Karın bölgesinde Aşırı Yağlanma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve roketsan tarafından 20 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. roketsan

roketsan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba spora başlamadan önce yaptirdigim ölcumde 79 kilo %17.8 Yağ oranı 1800 metabolizma hızı çikdi. Vücdumdaki 13 kilo yağin 8 kilosu malesef gövdemde. 20 gündür Protein agırlikli diet uyguluyorum. Haşlanmış Sebze ve hayvansal ürunler haricinde karbonhidrat ve şeker almadim . Boyum 182 Ağırlik çalısiyorum (2. hafta yeni başlayanlar program 1 ) Dinlenme günlerinde 3 4 km arası yürüyorum . Kas kaybetmemek için protein tozu kullaniyorum. Her anteman oncesi L carnitin (3000mg likit) aliyorum .Henüz 73. kilo civarlarina inebildim Ama kilo kaybim durdu. Karnımda halla beni rahatsiz edecek kadar yağ var. Günde 1000~1200 Kalori aliyorum. Daha aziyla konforlu yaşamam mümkün degil. Hedefim %14~15 yağ oranı. Hergün sabah 150 aksam 150 Toplam 300 mekik cekiyorum. Ama geldigim nokta beni tatmin etmedi Daha fazla yağı daha hizli kaybetmem için ne onerirsiniz yağ oranimi %15 civarina düşürmem nekadar surer. ( havalar cok sicak 2.5 litre su tuketimim var)

2. Emocan_s

Emocan_s Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Merhabalar. Şimdi şu sporda supplement merakını anlamıyorum. Bakın yağ yakmak için carnitine veya benzeri supplementlere ihitiyacınız yok. Doğal olarak 20 gün içerisinde sadece su oranınınız gitmiştir. Asıl yağ oranı düşürme 30. günden sonra yavaş yavaş başlar kilonuz sabitmiş gibi durur, siz de çıldırırsınız. Fakat sabır etmeniz lazım. Karnitin sadece 0.1 oranında hızlandırır para kaybı bence kullanmayın. Protein tozu için çok erken kullanmayın. O yağ oranını ölçen makinalara güvenme derim. Diyetin iyi devam et habire basküle çıkma psikolojin bozulur. Yağ oranı hemen düşmez ortalama 40 gün kadar daha bu hızda gidin tamamdır. Şimdiden başarılar.

roketsan bunu beğendi.
  3. roketsan

roketsan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar 1 ay sonunda yağ oranımı %14.1 e indirmişim . 4 hazirandan bu güne 3 kilo yağ kaybetmişim fakat sadece 400 gram kas ekleyebilmişim. Ağırlıgım 71 kiloya yakın. Bel çevrem 82 cm omuzlar 110 civarinda olunca gene killolu gosteriyorum . Salondaki egitmen dieti hafifletmesem bunda daha hizlı kas alamiyacagimi söyledi . Ayrıca günde 1 saat kardiyoya devam ediyorum (20 dk eliptik 40 dk koşu) . Yeni başlayanlar program 1 e devam. Program 2 ye geçmek için birazdaha güçlenmek istiyorum. Siz neler tavsiye edersiniz ? Aldigim kaloriyi artirip , cardiyoyu azaltirsam tekrar yağ oraninimin yükselmesinden korkuyorum . Birde elimde onceden kalma kullanim tarihi geçmemiş QNT 9000 amino asit var . Bu ürünü şu anda kullandıgim Nitro Tech whey isolate ile kullanmamin bir sakincasi varmı . Aşırı doz veya yan etki yaparmi ?

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Kas yikimini onlemek icin protrin tozu diye birsey yok. Vucudun protrin ihtiyaci var kas tamiri icin. Bunu dogal.yoldan da alabilirsiniz tozla.takviyede edebilirsiniz. Size kalmis.

Vucudun ihtiyaci kadar.almazsaniz toz da kullansaniz kas yikimi olabilir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

roketsan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş