Karın bölgesindeki Yağ En iyi hangi şekilde yanar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Karın bölgesindeki yağlar en iyi ve en kısa hangisi ile yanar

1. ÜST BÖLGE-BACAK AĞIRLIK ÇALIŞMA İLE

7,6%
  2. MEKİK ÇEKMEK İLE

27,1%
  3. KOŞU YAPMA -BİSİKLET İLE

65,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 148 üye.
  1. ordakal39

ordakal39 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenciyim
    ayaktasın 2 eline dumble al bi aşağı bi yukarı yap yan karın için,sırt üstü uzan ellerini kalça arasına koy ayaklarını 90 derece kaldır alt karın,orta karın için normal şınav çek,üst karın için sırt üstü uzan ayaklarını biraz kendine çek öle mekik çek,koşu yap bak bkaalım kalıyr mu

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ağırlık çalışılarak yağ yakıldığını ilk defa duydum diyorum ya benim bilgisizliğim yada o şıkka 22 oy veren arkadaşların yanlış bilgiye sahip olduklarını düşünüyorum...

3. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    en iyi benzinle yanar :)

4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar o değilde ben karın calısırken belim çok ağrıyor özellikle ters mekikte hiç karının calıstığını hissetmiyorum beli ağrıtıyor.. nedeni varmı ?

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    ağırlık idmanları elbetteki yağ yakımına yardımcı olur..cardio olmazsa olmazdır ancak ağırlık idmanıda yağ yakımında faydalıdır..arkadaşların yanlışı yok..

ben şıklarda hiçbirini seçmedim bana kalırsa şıklar olmamış..

1- bölgesel zayıflama zaten olmadığını burda birçok kişi biliyor zaten...kaldıki..sadece karın bölgesindeki yağların( sadece karın bölgesi oluyor bu şekildeki bir konuda) erimesi gibi bir durum olmaz...

2-verilen şıklar bana kalırsa bir bütündür...cardio+verilen şıklar olarak tercihimi yapıyorum ben...

EDİT : Konu baya eskiymiş..sonradan farkettim ve benim düşüncelerimi zaten en başta belirtmişler...Kusura bakılmasın lütfen...

Son düzenleme: 31 Ağustos 2011
    sultanmehmed ve AngryHun bunu beğendi.
  6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    kasların enerji ihtiyacından dolayı yağlarda sürekli bir yanma olur.ama asıl kilo verme diyet+cardioyla olur.diyet her zaman 1. sıradadır.cardiosuz bile sadece diyetle kilo verilebilmektedir.tabi bu cardio+body ile kombine edilince daha iyi sonuçlar alınacaktır.

sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  7. Chev™

Chev™ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Koş,koş,koş ve yine koş ben koşudan daha etkili yağ yakımını sağlayan başka bir yöntem görmedim,duymadım,bilmiyorum.

Bende body e merak sardığımda ilk olarak karın kaslarımı geliştirmek istedim amacım plaj vücudunun biraz daha kalitelisiydi karın bölgemde yağlanma vardı,Boy 1.80 kilo 65.Kilomu arttırdım yağ oranını düşürdüm şimdi sonuç istediğim gibi.Yağlanma varken sadece mide kasları gözüküyordu diğerleri sönüktü,koşmaya başladım günde 5-10-15 artık Ne kadar dayanabildiysem bizim sitenin etrafında saatlerimi harcıyordum.

koş,koş ve yine koş :D

8. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Cardionu yaptıktan sonra mekik çekersen çok faydasını görürsün

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yağlar ,en normal şartlarda en son vücut tarafından gündeme getirilen malzemelerdir..

ısı düşüklüğündeki ortamlarda bulunmanın dışında, ancak ,sürekli yapılabilen ,uzun süreli, yani "düşük ve/veya orta altı düşük enerji kaybının " olduğu performanslarda gündeme gelebilirler ...ve bu da ancak "aerobik fazda "seyreden bir yapıda oluşabilir...

zaten, eğer dikkat ettiyseniz koşuda 30- 35 dakika sonra içten gelen tatlı bi ısınma hisseder insan...çeşitli yaklaşımlara göre bu yağların da gündeme girme başlangıcı ...)

bu nedenle en doğrusu "kas güçlendirme idmanı "üzerine yapılacak 50-60 dakikalık koşu en ideali...

R10 bunu beğendi.
  10. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    nası yanı hocam agırlık calısıp pesıne 50 60 dk koşucazmı? kas yıkımı denen şey ne olucak 50 60dk hangı nabızda koşucaz vs vs
    bılgılendırırsenız ıyı olur

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kas yıkımı falan olmaz ...sebebi basittir:

------

1 saat ağırlık idmanında yaklaşık 270 kcal enerji sarfiyatı...
    50 dakikalık 8 km/saat yani,hafif jog üstü koşuda 380 kcal enerji sarfiyatı

toplam: 650 kcal enerji sarfı olur..
    -----------------

bu çok fazla büyük enerji kaybı sayılmaz...hele maşallah herkesin "antrenmandan önce, antrenman esnasında ve antrenmandan sonra bi şeyler tükettiği göz önüne alınırsa...

kas kaybı "harcanan enerji seviyesinin yüksekliği yanısıra ,yani sporun yoğunluğu " ve "girdi-sarf" oranının yanısıra önemli oranda radikal uzun süreli diyet yapılması halinde oluşabilen bir konsept...3-6 saatlik sürelerde 10-12 saatet olacak şey değildir...

yaklaşık 1600-1800 kcal 'ın tüketildiği maraton gibi sporlarda bile kas kaybı minimumken , 650 kcal ile bu kolay bir olay değil...ancak, son derece radikal ,hint fakiri diyetliyle mümkün olur..)

sultanmehmed bunu beğendi.
  12. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    body antrenmanından sonra cardiyo yapılmaz !

demircan256 bunu beğendi.
  13. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    aynen katılıyorum ağırlık idmanından sonra cardio yapılmaz...

AngryHun bunu beğendi.
  14. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yapılır yahu ercan hocamın dedikleri doğru. hatta HIIT şeklinde yapılırsa tadından yenmez.
    aslında bu biraz da hedefle de alakalı, eğer kas yapmak istemiyorsanız (ve haliyle daha az yağ yakmak ama daha az yorulmak istiyorsanız) o zaman ağırlık çalışmasından önce sıkı bir kardiyo yaparsınız sonra da muhtemelen salla pati bir şekilde 3-5 ağırlık kaldırırsınız. ağırlık idmanından sonra bir yüksek bir alçak yoğunluklu olacak şekilde kardiyo yaparsanız yağ yakımını gayet üst noktalara taşıyabilirsiniz, aynı zamanda testosteronunuzu da idman öncesi kardiyo yapan birine göre kesmemiş olursunuz bu da demek olur ki hem kas büyümesi oluştururuz hem de yağ yakımını sürdürürüz.

15. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yavuz..sen ciddimisin yazdıklarında :shock:

AngryHun bunu beğendi.
  16. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    evet ciddiyim :D m&f ve men's health gibi dergiler de ağırlık idmanından sonra HIIT yapmayı önerirler zaten. yani öteki türlü testosteronu kısıtlamış oluyoruz bu da daha az kas büyümesi ve daha az yağ yakımı demek oluyor. tabi bu konunun da çok çeşitli görüşler içerdiğini de kabul ediyorum en basitinden bu forumda bile kardiyonun zamanlaması ile ilgili çelişkili görüşler mevcut. yine de şunu söyleyebilirim, ağırlık idmanından sonra kardiyo yapmak istemiyorsanız o zaman günün ilerleyen saatlerinde bunu yapabilirsiniz. örneğin sabah 11 de ağırlık idmanı yaptıysak akşam 20 de de kardiyo yapabiliriz...

17. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    hocam pekı yağ yakımı ıcın kalp rıtmı 220-yaş cıkan sonucun %60 altına düşmesın dıyorlar?
    50dk ıcın 380 kalorı az degılmı?
    42dk bısıklet surdugume kalorı 850yı gosterıyor

18. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Bu forumdan öğrendiğim birçok şieyi yine bu forumdan öğrendiklerimle çürüdüğünü görüyorum...ve şaşıyorum..acaba daha dorğu bildiğim ne yanlışlar var acaba...teşekkürler..;)

AngryHun ve R10 bunu beğendi.
  19. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    hızlanırsanız,kondsüyonlu performasn sporcusuysanız daha fazla efor sarfedebilir , yakarsınız ...bu olgu herşey için geçerli...ancak ,tabi ki ortalama bir sporcudan söz ediyoruz...)

bisiklet t normal şartlarda 450 -550 kcal /saat olan bir spor ...jog üstü koşudan biraz daha yüksek...tabi bu miktarlar normal ağırlıkta olan 67-72 kgs ağırlıkta olanlar için...ağırlık arttıkca harcanan enerji miktarı da artar...

normal sürüşte bisiklette 40 dakikada 850 kcal yakmak biraz zor bir olay...bisikleti yokuş yukarı sürseniz bile bu rakamı 40 dakikada yakalamak bayağı kondüsyonlu, egzersizli bisikletciler için geçerli olabilir......zaten, bu enerjiyi yakmak ,yakalayabilmek için hareket sürekliliğini sağlamanız da kondüsyonel anlamda biraz zor olur...performanıs yüksek , VO2 kapaistesi uygun sporcular bunu yakalyabilir...40 dakikada 850 kcal , yarışcıların iddalı yarışlarda yakalayabildikleri bir oran...sıkı rakam...)

bunun ölçümünü nasıl yapabiliyorsunuz ...yoksa , alet üzerindeki manometrelerde mi?...aletlere konulan ölçü cihazı mı?...)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:18 ----------

R10 arkadaşımız güzel noktalar değinmiş ...testesteron hakkında ...))olayın hormonal tepkileri konusunda...)

aslında konu çok yönlü.., hipertrofi yani bir anlamda "vg bazında " ,hormonal tetiklemelerin başlatılarak "protein sentezi vb" konularına girmeleri hakkında bilinecek bassit şeyler olaylara biraz daha derin bakmaya neden olabilir...

aslında konuyu fazla derine indirmeden,kafa karıştırmadan arkadaşların "vg de " amacın ,kas oluşturmanın adımlarının aşağıdaki şekilde olduğunu öğrenmeleri önlerinde bir çığır açabilir:
    -------------------

-idman neticesinde mekanik ve metabolik streslerin mikro travmatik etki oluşturması
    -streslerin kas dokusu üzerine sinyal vermesi
    -hormonal tepki ( mgf, tsetesteron,hgh,igf-1,kortizol oluşması) ve inflamasyon tepki oluşması
    ı-bunların neticesinde protein sentezi sonucu hipertrofi oluşumu

----------------------

Son düzenleme: 16 Ekim 2011
    R10 bunu beğendi.
  20. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık antrenmanı üstüne HIIT uygundur. Ama ağırlık antrenmanı üstüne düşük yoğunluk 40-50 dakikalık bir kardiyo seansına girerseniz kas gelişimini büyük ölçüde unutun. En güzeli ayrı bir günde yapmak tabi ki.

AngryHun bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş