Karın bölgesindeki Yağ En iyi hangi şekilde yanar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Karın bölgesindeki yağlar en iyi ve en kısa hangisi ile yanar

1. ÜST BÖLGE-BACAK AĞIRLIK ÇALIŞMA İLE

7,6%
  2. MEKİK ÇEKMEK İLE

27,1%
  3. KOŞU YAPMA -BİSİKLET İLE

65,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 148 üye.
  1. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Sa arkadaşlar
    karin bölgesindeki kalin derinin incelmesi yağlarin erimesi en iyi hangi şekilde olur en kisa zamanda ayrica hangisidir ..

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    çok çok çok kereler söylendi: bölgesel kilo verme mümkün değilldir. bu durumda soru, en iyi hangi şekilde kilo verilir sorusu.

cecinar, SiskoBatu, Azimly ve diğer 20 kişi bunu beğendi.
  3. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    buna benzer konu ve soru forumda vardı bende yazmıştım hatta polemik çıkmıştı türkiyede bu işin duayenlerinden özer Baysaling den alıntı yapayım şahsi fikrimi yazmayayım " Bölgesel yağ yakma yoktur vücut kendi iç mekanizmasıdan total olarak yağ yakar aldıgınız kalori yaktıgınızdan fazla ise günde 1.000 mekik crunch da yapsanız göbeginiz erimez yanlız başlarda abs ve oblig kasları sıkılaşır güçlenir bir incelme söz konusu olur yani sıkılaşma "

cecinar ve atesdagli bunu beğendi.
  4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hem o az kilona kızıyorsun hem de karın yağları nasıl yanar diye yıllardır bilinen bir şeyi tekrar oylamaya sunuyorsun.
    tuhaf.

acc123 bunu beğendi.
  5. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    şu anda 65 kg ım ben:) karın bölgemde yağlanma var bu yüzden sordum isteyen bakar istemeyn bakmaz gerekirse adminelr siler saten:)

6. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Kilon az zaten yağ yakmaya uğraşacağına kas kütlesi kazanmaya bak sonradan o göbek gider merak etme fazla göbeğinin olduğunu sanmıyorum 175 boy 65 kiloya

7. Kn0wLedgeabLe

Kn0wLedgeabLe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yağlanma belli bi süre olur. Aldığın kas kütlesi ile yağ kütlesi dengesiz olduğundan karnında yağlanma meydana gelmesi doğaldır. Beslenme programını şekillendirmeni öneririm. Karın bölgesinde hacimlendiğinde oradaki deri tabakası da incelir yağda pek kalmaz diye düşünüyorum. İyi çalışmalar.

8. çakebey77

çakebey77 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yayıncılık
    Yer:
    İstanbul
    Anketin sonuçlarına biraz şaşırdım.. KOŞU YAPMA -BİSİKLET İLE... birazdaha açıklayabilirmisniiz..

9. xrepla

xrepla Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bira göbeği nasıl erir :) asıl sorun erkekler için
    koca yaz 4 ay boyunca hergece bira içen birisi olarak ilk bir ay içinde tam 7 cm inceldi bel bölgem. düşünün artık ne kadar sarkmış. sadece bisiklete bindim 10 dk ve mekik 90 kere. haftada 3 kere. 5 ayda sarkmadan eser yoktu. bu yaz yine yaptık göbek :)
    neyse 2 ay geçti erittim sayılır.

10. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    bol bol kardiyo hem deri incelir su atarsın hemde yağları yakarsın tabiki karın mide çalışmasınıda kardiyo sonrası veya öncesine eklemelisin alttan karın kasını sertleştirip şişirmelisin ki yeterince yağ yaktığında dolu görünsün yoksa sırf yağ yakarak karın kası ortaya çıkaramazsın böyle yaparsan karında sarkma olur bu sarkmayı kasla sen dolduracaksın

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ankette yok ama hemen yazayım diyetle olur o :D:D

emretkd, pastnova, sultanmehmed ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  12. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Karın kaslarını belirgin hale getirmek yıllardır bir paradox ne yazikki.Kimi insanlar haftada 4 gün 25x4 mekik , gerekli kardiyo ve doğru beslenme düzeni ile çok rahat bi biçimde çıkarabiliyolar.Men's Health'te Kişiden kişiye deri altı yağ toplama kapasitesinin farklı olduğunu bu yüzden kimilerinin çok rahat kimilerin ise çok zor abdonimal çıkarabildiğini okumuştum

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    anket çok yanlış sımdı hepsı ıle kosu yapıp mekık cekmezsen olurmu ?
    kardıo yapıp mekık cekıceksın sonra gene kardıo gene mekık benım programım yazıyorum ve 1 ayda 6 cm belım ınceldı

yatak bısıklet 10 dk
    dıkey bısıklet 10dk
    mekık 30x3
    alt karın 30x3
    kosu 20 dk ( koşu )
    elıptıcal bısıklet ay yuruyusu gıbı olan 15 dk
    daha sonra tekrar
    mekık ve alt karın

sonra body

xpoyrazx ve acc123 bunu beğendi.
  14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yatay bısıklet olucak o yatak yazmısım :)

Fυякαη Acαя ve Canner bunu beğendi.
  15. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Babam bir diyet yapıyor. Koşuyor aynı zamanda geçen sene 15 kilo verdi. Tavsiye ederim. Mekiğin hiçbir yararı yoktur sadece kas yaparsın ama eritmezsin asla haberin olsun.

Urinatores bunu beğendi.
  16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    arakdaş mekıgın yararı yokmu sen neye dayanadar net konsuuyorsun kas yapar kas ne sıe yarar? o kas olmasa o adamın karnı sarkar mıllet zayıflıyor karnı sarkıyor mekık cekmedıgı ıcın ve mekık o bolgedekı yag yakımını hızlandırır bolgesel hareketler onemlıdır cardıo ıle bırlıkte hepsı bır butundur tembellık edıp 50 mekık cekmıyorsanız yazık dıyorum

17. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    bench_OBabam her gün mekik de çekiyor 12şer ama önemli olan koşmak. Koşu aletinde zayıflamaya çalışmazsan eğer mekik çekmen karnını asla eritmez, pilates hareketi değil ki bu eritsin? Kas çıkar ama baklava bile çıkmaz, ilk önce cardio lazım.

Arkadaşlar size bir şey soracağım, ben cardio yapsam, karnımı eritsem ve her gün mekik çeksem kollarımdaki falan kaslarımın hacmi değişir mi? ne farkı olur eskisine göre?bench_O

18. Bio

Bio Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    3 ayda 25 kilo vermiş biri olarak ( hiç bir ürün almadan) 3 ay boyunca en fazla 2-3 kere koşmuşumdur oda 5 10 dk felan genellikle ağırlık + karın çalıştım ama 3 ayın 2 ayı ağır karın antrenmanlarıyla geçti 3. ay ağırlıklara daha çok önem vermeye başlamıştım

19. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Yaklaşık 2,5-3 saattlik antrenman programında ilk 30 dakika koşu veya hızlı tempolu yürüyüş..Sonra 10 dakika yüksek tempolu bisiklet..Sonrasında ise 5 dakika kürek..
    Sonrasında ağırlık çalışamaları geliyor..Ağırlıktan sonra yaklaşık 20-25 dakika sadece abdominal çalışma yapıyorum..Antrenmanı ise 10 dakika gene hızlı tempolu yürüyüş ile tamamlıyorum..Bel bölgem her erkekteteki gibi türk kasıyla doluydu :) şöyle bi örnek verecem.. 2 aylık sürede 97 cm.den 92 cm.ye düştü..şimdilerde ise gene yanı tempoyu koruyarak bel çevrem 84 cm.ye kadar düştü..Kilo 80 boy 178 yaş 37..
    Bunları şunun için yazdım; Arkadaşalrıın dediği gibi bölgesel olarak zayıflaman söz konusu değildir.Kitlesel olarak kilo verilir ve özellikle kardiyo yaparak mevcut yağ tabakasından yakılmaya devam edildiği sürece oluşan kas yapısı yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır..
    Ne olursa olsun KARDİYO ŞART..!!

deniz68ruhu bunu beğendi.
  20. syncmaster

syncmaster Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı problem bende de kilo 66 Boy 172 ama karın bölgesinde yağ var bir taraftan kilo almaya çalışıyorum bir taraftan karın kasları için agır egzersizler yapıyorum ama malumunuz buda zayıflamama yol açtı 1aydan kısa bir sürede 63 e kadar düştüm ki buda benim için kötü bir durum. Çok fazla bir yağım yok ama dümdüzde değil karnım hep bir şişkinlik edası var. karın çalıştığım zamanlarda kasların tümünün gerildiği ortaya azda olsa gözle görülür bir şekilde ortaya çıkıyor ne yapmalıyım bunun için karın çalışmaya devam evet ama ya kilo düşüşü? bir yardımcı olabilirmisiniz antremanlarımı hafifletip karın calısmaya agırlıkmı vermeliyim bir süreliğine acaba. Hocama bu konuyu soruyorum 1000 mekik çek düzelmezse gel ozaman konuşalım diyor . Ki ben böyle bir cevabı git başımdan dermiş gibi algılıyorum. bana bu konuda yardımcı olurmusunuz rica etsem.

Not. Diyetime özen gösteriyorum yağlı yiycekler yok yakında fotoraf koyarak bir konu açacağım zaten.

sheldon123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş