Karın Çalışmayın! Zorlamayın...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mestano tarafından 31 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sorduğun sorunun cevabı yazıda açıkça belirtilmiş.

2. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    slm, bende bu konuyu hocama sordum kendisi eski milli sporcudur,oda karın çalışmanın hiçbir eksisi yok hergün sıkı mekik yapabilir herkez dedi ve karın kası yağlı kişilerde içden kas olacağı için hem sıkılık yapar hem miğdeyi ufaltır ve zamanla daha az yemeye başlarsın ve zayıfladığın zamanda o içdeki kaslar dışarı çıkar dedi,

blg.

3. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hocana "karında bir kas değil mi?" diye sorsaydın, sana hergün sıkı karın girmeni önerdiğinde. Karın kası nasıl bir sıkılık yapar? Tamamen alttan gelişen bir yapı, ayrıca mideyi nasıl ufaltır?

Karın kasları herzaman vardır, yağsızken çalışmamışsanızda belli olur; karın çalışıken maksat düşük yağ oranında onların daha belirgin olması için onları büyütmek. Evet karın çalışmasını haftada bir seferden fazla yapabiliriz, çünkü kendini çabuk yeniliyor. Ama hergün girilmez, bir kere büyütme mantığına aykırı.

rabesantrata ve Wolf_Kanuni bunu beğendi.
  4. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    karın kaslarını çalıştırmak yağları yakmaya yetmesede,o pörsümüş yumuşamış yerçekimine direnemeyen yapıyıda gerginleştirerek bi fark yaratıyor yani o bombelik daha sıkı bi hal alıyor yağ olsa bile üzerinde,belki sadece şekli tam beli olmayacaktır...

5. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ben haftanın 3 günü sıkı mekik ve bacak yukarı kaldırma hareketi yapıyorum sıkı derkende 75 *4-5 set , 2 aydır eskisine nazaran göbek gene var ama sanki öntarafta toplandı gibi daha yaymaç deil gibi ve ben mekik sonrasında miğdemin yanması hoşuma gidiyo o yüzden fazla yapıyorum birazda vede bilgisizliktendi :)

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ben az tekrar, daha yüksek şiddetle uyarılma ile yapılması gerektiğini düşünüyorum karın egzersizlerinin, yani o kadar tekrara gerek yok bence. Ama şuan bunları tecrübe etmediğim için önermiyorum yakında deneyip göreceğim sonuçlarını, o zaman paylaşırım...

7. fraud

fraud Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    sen az tekrar ama sert giriş diyosun genel olarakta binilen çok tekrarlı setler:) ama ortak noktamız haftada 1 bilemedin 2 defa yapmak,

8. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    selam; tam mekiği yaparken dikkatli ol bence onun yerine crunch yaparak devam edebilirsin.özelikle boynuda zedelenmeye kadar gidebilir geçen yaz başıma geldi boynumu 4 gün çeviremedim

9. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Her antremanımda 3 set karın çalışıyorum. Ağırlıklı hareketler tercih ediyorum. En çok Seated Crunch Makinesini kullanıyorum. 97.5 kilo 25 tekrar, 117.5 kilo 2 set 15 tekrar yapıp bırakıyorum. Bazı günler ekstra olarak hanging leg raise çalışıyorum ama çok nadir.

10. icrx

icrx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spora 1 ay önce başladım ve her çalışmada toplamda 500 civarındayarım mekik,mide sıkıştırma,alt karın,oblik çalışıyorum ve hiç sıkılmıyorum sizce devam etmelimiyim??

11. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Ben buna katılmıyorum.Karın kasları en zor overtrain olan kas grubudur.Belli bi seviyeye gelmiş herkesin her idman sonrası karın çalışması çokta sıkıntı olmıyacaktır kanaatimce.
    Ayrıca karın kaslarını çalıştırırken o bölgedeki derinin kollejen sentezini uyarmış olucaksınız.Sıkı karın sadece dietle olmaz ;)

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ''Belli bi seviyeye gelmiş herkesin her idman sonrası karın çalışması çokta sıkıntı olmıyacaktır''

Konu Salona yeni adım atılmış kişilere verilip verilmemesi

13. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    ben her gun giriyorum seviyorum calısmayı ayrıca o baklavalar cıkacak baska yol yok :)

Sayfayı Paylaş