karın egzersizi en iyi hangi grupla yapılır

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dardai tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dardai

dardai Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bb antrenmanlarımı 3 güne böldüm. bunları bir haftaya şöyle yayıyorum:

kanat-bacak
    göğüs-biceps
    omuz-triceps
    -dinlenme-
    kanat-bacak
    göğüs-biceps
    omuz-triceps

fakat şöyle bir sorunum var. karın egzersizimi hangi gün yapmam gerektiğine karar veremedim. salondaki çalıştırıcılara sorduğumda her günün sonunda yap bişey olmaz diyorlar fakat benim içime sinmiyor. o gün çalıştığım 2 ayrı kas grubuna yeteri kadar gerilme göndermişken bir üçüncüyü eklemek istemiyorum. ne yapmam gerekir bu durumda. hangi gün çalışmalıyım.

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Sırt ve bacak antremanı bence kesinlikle aynı gün yapılmamalı. Her ikiside çok büyük kas grupları ve sağlam bir antreman sonrası iyileşme zor olacaktır. Bence bacak çalıştığın gün karın çalışmayı denemelisin. Forumda okudun mu bilmiyorum ama bacak antremanlarında büyük kas gruplarını çalıştırdığın için ortaya çıkan hormon miktarı fazladır. Sen eğer güzel bir karın antremanı da çıkartırsan ve iyi de beslenirsen bu hormon bolluğundan karın kaslarında faydalanacaktır diye düşünüyorum ve şahsen ben buna dayalı bir antreman sistemi izliyorum.

3. dardai

dardai Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dediğinizi çok iyi anladım. haklısınız bende okumuştum forumdan bacak antrenmanının önemini. peki önerebileceğiniz çalışma programı varmı. bir günde iki kas grubunu çalıştırıyorum bunu bi zararı olurmu günde tek kas grubuna oranla.

Sayfayı Paylaş