Karın bölgesindeki Yağ En iyi hangi şekilde yanar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Karın bölgesindeki yağlar en iyi ve en kısa hangisi ile yanar

1. ÜST BÖLGE-BACAK AĞIRLIK ÇALIŞMA İLE

7,6%
  2. MEKİK ÇEKMEK İLE

27,1%
  3. KOŞU YAPMA -BİSİKLET İLE

65,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 148 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Ayrı gün olayına katılıyorum..bende öyle yapıcam kısmet olursa nisan ayı başlarsa..aynı gün burdaki arkadaşlar kusura bakmasın ama kim ne derse desin ağırlık gününde cardio yapılmazına karşıyım...
    kızmayın sakın :)

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kızılacak bi şey yok...))

bu tamamen kişinin kendini ne şekilde hissettiği ile ilgili...kasların şişikliğinin hisssinin sağlladığı alışkanlık ve haz ile ilgili...

oysa, "hipertrofi " zaten yükleme esnasında oluşmuşsa oluşmuştur ,yani, "hiperofi mechanismus 'unda " , mekanik & metabolik stresler sonucu "mgf,igf-1 , testesteron,kortizol vb" tetiklemeleri, ağırlık idmanında optimum şartlar yakalanmışsa yakalanmıştır..)

bu öyle , üzerine 50-60 dakikalık koşularla vb kaybolacak bir şey değildir...)

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ercan gürgöze, bütün sürantrenman mantığını yok sayıyorsunuz. 1 saatlik ağırlık, üstüne 1 saatlik koşu ile gözle görünür bir kas kazanımı mümkün değildir. Calorie Deficit durumdaki bir sporcunun da bu durumda ciddi kas kaybına uğraması söz konusu.

Kür yapmayan sporcuları kastediyorum tabi ki.

4. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    evet makıneın ustundeı kalorı hesaplıyan zımbırtıda görünen kalorıyı yazdım
    40dk ama nabzı hıc 220- yaş ın %60ının altına dusurmeden ve arada 2. vıtese atarak tabı kesınlıkle dusmıyecek
    5dk bırde nabıızı %70lere cıkarıp 15-30 sanıye sabıt salıp tekrar %60a çekerek bu kalorıyı yakaladım gercı ne kadar doğrudur bılemem

5. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Kıbrısta beden eğitimi öğretmenliğinde son sınıfta okuyan bir arkadaşım var. Aynı zamanda müsabık vg ci. Bana her antrenmandan sonra 20dk yürümemi şiddetle öneriyor.

ercan gürgöze bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    açık konuşmak gerekirse burdaki arkadaşların arasında "pik ,ölümüne performans sporcusu " olduğunu ve ayrıca antrenör olduğunu da pek sanmıyorum...) ya da yanılıyor muyum?...)

SÜRANTRENERE olmak öyle kolay bir olay değilidr...buna yakalanmak ancak ve ancak pik seviyedeki sporcularda,uzun sürelerde ,çok yoğun yüklemeler, ,yanlış metodlar, ilkim, sosyal durum, stres , yetersiz uyku , yanlış beslenmeler , girdi -sarf oranlarının uzun sürelerde açık kalması vb ile olur...zaten, bunun tespiti de öyle sporcunun kedisinin demesiyle falan olmaz...çok iyi gözlemleme ister ...bi çok sporcu burda yanılır ,süranternere olduğunu sanır ,ama olay çok farklıdır..)

yoksa, burdaki arkadaşların haftada 3-4 gün amatörce yapacakları " 1 saat vg + 40-50 -60 dakikalık bisikleti,koşu " ile sürantrenere vb oluşmaz...)

burdaki arkadaşların da "hint fakiri diyeti" yaptıklarını oruç tutmadıklarını varsayarasak ,bu kolay bir konu değildir...ve hele gözlemlediğim üzere zaten ,arkadaşlar önce ve sonra kaynakları doldurma eğilimindeler...)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:46 ----------

-----------------

neticede bu arkadaş son derece doğru birşey yapıyor...her ne kadar 20 dakika yeterli pek değilse de , yine de " anerobik egzersizlerin yarattığı zararlı etkileri" bir derece minmize etmekte...) 35 dakika yapsa daha iyi olur aslında...

Vorenus bunu beğendi.
  7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut geliştirme, hipertrofi ya da diyet döneminde kas kütlesinin korunmasını amaçlar. 1 saatlik antrenman sonrası vücutta zaten kortizol yükselmiştir, insülin hassasiyeti artmıştır, kas yıkımı yaşanmıştır. Bunlar yeterli olmasaydı kas gelişimi olmazdı zaten. Kas gelişimi için yeterince uyarılmış kasın ihtiyacı olan tek şey dinlenme yani rejenerasyondur. Antrenman sonrası, tedavi olması gereken kası, daha da fazla kortizole boğacak düşük yoğunluklu kardiyo, kas katilidir. Kasları yakar demiyorum amiyane tabirle, gelişimi yavaşlatır, durdurur ya da duruma göre geriletir.
    Kaldı ki, yağ yakımı için düşük yoğunluklu kardiyo, ağırlık çalışması ve HIIT'e göre çok daha etkisizdir.

Aşağıdaki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Yağ yakmak ve İncelmek Nasıl Olur?

8. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    selam ercan hocayı yüzyüze tanımam sadece forumda alıntılarla gördugunuzkadar ama tanıdıgm kadarıyla 35seneden fazla geçmişi var sporda türkiyede kendı branşında parmakla gösterilebilicek 2-3 kişiden birisi
    +olarak sadece yaptıgı branşla ilgilenmıyor insan vücutu için gereklı bilgiler ede sahıp
    tabiki tartışabilirsiniz forum ıcınde ama kalkıpta o linki okuması için vermeniz komik.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:13 ----------

benbu forumda kardıyonun 45dkdan sonra katabolıketkı yarattıgını okudum ama
    bana göreharıkabır vücutu olan meter mevsımler bıle kardıyoyu1 saat yaptıgını yazıyor

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Verdiğim link söylediklerimi destekleyen bilimsel araştırmalar içeriyor. Neden vermeyeyim, sana mı soracağım? İnsanların ne kadar tecrübesi olursa olsun eskimiş bilgileri olabilir.

10. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver

Hocam çoğu yabancı VG sitesinde ve forumunda 2x kalori yakımı için ağırlık ant. sonrası kardio profesyoneller tarafından öneriliyor . Bu da süre olarak 20-25-30 dk şeklinde . Zaten önce ağırlık ant. da glikojen depolarını boşalttığımız için 50-60 dakikalık bir cardio ya gerek yok . 25-30 dk yı geçmeyecek bir cardio ile de sonuç alırız . Bunun dışında vg de overtraining tam bir öcü masalıdır . Buna inanmak mümkün değil .

Bu arada konu başlığı içinde bir şeyler yazıyım karın kası mutfakta yapılır GYM de değil

Son düzenleme: 18 Ekim 2011
    R10 ve ercan gürgöze bunu beğendi.
  11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    - kas yıkımından acaba ne kastediliyor?...) eğer yoğun kalorifik sarfiyat sonucu glikojen depolarının tamamen boşalıp , enerjinin "protein konvertasyonundan "sağlanma yoluna gidilmesi ise , bu pek mümkün olmaz ,zira iyice beslenen ortlalama vücut geliştirme salonlarındaki ortalama bir sporcunun vücudunda glikojen depoları olarak yaklaşık 350-400 gr buda 1.400 -1.600 kcal civarında bir enerji seviyesi bukunur ( maratoncularda bu rakam 1.800-1.900 kcal ) .. 300 kcal / saat vg -antrenmanı ve / veya 500 kcal /saat koşu dimanı ile bu rakamı yakalamak öümkün değilidr...
    eğer kas yıkımından ,mekanik stres neticesi ,mikrotravmatik etkiler ,inflamasyon vb kastediliyorsa bu kas yıkımı falan olmayıp ,sadece kas dokusu üzerinde oluşan mekanik ve metablik streslerdir... bir anlamda mekanizmanın "kas dokusu tehlikeye girdi, protein sentezi yaparsan iyi olur "diye sinyal vermesidir...
    herşeyden önce hipertrofinin gerçekleşmesinin birincil şartının "mgf" olduğu ,olmazsa olmazı olduğu ,bu malzemenin kasta oluşmaması halinde hipertrofi oluşmayacağı bugün için çözülmüş durumda...ayrıca "testesteron için yüksek tekrar gerekirken 10-12 , mgf için daha az 6-7 ama yüksek oranda stres olması gerekiyor...yani kıssaca , her bi parametre farklı davrandığından "optimum rakamın " yakalanması ,optimizasyon gerekiyor...

-ve bunun oluşması için " stresin miktarı , stresin süresi (yani tekrar sayısı ) optimum olması gerekir ...

-hipertrofinin tipleri de önemlidir... 2 çeşit hipertrofi olduğu mutalaa edilir: " sarkoplazmik ve miyofibriller ...)

çok daha fazla kafa karıştırmak istemiyorum ....) ancak gönülden ve kısaca şunu söyleyebiliriz : "vg de süranternere olmak ,ancak ve ancak pik ,müsabık sporcular "için ancak son derece yanlış şeyler yaptıklarında oluşabilecek olaydır , çok ender gözükebilir... buna mukabil sürantrenman riski yüksek yoğunlukta,sıksık ,uzun süreli 3 saatten fazla performans sergileyen sporların sporcularında daha yüksektir...

CaglarYildiz ve R10 bunu beğendi.
  12. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Ben spora başladığımdan beri 20-25 dakika cardio bisiklet - ardından twist ön mekik alt karın mekiği ve bir kaç karın çalışıyorum ardından ağırlık çalışmasına giriyorum fakat şunu farkettim ki: eğer ben ağırlık çalışmasını cardiodan daha sonra yaparsam cardio benim bütün enerjimi alıyor ve 20 kiloyu bile kaldıramıyorum. Bende ilk olarak ağırlık daha sonra cardio yapıyorum. Spora başlamadan önce 91 kiloydum bu sporun içinde yaklaşık 3 yıldan beri varım fakat genelde hep yazları gittiğim için toplasanız 6-7 ay gitmişimdir aralıklarla şuanda 74 kiloyum. Göbeği tamamen erittin mi diye sorarsanız malesef hayır ama 91 kilo nerede 74 kilo nerede bir çoğunu erittim. Tabi bunları yaparken evde pastalar börekler cipsler kolalar fast foodlar tüketirseniz arpa boyu yol alamazsınız ilk olarak beslenme programınıza çeki düzen vermeniz gerekir

ZeusS_ bunu beğendi.
  13. solasguitarra

solasguitarra Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    anket yanlış değil siz yanlışsınız. arkadaş karın kasları en iyi nasıl ortaya çıkar dememiş, karın bölgesindeki yağlar nasıl yanar demiş. neden mekik çeksinki bu arkadaş ?? yüksek seviyeli cardio ile yakacak tabiki başka ne ile yakacak yağlarını? anket sonuclarından görülüyorki hala mekik çekerek karın bölgesi yağlarının yandığını sanan arkadaşlar var. yanar, yanar ama mekik çekerken harcadığınız kalori kadar. o da cardio seviyesine giremeyecek kadar azdır. bu sebeple mekikle yağ falan yanmaz. BÖLGESEL YAĞ YAKIMI YOKTUR. karın çalışayım karın bölgesi yagları yansın. göğüs çalışayım göğüsteki yaglar erisin gibi inanışlar şehir efsanesidir artık. yapmayın gözünüzü seviyim. yanlış yönlendirmeyin insanları. kendiniz bilmiyorsanız önce kendiniz öğrenin, sonra bilgi vermeye kalkın.

14. theneablood

theneablood Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Ben 97 kilodayım boy 185 cm.Daya yeni başladım 1 hafta olmadı ama hocalar bana bir program çıkarmadılar.Şu anda sadece yürüyüş,koşu,uzay yürüyüşü denen alette çalışıyorum arada mekik çekiyorum sonra bisiklet ile çalışmamı bitiriyorum?
    Bunların sıralamasını değiştirmem yağ yakımını hızlandırır mı?

15. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    tabi ki hızlandıracaktır. her şeyi aynı sırada yapmak zaten sıkıcı oluyordur bir süre sonra. yalnız yürüyüşü kesinlikle en başta yapın ve araya almayın. sonuçta ısınmak gerek her idmandan önce...

16. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Şu karın - göbek olayı çok dert ya. Vgye başlamadan önce %7 yağ oranım vardı ama yine de göbeğim vardı hafiften karın kaslarım gözükmüyordu. :D vgye başladıktan sonra daha da fena oldu sanırım %5 efalan çekmek lazım benim vücudu :D

17. acempusat

acempusat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bölgesel kilo verme liposuction haricinde mümkün değildir. liposuction sadece istenilen bölgedeki yağları almakla kalmaz süngerimsi yağ dokularını da alması münasebetiyle de kısa sürede yeniden yağlanmayı engeller. aldığın kalori yaktığın kaloriden düşük ise yağlanma söz konusu olabilir. yağ yakmanın en iyi yolu kardio çalışmasıdır.(koşu -eliptik-süpersetler-yüzme)

deist190 bunu beğendi.
  18. oowr8s

oowr8s Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    koşu + mekik + ağırlık antremanı + diyet + sauna
    azimli bir çalışma ile sizce yağlanma kaç ayda eritilir.

kilom 70 boyum 1.74 alt göbeğimde yağlanma var üst göbek yok

19. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benim boy 1.70 kilo 67 şuan gelişme aşamasındayım koşu bisiklet falan yapsam bi zararı olurmu gelişme açısından karın kasları içinde sadece mekik alt karın ve crunch yapıyorum göbek yok fazla kaslarda belirgin ama alt karında hafif yağlanma oluyo bunu nasıl giderebilirim daha doğrusu yakabilirim ?

20. pkzip

pkzip Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Peki göbek yağlarına masaj yapsak, elimizle sıkarak, ezsek falan ekstra fayda eder mi ?

Peki göbek yağlarına masaj yapsak, elimizle sıkarak, ezsek falan ekstra fayda eder mi ?

Jesus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş