Kanla Çizilen Atatürk Portresi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve yiğitcanharmancı tarafından 29 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
  2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    adama türkiye haritası çiz desek komple kendini bitiricek.

Atatürke bağlılık resimle kendini kesmeyle olmaz. bağlılık onun ilkelerine uymaktır.

askere gitmek ve zamanında babalarımızın biz rahat uyuyalım diye nöbet bekledikleri gibi bizde çocuklarımız rahat uyusun diye nöbet beklememiz. vatana,millete ve atatürke karşı en büyük bağlılıktır.

ayrıca bir türk erkeğinin askerliği 18 ay değildir. bir türk erkeği ömür boyu askerdir. esnaflık yapmak hizmet etmek ,ailesini koruma vs vs bunlarda askerliktir.

diez, dinamik.ip, SEZER YZL ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Çok önemli bir cümle.

Vidyodaki adamın kanıyla atamızın portresini çizmesi ile normal kalem ile çizmesi arasında benim gözümde hiçbir fark yok.
    Yani kanıyla çizmesi kişiyi ne daha çok Ata'mızın ilkelerine bağlı yapar ne de bir başka bir şeyin ifadesidir.

Sadece son derece sağlıksız bir gösteridir bana göre, zira kan yoluyla bulaşan birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır.
    Ata'mızın "sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" sözüyle de çelişki arzetmektedir.

Önemli olan şekilcilikten ve gösteri kültüründen çok, özde ve sözde bir olarak Ata'mızın ilkelerinin gerekliliklerine yerine getirmek ve ülkemizi çok daha ilerilere taşımaktır.

Bu ne gereksiz yere kendimizi yaralayıp güç gösterisi yaparak, ne de ağlayarak, şov yaparak ya da çok konuşup az iş yaparak olur.
    Bazı değerleri özümsemeli, benimsemeli ve çıtayı sürekli yükseltmeye odaklanmalıyız kesinlikle, bu ise çok çalışarak olur.

diez, SEZER YZL, Savaşcı ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kanınızın son damlasına kadar savaşın ve damarlarınızdaki asil kan cümleleri aklıma geldi.

burada atatür bu asil kanla kendinin çizildiğini görse ve damarlardaki asil kanın neye harcandığını görse ne derdi acaba.

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yorumlara bakın bıde arkadaslar..Sankı boyle yaparak kurtulus savasını kazandı adam..Gercek Atatürkçülük bu olamaz..Atatürke bağlılık resimle kendini kesmeyle olmaz. bağlılık onun ilkelerine uymaktır.

1
    helal olsun! bu vatan için kendi parmaklarını keserek kanını
    döktü.

2
    ÇOK GÜZEL OLMUŞ İŞTE BİZİM TÜRK MİLLETİ VATANI İÇİN
    CANINI BİLE VERİYO

3
    gerçek türk genci

6. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Burada Atatürk'e ve atatürkçülüğe bağlılıktan bahseden yokki. Ben de sanat için paylaştım, ama yanlışlıkla "konu dışı" bölümüne açmışım. Bonatchiye konuyu "kültür sanat"a taşıması için özel mesaj yollamıştım.

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yapılan yorumların zaten sizinle alakası yok ki, siz sadece paylaşımda bulundunuz.
    Hiçbir yorumu sakın üstünüze alınmayın.

Kültür sanat kısmına taşımayı düşündüm ancak konu dışı kısma daha uygun diye düşünüyorum, zira yapılan çalışmayı kültür veya sanatla bağdaştırmak ne ölçüde uygun bilmiyorum.

FleXoR bunu beğendi.
  8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    yapılan çalışmanın kültür sanatla alakası yok. ozaman bileklerini jiletleyenlere sanatkar derdik

Savaşcı ve josef_1531 bunu beğendi.
  9. aidoka

aidoka Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bunun sanatla alakası yok ki kendi gösterisini yapmış adam :(

10. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Yani videoda da Atatürkçülük hakkında birşey yok. Söyledikleriniz doğru ama videoda atatürkçülük yokki ondan bahsediyorsunuz :) Bu sadece adamın kendi şovu.

11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Vidyo ve altındaki yorumlara istinaden genel olarak değerlendirdim.

12. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Altındaki yorumlar sapmış zaten.

Kanla resim çizilmesini desteklemiyorum. Ama örn: bir asker savaşta. Askerlerin dinlenmesi için ayrılan sürede gönlünden kopup; kalem olmadığı için şehit arkadaşlarını kanıyla böyle birşey yapıyor. Bence o zaman paha biçilemez olur işte.

13. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    birde isin su kismi var arkadaslar..benim dikkatimi cekti bu gercek degil bence.salakligi bi yana bizde eskiden bicakla jiletle cok oynadik.adam resmen boya kalemi kullanir gibi kullaniyor kanini bu mumkun degil.jilet vurulan yerde kan oyle az az gelmez.devamli akar.hadi ufak kesioyr ondan diyelim,ama iyi bakin devamli her cizimde bi jilt daha vuruyor.ilk kesikte vurdugu yerden sonra baska bir yere sonra baska bir yere sonra baska bir yere,parmagin komplesinden cikan kan o portreyi kana bogar.elindeki boya kalemi degil.bence bu bir duzmece bilgisayarda yapilmis bisey..siz ne dersiniz bilmiyorum ama ben inanmadim.insan kani bu kadar yavas cikmaz kesik yerden,ustelik kesigi yapan malzeme kor bicak degil cam parcasi degil JILET..

Sayfayı Paylaş