Karın bölgesi yağ yakımı ve hacim kazanma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BirkanShn tarafından 2 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BirkanShn

BirkanShn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, ben 16 yaşında bir gencim. Boyum 1.75 ve 55 kiloyum. Sporla ilgili bilgim yok geçen senelerde de konu açmıştım fakat hâlâ bir fikrim yok. Neyse şimdi ben internetten yağ oranı ölçümü yaptığımda %13 çıkıyor. Fakat oturduğumda karın bölgemde üstüste binme oluşuyor. Karın bölgem yumuşak, sıktığımda hafiften karın kasları belirginleşiyor fakat üstteki yağ engel oluyor. Bu yağları yakmak için günlük koşu yapmam gerekiyor fakat oturduğum bölge bunun için müsait değil ve koşarken nefesim tıkanıyor kalbime ağrı giriyor. Bu ağrı için doktora gittiğimde kalbinde bir sorun yok dedi sanırım tembellikten oluyor. Ayrıca okula gittiğim için tam olarak bir beslenme programı yapamıyorum çünkü 6 saatim okulda geçiyor ve mecburen hamburger, döner türü şeyler yiyorum. Okula yemek götürme imkanım da yok. Evimde 2 adet 8 kg dumbell var. Kapı barfiks aleti de alacağım şimdi ben nasıl karın bölgemdeki yağlardan kurtulurum, hacim kazanmaya başlarım ? Diğer konulara yönlendirmeden, araştır demeden buraya bir beslenme, çalışma programı koyabilirseniz çok minnettar olurum. Artık bende yorulmadan koşabilmek, yazın utanmadan o tişörtü çıkarıp plajda oturabilmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. BirkanShn

BirkanShn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lütfen cevap verebilir misiniz ?

3. NeoFiT

NeoFiT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Koşu bandı al sanırım kas yapma gibi derdin yok sadece kilo versen yeterli ?

4. Can Karlı

Can Karlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kilon zaten düşük boyuna göre. Senin 65-66 kilo olman lazım en az. Bence karın kasına vakit harcamaya çalışmak yerine harcmini arttır.

5. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Şahsi görüşüm ve tahminimce diğer tecrübeli kişilerinde düşündüğü şey şudur: Ectomorf olman yüksek ihtimal. Kilonda fazlasıyla düşük zaten. Karnındaki yağı zaten bölgesel eritemezsin ancak kas çalışması yapmadan koşu-kardiyo tarzı şeyler yaparsan evet yağları eritirsin belki ama tek eriyen yağlar olmaz zaten az olan kaslarda gider. Ve fazlasıyla zayıflar sıska kalırsın. Sanırım göbek çıkmasından hoşlanmayacaksındır bu yüzden tavsiyemdir üst vücudu biraz irileştirmeden karna yüklenme. Yapman gereken barfiks şınav tarzı hareketlerle üst vücudu biraz geliştirmen ve kilo alman olacaktır. Zamanla üst taraf gelistikce karın kaslarınada yüklenirsin.

6. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yağları zaten hiç dert etme vücut tipinden dolayı çok zor yağlanırsın. Ve bu çalışmaları düzenli yaptıkça o yağlar eriyecek ve kas inşası ile daha estetik bir görüntü ortaya çıkacaktır.

7. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Salona gitmeyeceksen eğer 1 ay kadar barfiks şınav hatta squat(bacak-kalça) gibi şeyler yap. Dambıllarla omuz,kol çalış. Bunlarla ilgili yapabileceğin hareket ve programları forumda bulabilirsin. Bu 1 aylık süreçte üst vücut topladıktan sonra programa karın çalışmasıda ekle. Ve bu düzeni 3 ay kadar ağırlıkları arttırmaya uğraşarak devam ettir. Ortadaki farkı görünce zaten bırakmak istemeyeceksin. 2 günde 1 1saat ayırman yeterli.

8. BirkanShn

BirkanShn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şöyle bir şey düşündüm. Yağ, tuz, şeker kesip diyete başlıyorum fakat şu şekilde bir diyet olacak. Mesela günlük kalori ihtiyacım 2.800 civarı bir şey ben 3.500 civarı kalori alacağım fakat bu kaloriyi düzenli beslenerek alacağım. Antrenman programı yapıp evde dumbell ile çalışacağım, antrenman öncesinde karbonhidrat, antrenman sonrasında protein alıp kas gelişimine destek olacağım. Böylece aldığım besinler vücuda kas olarak depolanıp aynı zamanda kilomu da artıracak bu şekilde hacime de sahip olacağımı umuyorum siz ne düşünüyorsunuz ?

9. kaan26

kaan26 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Forumda herşey mevcut araştırma yap biraz

10. BirkanShn

BirkanShn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda çoğu konuyu okudum fakat danışmadan hareket etmenin mantıksız olduğunu düşündüm. Benim zorlandığım kısım evde dumbell hareketlerini günlere yaymayı becerememem. Bana uygun bir program yapabilirse bir arkadaşımız çok sevinirim. Programda koşu yerine ip atlama koyacağım. Haftada 4 gün spor yapıp 3 gün dinlenme koymak istiyorum. Program konusunda yardıma ihtiyacım var gerçekten.

11. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Düşündüklerin güzel faydalı olur. Ancak kas inşası o kadarda kolay birşey değil. İlla ki yağlanma yaşanacaktır ama kafana bunu takmayıp irileşebildiğin kadar irileşmeye bak.

12. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Ayda 1 kilo kas yapabilsen kârdır sana öyle söyleyeyim. Kas inşaası öyle kolay bir iş değil.

13. Can Karlı

Can Karlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    5 kg kas alırsan başka bir insan olursun, öyle söyleyelim.

14. BirkanShn

BirkanShn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kas inşası tabi ki kolay değil bunu bilerek başlıyorum zaten. Programda cardio olduğu için yağlanmanın çok fazla olacağını zannetmiyorum. Beslenme programı olarak şöyle bir şey düşünüyorum ben mesela, sabah kalkar kalkmaz bir bardak su, bir kaşık pekmez. Yarım saat sonra 5 yumurta beyazı 2 sarısı, domates, peynir, zeytin.. Öğlen okula gitmeden önce müsli düşünüyorum okulda tok tutması için, değiştirilebilir tabii. Okulda acıkırsam diye form bisküvi alacağım yanıma, bol su tüketeceğim gün içinde. Eve geldiğimde bulgur pilavı veya makarna ardından günlük antrenman sonrasında da tavuk göğsü veya ton balığı gibi düşünüyorum. Yorumlarınıza göre değiştirilebilir tabii.

15. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Bak arkadaşım. Beslenmeni forumdaki bilgilere göre vücut tipine uygun şekilde yapabileceğini düşünüyorum. Sanırım yapmışsında. Ama egzersiz programına gelince her bulduğun programı uygulama. Sana diyeceğim en önemli şeyse şu bana kalırsa senin kardiyoya ihtiyacın yok. Tavsiyemdir gencvefit.com a gir profil ve vücut analizi gibi şeylerini yap ,vücut tipini tanı,sonra zaten o vücut tipine göre beslenme ve egzersiz programlarına forumda rahatça ulaşabilirsin. (Tahminimce ektomorfsun,zayıfsın ve bence kardiyo yapman gereksiz)

16. BirkanShn

BirkanShn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol Oğuzhan dediğin siteye girip bakacağım. Cardio'nun bir zararı var mı ki ? Normal ağırlık çalışmasının yanında haftada 2 gün yapsam mesela ?

17. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Bende başta öyle söylüyordum ama 30 senedir bu işin içinde olan hocam bana ısrarla "kardiyo yapmana gerek yok vücut tipin yağ tutmuyor zaten zor kas yapıyorsun onuda kardiyoylamı eriteceksin" deyince birazda ben araştırdım ki fazlasıyla haklı çıktı. O dert ettiğin göbek varya çok extreme yağlandıracak şekilde yemedikçe kendi kendine gidecektir emin ol. 2-3 ay bunları uygula farkı görünce anlayacaksın

18. BirkanShn

BirkanShn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen sene şekeri tuzu kesip ağırlık çalıştığımda karın bölgem incelmişti 1 ay içinde sonra pes ettim tabi planlı yapmadığım için, sağol çok yardımcı oldun bir kaç yerden daha araştırma yapıp okulla birlikte başlıcam spora

19. OğuzhanÇ

OğuzhanÇ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Rica ederim. Tavsiyem okula kadar ufak ufak bişeyler yap. Kasların açılsın hafif başla ki başlangıç ağrıların az olsun. Okul başlayıncada ağrı sızı kalmaz sağlam sağlam basar devam edersin.

20. BirkanShn

BirkanShn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan zaten göğüs, ön kol, arka kol, mekik, şınav barfiks hareketlerini yapıyorum günlük olarak fakat şöyle bir sorunum var. Kolumda kas var fakat güç yok, şınav - barfiks çekerken zorlanıyorum. Bunun çözümü nedir

Sayfayı Paylaş