Karın bölgemdeki yağları nasıl eriticem..?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve 14oguz14 tarafından 14 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Sevgili abilerim.. ben bu spora yeni başladım 1.5 ay oldu başlamada payı olan bir etkende karın bölgemdeki yağlardı spora başladım diyet yaptım ama karın bölgemdeki yağları bir türlü eritemedim en üstteki 2 baklava gözüküyor ama onun altındaki bölgemdeki yağlar birtürlü erimiyor nasıl eritirim bu yağları bana lütfen yardımcı olurmusunuz.. diğer konulara baktım ama bulamadım malesef konu açmak zorunda kaldım.. napıcam günde 200 mekik falanmı çekicem böylemi erir bu yağlar

boy : 1.86
    kilo : 87

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Kilo fazlanız var hala. Nasıl beslendiğinizi bilmiyoruz. Kaç yaşındasınız, 14? Diyet yapıyorsunuz da ne yiyorsunuz ne içiyorsunuz? Spor yapıyorum diyorsunuz ne yaptınız, ne yapıyorsunuz? Ben bir spor salonuna yazılmanızı ve beslenme şeklinizi de hocalarınıza veya buradaki arkadaşlara danışarak ve biraz da araştırarak değiştirmenizi öneriyorum. 200 mekik falan bunlar bilinçsizce yapılan hareketler olur. Karın kaslarınızı aşırı çalıştırırsınız vs.

3. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    16 yaşındayım vucut geliştirme yapıyorum hocama sordum şeker ve yağı kes dedi kestim diyetten kastım o zaten kilomdaki fazlalıkta kemiklerim çok iri o yüzden onu malesef engelleyemiyoruz...

4. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Beslenmene Dikkat Et Birde Mekik yerine Crunch Yap Mekik Omurgana zarar Verebilir.

14oguz14 bunu beğendi.
  5. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    tamam yaparım. başka bir önerisi olan varmı abilerim ?

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    şeker ve şekere dönüşen ürünleri çok kısıtlı kullan.

salihaayşen ve 14oguz14 bunu beğendi.
  7. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    En çok başlık açılan konu bu olsa gerek,bir çoğumuz karın bölgesindeki yağlardan şikayetçidir. Daha önce aynı sorunu olan birbaşka üyenin bu sorusuna verdiğim cevabı aynen tekrarlamak istiyorum :) Yağlar erkeklerin ilk karın bölgesine yerleşir,en sonda ordan gider. Kadınlarında basen bölgesine aynı şekilde. Bölgesel yağ yakma diye birşey yoktur, kardiomuzu yaparız,vücut hangi yağları hangi bölgeden yakacağına kendisi karar verir. Bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilir tabi bu herkesin metabolizması aynı değil. kiminin ilk kolllarındaki sonra bacaklarındaki yağlar gittikten sonra sıra karna gelir,kiminin bacaklardan sonra.. Benim nacizane tavsiyem, hacim yapmak istiyorsan fazla takma karın bölgendeki yağları, ağırlık antremnlarına devam et ve birkaç kilo daha al (kas olarak tabiki). Daha sonra tercihen bir yağ yakıcı eşliğinde, hafif ağırlık çok tekrar yaparak (çalıştığın bölgedeki yağ oranını minimuma düşürmek için) ve güzel bir cardio programıyla hem karın bölgendeki yağlardan kurtulurken,hemde vücut yağ oranın düşeceği için, daha önceden aldığın kaslar, yağların yanmasıyla günyüzüne çıkacağından estetik bir görüntü elde edebilirsin :) Diyebilirsinki sen akıl verme hakkını nerden görüyorsun kardeşim kendinde ? ( dermisin? :) ) Kendimden bir anektodla cevap vereyim. Bu spora aslında karın bölgemdeki yağlardan kurtulmak için başlamıştım, fazla bir bilgim olmadan thermogenic bir yağ yakıcı eşliğinde 2 ayda 8-10 kilo kadar verdim. Karın yağlarımdan kurtuldum ama birde ne göreyim? Vücudumda kas yokmuş meğer benim, hiç yağda kalmayınca hastalıklı gibi kaldım zapzayıf. Sonra daha bilinçli şekilde kas yapma antremanlarına girdim tabiiki, artık bu spordan beklentilerimde değişmişti :) Diyeceğim o ki, benim düştüğüm duruma düşmemen için nacizane bir tavsiye vermek istedim. kolay gelsin :)

14oguz14 bunu beğendi.
  8. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    olurmu hiç bende böyle güzel bi cevap bekliyodum teşekkürler öncelikle ama ben şimdiden başlıycam hafif sık ağırlık kaldırmaya çok ağır oldugu zaman çok zorlanıyorum kaslarımı hissedemiyorum bu sefer rahatsız oluyorum ama hafif ve sık dediğim sadece göğüs çalışmalarım için diğerlerinde yine aynı.. tavsiye için çok teşekkürler

Sayfayı Paylaş