Karın Kası Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve standaart tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar izmir gribi nedeniyle yaklaşık 3 hafta koşu ve cardio mekik çalışmama ara vermiştim 10.02.2008 günü 16.00 civarında futbol sahasında 7 tur düz koşu tek tur depar koştuktan sonra yine sahada ısınma germe hareketleri yaptım ve eve döndüm kanepede sadece 5 dakika mekik çektim işte bu kadar şaşkınım ya akşam yemeğine kalmadan karnımda ağrılar çıktı karın kaslarımın hemen hemen hepsi ağrıyor bir tür hamlık nedeniyle kas ağrısıdır die düşünüyorum ancak ders çalışırken otururken ağrılar rahatsız ediyor yatakta bacaklarımı dizden kırarak yatabiliyorum bacaklarımı uzatarak yattığımda karında yanmalar oluyor beni endişelendiren bunun bir antrenmana ara vermekten kaynaklanan kas ağrısı olmadığı ciddi ciddi ağrıyor içerden içerden en hevesli olduğum karın kaslarından sakatlanmanın büyük risk olduğunu okumuştum bu riskin kapsamı nedir ne kadar vadesi vardır bu sakatlığın,ilk kez karın kası ağrısı çekiyorum ağır antrenman yapmadığım halde bu ne iştir anlamadım walla telaş ettim mutlaka bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlar vardır mümkünse tecrübelerini benimle paylaşmalarını rica ediyorum hepimize kolay gelsin iyi antrenmanlar.

2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    normalde karın kası ağrısı antrenman şiddeti ve hamlığa göre 1 hafta dahi sürebilir.
    fakat, eğer hamlık ağrını tanıyorsan ve bu seferkinin hamlık ağrısı olmadığından şüpheleniyorsan vakit kaybetmeden bir doktora görünmeni tavsiye ederim.

3. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    evet hamlık ağrısı değil karın kaslarının sağını solunu her tarafını sakatlamışım twisting falan da yapmıştım berbat olmuş kas gevşetici kullanmaya başladım bir daha hastalık sonrası mekiğe tövbe!!
    kas gevşetici sürüyorum günde 3 kez sabah aç karnına kardio koşuma devam etmelimiyim?
    artı karın kaslarının sakatlanması hangi manaya geliyor bir haftadır hala geçmedi geçecek gibi de görünmüyor ne kadar vadede eski formuna kavuşur bu bölgedeki sakatlıklar?
    yada karın kası sakatlanmalarında eski forma kavuşma die bişey var mıdır?
    ben hala şaşkınım 10 tur saha koşusu yap gel kanepeye dizleri kır ayakları aşağı sarkıt ve mekik çek,olay bu sağı solu önü arkası kalmamış her tarafı ağrıyor yani ısınmadan direk girmiş olsak demek kimbilir ne hala gelecez.tırstım bu işten ya.

4. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    karın kası her yerle bağlantılı kas gevşetici sürüyorum her gün,sabah ve akşam 2 kez şınav çekiyordum bırakmalıyım deil mi şınavı da?

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ben bu isi anlayamadim, 3-4 ay baklavalara eziyet ettim, idmandan sonra 1 saat sicak kaliyordu karnim hic bir sey olmadi, baska bir sorun olmasin diyafram vs ile ilgili ?

6. rocky_

rocky_ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    aynı bendede var mekıgı usteledıgım zamn karnımın ıcınde bır seyler sallanıyor bıraktım mekık cekmeyı sımdı ıkı uc yapamıyorum korkuyorum agrı oluyor bırde karın kasım tıtrıyor sankı patlıycakmıs butun organlarım dısarı fırlıycakmıs gıbı oluyor komık ama boyle hıssedıyorum sızede oluyormu????

7. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    aynı durum bende de var yürüyememiyorum özellikle bacak çalışmalarında da sık sık oluyor geçici bir durum

8. bilal korkmaz

bilal korkmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Banada oluyodu ama 1 hafta sonra düzenli yaptıktan sonra ağrı olmuyor eskisinden daha hızlı ve güzel çekersin

9. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sayın forum üyemiz

kas sakatlanmasından ziyade karıniçi organ veya dokularda tahribatın daha tehlikeli sonuçları oluşturabileceği kanısındayım.

organları tutan dokulardada sorun olabilir. uzman hekime başvurmanız önemle rica olunur.

Sayfayı Paylaş