karın bölgesi ile ilgili

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    şimdi arkadaşlar şöyle bir şey var ben bulka girdim(diğer açtığım başlıklarda da yazıyor) ve yaklaşık 6 ay kadar sürdürücem bunu. aldığım tavsiyelere göre karın çalışmayı ihmal etmemem gerekiyormuş. şimdi benim karnımda çok hafif bir yağlanma mevcut yani ayaktayken falan bakılınca dümdüz bir karnım var sadece eğilince veya oturunca biraz katlanıyor. benim merak ettiğim şey ise şu : ben bundan sonra haftada 3 gün karın çalışmaya başlayacağım programı birazdan aşağıya yazacağım. yapacağım programı karın kaslarına hacim kazandırmak için yapacağım. bendaha önce hiç karın çalışmadığımdan elleyince az çok belli oluyor hatlar ancak o kadar değil. peki soruma gelicek olursak : benim karın kaslarım hacimlendikçe deriye daha da yaklaşıp belirginleşir mi ? dediğim gibi çok çok hafif bir yağlanma var. bu arada bu soruyu şununla karıştırmayın : karın çalışarak yağlar erir mi .. bunu sormuyorum zaten yağları diyet ve kardiyo ile eritebileceğimin farkındayım. sadece merak ettiğim karın kasları hacimlendikçe deriye yaklaşıp daha da belirginleşir mi.. fikirlerinizi merak ediyorum.

programa gelecek olursak :

Crunch 3*8-10
    Cross Body Crunches 3*8-10
    Leg Raise 3*10
    Sit Up 3*10-12
    Oblique Plate Twists 4*15

Hareketleri göğsüme plaka koyarak yapacağım. Şimdiden teşekkürler.

2. dmr

dmr Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşım proğramına hiç bakmadım onunla ilgili bişi demicem ( zaten hareketlerin isimlerinden pek anlamıyorum yapılışına bakmam lazım :D ). Belirginleşme işinde ise kesinlikle belirginleşiceğine eminim ki zaten hafif bi yağlanma var demişsin. Ancak yağ oranı fazlaysa 6 bakla da döşesen çıkmıyor kuzenim bikaç aydır uğraşıyor sadece artık daha düz olmuş karnı :D Ancak bende ilk mekik çekmeye fln başladığımda benimde zayıf olmamdan dolayı ilk başta pek belli olmayan kaslar baya bi belirginleşmişti bi ara bırakmaya yakın 6 baklam tam düzgün belliydi :D ancak benim küçüklükten bi alt yapım var diyebilirim küçük yaştan vücudu bişeylerle uğraştırırdım :) Mesela bizim kapının önündeki demire çok asılıp süre tutarak arkadaşlarla yarışıtığımı bilirim :D Ve çalışmama gelince şuan lise 3e geçtim ve geçen sene lise 1deyken yaklaşık 3 ay fln düzenli denilebilecek şekilde çalıştım geri kalan zamanlarda düzensiz de olsa hafiften hatırlatmalar yapıyorum :)

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  3. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    @dmr

Yorumun için teşekkürler :) Başka görüşü olan yok mu ? Program hakkında vs da olsa

4. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    program gayet guzel,karın kasi çok zor bir kastır.Yuksek derecede emek ister,bakım ister.Sık calışma ve ağırlık ister,uzun süreli gerilimi sever ve set sonunda yandığını hissetmek şarttır.Programin benim güncelledigim yeni programıma benziyor,kaslara hacim kazandırmak için ağırlıklı çalışmak şart. Ekstradan programinin sonuna bol tekrarli bir pump seti ve plank eklemeni tavsiye ederim,,onun dısında gayet yararlı bir program.

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  5. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Arkadaşlar bu aralar çok başlık açıyorum kirlilik yaratmamak amacıyla sorumu burda soruyorum :
    Bulktayken haftada 2 gün (ağırlık antrenmanı olmayan günler) kardiyo yapmanın ne gibi + ları - leri olur ? kondisyon bisikleti düşünüyorum (direnci yüksek ayarlı) yaklaşık 10-15 dk bineceğim. bu sayede hem yağ oranını kontrol altında tutmak hemde (olursa) biraz azaltmak kasları biraz belirginleştirmek istiyorum. bu konudaki yorumlarınızı merak ettim.

Sayfayı Paylaş