Karın kası çalışmamdaki eksiklik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Lucenz0 tarafından 18 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Lucenz0

Lucenz0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben bundan 1 hafta önce 4 gün her gün zamanımı ayırıp 8min abs programındaki hareketleri yaptım.3 gün geçti.Adonisim ordaki kasım ağrımaya başladı.Bıçak saplanıyormuş gibisine.Ben kola içiyorum acaba ondan mı oldu yada 3 bardak soğuk su içtim.Ondan üşütmüş mü olabilirim yoksa 8 min abs programını uygulamam mı gerekir ?

Yaşım: 15

Kilom : 52

Boyum: 1.63

Yağ Oranım : %17

Karın kası geliştirmek için yapmam gereken program nedir sizce kriterlerime göre ?

2. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün çalış ,bir gün dinlen, 8 min abs programınıda çalışabilirsin , ama bence 1 ay kadar normal setli çalış. karın kası ilk defa çalışmaya başlamışsın ,bir ay sonunda adapte olursun hareketlere sonra isteğine göre 8 mins antremanını yapabilirsin yada aldığın verime göre böyle çalışmaya devam edebilirsin , 2 tane alt -2 tane üst - plank ve 1 tane oblique hareketi yaparak başlayabilirsin , hepsini 3 set yap , dinlenmeleri 30 sn tut , yaparken kaç tekrar yaptığını saymana gerek yok ,ne kadar yapabilirsen yapmaya çalış . set arası dinlenmelerin 40 sn yi geçmesin .Eğer dinlenmeni iyi ayarlarsan tekrar sayıların yavaş yavaş düşecektir ,böyle olması normaldir ,böylece kası gerektiği gibi yormuş olacaksın. Kronometre ile zaman tut set aralarında ,konsantrasyonunda artar böylece . Karın hareketlerini araştır , alt karında leg raise , üstte crunch evde rahatça yapabileceğin hareketler , kendine göre ayarlamalar yaparsın .
    Set aralarında 30-40 sn dinlen
    Hareketleri yavaş yavaş yap (yavaş çalışırken lifler daha fazla kasılıyor)
    2 günde bir veya 2 gün çalış bir gün dinlen sistemiyle çalış
    imkanın varsa koşu yap ve şeker alımına dikkat et
    kolay gelsin

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Ağrınız için buradan bişey söylememiz zor. Lakin ağrının koladan kaynaklandığını sanmıyorum.

Diğer konular için ;

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/karin-kaslari-ile-ilgili-en-t16948.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar-n-kas-t6345.html

S - Düz bir karına sahip olmak için veya vücudumun herhangi bir bölgesinde ki yağlardan kurtulmak için ne yapmalıyım ?
    C-
    Bunun cevabını size vermeden evvel ana kural olarak bilinmesi ve hiç unutulmaması gereken husus şudur:
    "Yalnızca istediğiniz bölgeden kilo kaybetmek hiç bir zaman mümkün değildir."
    Erkeklerde yağ, genellikle, bel bölgesinde, kadınlarda ise, kalça bölgesinde depolanır. Belli bir bölgedeki yağı eritmeye yarayan bir egzersiz veya sihirli bir krem henüz ortaya çıkmamıştır. Bu konuda "Liposuction" dışında başka bir estetik müdahale prosedürü de yoktur. Yağlar ilk olarak sözünü ettiğimiz bu bölgelerde depolanır ve en son olarak da bu bölgeyi terk eder.

Düz bir karın ve mide, ya da biçimli kalçalara sahip olmanın yolu, düşük yağ içeren bir beslenmeden ve düzenli aerobik türü çalışmaların, fitness ve vücut geliştirme ile takviyesinden geçer. Mekikler, yan, iç ve arka bacak çalışmaları, diğer vücut kısımları için yapılan form kazanma ve güçlenme egzersizleri, hem mide ve bel bölgesinde, hem de kaslarda ki yağ tabakalarını azaltarak, kalça ve bacakların, mide ve karın kaslarının daha sıkı ve biçimli görünmesini sağlayacaktır.

Sayfayı Paylaş