Karışık Antrenman Sistemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Katre-i Matem tarafından 20 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba BFTR üyeleri.
    Merak ettiğim bir konu var ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Başlıkta da belirttiğim gibi merak ettiğim konu antrenman sistemiyle ilgili.
    Bir kişinin her hafta farklı hareketler uyguladığını düşünelim.
    1. hafta göğüs için bench press, incline dumbell fly ve de incline bench press.
    Kol için de barbell curl, hammer curl ve concentration curl uyguladığını düşünelim.
    Bu şahsın 2. hafta göğüs için flat dumbell press, butterfly ve incline dumbell press.
    Kol için de Z barbell curl, preacher curl ve concentration curl uyguladığını düşünelim.
    Kısacası haftada bir bölge çalıştırıp, hareketleri (tüm bölgeler için) her hafta değiştirdiğini düşünelim.
    Sizce gelişimi ne yönde olur?
    Böyle bir uygulama içerisinde olan bir şahısla karşılaştınız mı?
    Tahminen sonuçları ne olabilir?
    Ayrıca diğer merak ettiğim bir husus;
    Kanat-sırt bölgesi için 1. hafta lat pulldown (öne) uyguladığımızı düşünelim.
    2. hafta bu hareketi lat pulldown (enseye) şeklinde yapalım.
    Aynı şekilde 1. hafta barbell bench press, 2. hafta dumbell press şeklinde uygulayalım.
    Kısaca bir hafta lat öne, diğer hafta enseye tekrar öne, diğer hafta enseye vs. şeklinde bir uygulama yapalım.
    Bu uygulamanın sonuçları ne şekilde olabilir?
    Bu konu hakkında tecrübe ve bilgisi olan arkadaşların yorumlarını almak isterim.
    İyi günler dilerim...

2. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    etkisi tabikide yapan şahsa göre değişik olacaktır.. yeni başlayan birisimi? 50 cm kolu olan define birisimi? uzun süredir aynı programı uygulayan birisimi? yoksa devamlı farklı programlar uygulayan birisimi? buna cvp vermek zor.. ama uzun süredir body yapan belli bir noktaya gelmiş (hem kütle hem definasyon açısından) biri için uzun zamanda yapılan bir program sonrasında bir değişiklik olarak iyi etkiler verebilir benim görüşümce..

Katre-i Matem ve FleXoR bunu beğendi.
  3. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bu programı uygulayan şahıs konusunda kasıtlı olarak bilgi vermedim.
    Genel bir düşünce oluşması bağbında.
    Yani yeni başlayanı da, orta seviyede olan biri de 50 cm kolu olan da vs. vs. tüm kişiler için genel bilgi alabilmek adına.
    Yorumunuz için teşekkürler...

4. d.cevat

d.cevat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretmen
    Ben de ilk mesajdaki gibi benzer hareketleri değiştirerek yapıyorum. Ama haftada değil ayda değiştiriyorum. Amaç kasın alıştığı hareketi değiştirip şaşırtmaksa, kas bir haftada harekete alışmayacağına göre daha uzun periyotta değiştirilmesi daha uygun gibi.

Sayfayı Paylaş