum.Karın kası da diğer kaslar gibi bir antrenman düzeninde çalışılmalı.(örneğin 4setx4hareket gibi) Amaç kilo vermekse zaten kardiyo yapılması,mekik çekmekten daha etkili olacaktır.

5. Mustafa Beşiroğlu

Mustafa Beşiroğlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben off günlerimde karın hareketleri yapıyorum 5 hareketim var; leg raises, çapraz mekik, ayaklar yerdeyken yarım mekik ve heel side touches ek olarak dirsekler yerde olmak şartıyla yerdeyken düz durarak beklediğimiz pozisyonu uyguluyorum 1 dk şeklinde tabi sende hareketlerini çoğalt bence

6. mbcoskun1

mbcoskun1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya/Konya
    Evet set düzenini ayarlamalısın eğer mekiği göbeğini eritmek ya da sıkılaştırmak için yapıyorsan her gün yapmalısın
    Kas içinde benim spor salonundan izlenimlerim yarışmaya katılacak abilerim büyüklerim her gün yapmıyor aralıklarla yapıyor her kasta olduğu gibi miğde de aralıklarla yapıp kasları dinlendirmenin daha iyi olacağını düşünüyorum

4x15 yeter bence 6x25 yapsanda olur ama çoğu kişi 4x15 in yeterli olacağı kanısında

Son düzenleme: 14 Ağustos 2013
  7. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bak ben kendi çalışma sistemimi söyliyim sana:

Ben pazartesi-salı-perşembe-cumartesi evde çalışıyorum ve haftanın 4 günü her antremandan sonra en son olarak karın çalışıyorum ve 2 aydan beri gözle görülür gelişme oldu.

50 Mekik
    30 Mekik
    30-40 Yerde yatarken bacakları olduğunda kendine çek ve ellerinle bi sağ bi sol parmaklarına deymeye çalışıyorum
    30-40 Eller kalça altında ayakları yukarı kaldırıp indirme
    Son sette: Eller kalça altında 5 Kere dizleri kendine çekme sonra ayakları düz bir şekilde yerden kalkık vaziyette hareket ettirme (Bu son setteki 2 hareketi 3-4 defa yapıyorum ve bitiriyorum)

8. mbcoskun1

mbcoskun1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya/Konya
    Sadece mekikleri çekiyorum diye karın kaslarınızı ya da göbeğinizi eritmeyi düşünmeyin arkadaşlar hiçte kolay değil düzenli diyet lazım yağ ve şeker olmamalı hayatınızda ondan sonra gözle görülür bi değişme farkediliyo ben test ettim bi 5-6 kilo daha verip yağları yok edersem çıkıcak inşallah

9. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben ektoyum arkadaşlar, kilo 66. Göbek çıkıntı şeklinde, biraz yağlı. İşte o da ne kadar yağlıysa.Var desem bu mu dersiniz. :) Biraz da yanlarda var yağcıklar.Sıvı tükettiğimde sabah aç halime göre aşırı bir şişkinlik oluyor. Çözemedim bu durumu. Neyse...

Benim amacım sadece kasları çalışmak, sanırım bölgesel yağ var. Normal bir çalışmayla karnı şekle sokablir miyiz? Bana uygun hangi hareketleri söylersiniz?

Bu arada normal bir çalışma programım var. 4 gün gidiyorum. Her kas gurubunu iki kez çalıştırıyorum. Yani bölgesel çalışmak için sormuyorum, yanlış anlaşılmasın.

10. mbcoskun1

mbcoskun1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya/Konya
    Karın hareketlerine ağırlık ver her gün yap ben öyle yapıyorum ve salonda ne kadar hareket varsa hepsini süperliyorum normal mekik ters mekik hepsini ard arda 15 tekrar giriyorum 3 ya da 4 set halinde güzel yanma yapıyo 2 hafta kadar şekerli ve yağlı besinlerden uzak dur ya da olabildiğince az tüket ufak ufak göstermeye başlar kaslar yüzünü zayıfsan kasları çıkarmak çok zor olmuyo diyetle birlikte rahatça çıkarabilirsin belli bi süre zarfında

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:00 ----------

Cardio daha etkili olacaktır tabikide ama hem mekik hem cardio daha etkili oluyo bir yandan yağ yakarken alttanda kasları tetiklemeye yarıyo ben iyi mekik çalıştığımı düşünüyorum ve hala vermem gereken kilolarım olmasına rağmen üstten two pack belli etmeye başladı kendini söylediğiniz yanlış değil ama bende bi ilave etmek istedim :)

Sayfayı Paylaş