Kapı barfiksi önerir misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve buragou07 tarafından 14 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. buragou07

buragou07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Spor salonuna gidemediğim için evde kendi salonumu kendim yaratmaya çalışıyorum. Kapı barfiksi alıcam fakat bu kapımıza zarar verir mi? Kapılar daha yeni ve ateş pahası onlara zarar gelirse annemde bana zarar verir :) Alıcağım barfiks şu: http://www.hepsiburada.com/Liste/ra...aspx?productId=spordelta832&categoryId=369742

Birde esnek lastik almak istiyorum. Ne denli yararlı olabilir bu esnek lastik ? Yumuşak mı ortamı yoksa sert mi almalıyım ?

Yaşım:17 Boy:1.75 Kilo:65

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Kapı barfiksindense koridora monte edilen sabit barfiksleri tercih ediyorum ben... Gerçi evdekiler koridor duvarlarının delinmesine ne der bilemiyorum :) Esnek lastik dediğin direnç bandıyla çalışmanın yararı olacağı kuşkusuz ama serbest ağırlıkların (dumbell, barbell ile yapılan egzersizler) yerini tutması zor çünkü belli bir noktadan sonra tedricen ağırlık arttırımı yapamayacaksın... Yine de genel fitness bakımından katkısı olacağı kuşkusuz.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kapı barfıksı takıp sakatlananlar avr dıkkat etmek gerek sız en ıyıs monmte edılen bırsey alın duvara monte ettırınkı cıkmasın yerınden kapıdan cıkıp yere dusenler var

4. Abercrombie*

Abercrombie* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Katılıyorum. Bende de Vardı Kapı Barfıks. Kapıları Bı zman sonra delıyo. Ben Celık Kapıya taktım. Onu Bıle Deldı. Bı Gun Barfıks Cekerken Koptu Ve Elım Uzerıne Dustum Kırılmıstı. Tavsiye etmem Arkadaşım.

5. buragou07

buragou07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Sipariş ettim artık barfiksi :S Dediğiniz konularda dikkatli olacağım ona uygun birşeyler düşünücem. Mekik ve sınav acısındanda güzel bir aletmiş en kötü onun için kullanırım

6. Abercrombie*

Abercrombie* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aldıysan Dıkkatlı ol arkadasım. Iyı Calısmalar.

7. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    çok doğru
    Daha önce bu konu hakkında baslık bile açmıstım
    Arkadaşlar sıkıstırma barfiks ilk basta cok sağlam gözüküyor. Sonra barfikk cekerken bir anda cıkıp yuvaranıyorsunuz. Özellikle ayakları büküp barfiks çekmekeye çalısırken cok sakat bir durum. Benim basımna geldi ufak sakatlık geçirdim ama daha ağırı olabilirdi. Mümkünse monte edilen bir barfiks al Gerekiyorsa duvarı del v.s. ama sana zarar gelmesin

8. buragou07

buragou07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu kapı barfiksini duvara sıkıştırsakta olur mu ? Mesela bizim evin holde var ince bir duvar max 40cm falandır. Oraya sıkıştırsam daha iyi verim alabilirmiyim ?

9. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bende aynen bundan kullanıyorum şimdilik memnunum. galiba sabitlemek lazım

px90 nın ki vidalarla sabitleniyor.

10. sporaleti

sporaleti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest meslek
    Yer:
    istanbul
    40 cm lik bir duvara en iyisi kaynakcidan bir barfiks cubugu yaptir yoksa 40 cm icin barfiks aleti bulman zor olur.

11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Birçok kişi evde kullanır,kapıya illaki azda olsa zarar verecektir bu kaçınılmazdır,kırmazsa ,parçalaqmzsa bile aşınma olacaktır.

Ancak ben yinede pek güvenmem tam tepeye çıkmışken pat diye düşme ihtimali var.En azından ben güvenemm vede önermem ....

12. west coast

west coast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Koridora sabitlenen 145 cm boyundakileri deneyen,bilen var mı ?

13. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de koridor barfiksini tavsiye ediyorum. Vidalamaya gerek yok, güzel bir şekilde sıktıktan sonra sağlam olur, evimin koridorunda bir seneden fazladır duruyor, iki arkadaş (ikimiz de yaklaşık 80 kiloyuz) her hafta asılmamıza rağmen bir gevşeme söz konusu değil.

Sökerken duvara ve boyaya zarar vermemesi veya mümkün olan en az zararı vermesi için duvarla barfiks aletinin uçları arasına kalın karton parçaları yerleştirebilirsin.

west coast bunu beğendi.
  14. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Kapı barfiksi kullanıyorum 6 aydır kapıya zarar vermedi ,baskı uygulayan uçlarında esnek lastik var .Kapıya sabitleme vidaları vardı kullanmadım gerek kalmadı .6 ayda 1 cm bile yerinden oynamadı
    bende bu kadar verimli olacağını düşünmemiştim .Üründen memnunum yanılmıyorsam Altis markasıydı 120 cm 49 tl Hepsiburada dan almıştım.

west coast bunu beğendi.
  15. west coast

west coast Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş