Karın Çalışırken Hissetmeme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve avengeren tarafından 8 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Yaklaşık 3 haftaya yakın süredik kardiyo ile birlikte karın da çalışıyorum. Geçen haftalarda karın çalışırken iyi verim alıyordum ve çalıştığımı hissediyordum. Ama şu an birşey hissetmiyorum, sayı ve hareket çeşidini arttırdığım halde. Ne önerirsiniz, değişik olarak hangi hareketleri ?

2. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Biraz önce ZeuSs'un HIIT kardiyo basligi altinda yazdigin seyi okuyordum. Foruma hizlica bir göz attim ama pek birseye rastlayamadim. Benim de eklemek istedigim seyler var ayni konuda.

Ben 5-6 aydir antrenman sonrasi karin kaslarimin agridigini hic hissetmiyorum.

Bu zamana kadar aletle crunch, side crunch, normal crunch, leg raise, jack-knife situp yaptim. jack-knife-situp'i beceremedim.

Neyse dedigim gibi antreman sirasinda her ne kadar abs agrilarim olsa da, antreman sonrasi hic agri hissetmiyorum. Bu durum 5-6 aydir böyle. Forumda bir yerlerde karin kaslari icin mekik falan cekmenin yeterli olmayacagini, agirlik ile de calisilmasi gerektigini okumustum. Bu nedenle simdi ROPE CRUNCH'a gectim, asagida videosu var:

https://www.youtube.com/watch?v=7gQiyWu4rfE

Ama cok etkili etkili degil. 30x3 yapiyorum yine de pek birsey hissetmiyorum. Agirligi artirirsam, bu sefer kollarima yüklenecegim, yine karin kaslarima cok fazla etkisi olmayacakmis gibi geliyor.

Daha önce calistigim salonda bir alet vardi. Oturarak (agirlikli )crunch yapiliyordu. iste o alettte gercekten karin kaslarimin agridigini hissediyordum, ama simdiki salonda yok.

Umarim derdimize bir care bulunur.

avengeren bunu beğendi.
  3. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    agrımaması calısmadıgı anlamına gelmez. kas kabılıyerı arttıysa eskısı kadar agrımaz gelısme devam edıcektır sız bence gelısmeye bakın

avengeren bunu beğendi.
  4. burningheart

burningheart Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sıkıntı bendede var malesef moral de bozuyor:(

ama karın ıdmanını yaptıktan sonra bır de barfıks barında çalışmayı dene o

avengeren bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    eline plaka alarak çekmeye çalış ağırlıkla ama tam kalkma beline yğk biner sonra sakatlanırsınız salonda çalışıyorsan hocana sor o göstersin

avengeren bunu beğendi.
  6. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    sadece mekik çekiyorsan farklı karın hareketleri yap.mesela barfix barına tutunup ayaklarını kaldır.ve ya al eline 10 kg plaka.onla mekik çek.eğer partnerle çalışıyorsan yere sırt üstü uzan.bacaklarını kalçadan bükerek yukarı kaldır.ayakların vücuduna dik konumdayken partnerin ayaklarını ileri doğru ittirsin.sen tekrar o konuma gel o tekrar ittirsin.kesinlikle işe yarayacaktır.

avengeren bunu beğendi.
  7. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    hareket halinde yani karın çalışma esnasında kaslarını yeterince uyarmıyosun biraz daha zorlamanı tavsiye ederim, aynı durumdaydım bir ara 2 set daha fazla yapıyorum artık, birde değişik hareketler yapılması şart.

avengeren bunu beğendi.
  8. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Yanıtlardan dolayı teşekkürler, deniycez artık. Ağrı çekmek istemek ama çekememek :)

CaglarYildiz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş