Kanat antrenmanımda bir yanlışlık mı var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AmonSeler tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. AmonSeler

AmonSeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Bir kaç hafta önce düzenli olarak kanat çalışmaya başladım 10 kere çalıştıysam sadece 1inde yada 2sinde kanatlarımda ertesi gün acıyı, ağrıyı hissettim. Tekrar onu yakalamayı çok istiyorum fakat sanırsam bir şeyi yanlış yapıyorum tam anlayamadım, bir sakatlık çıkmasını istemiyorum dolayısıyla buraya yazayım dedim. Kanat çalışırken, hareketleri yaparken daha çok sırtımın üst kısmının tam ortasında, omurganın olduğu yerde hissediyorum. Kanatlarımda pek bir şey hissetmiyorum, antrenman sırasında sertleşmiş oluyor sanırım normale göre kanatlarım biraz fakat kanat çalışmışım hissi olmuyor. Onun dışında ertesi gün uyandığımdada kanatlarda tık yok fakat kollarımı geriye göğsümü ileriye çıkartarak sırtımı kastığımda tam o orta kısımda bir noktada, omurganın olduğu yerde hissediyorum. Acaba yanlış bir şey mi yapıyorum? Kemik ağrısı gibi değil aslında pek ama tam omurganın olduğu noktada olunca insan korkuyor, merak ediyor... Programım bu (Forumda biri önermişti bunuda)
    lat pulldown front 4*8
    lat puldown behind 4*8
    t- bar row 4*8 (alternatif bent over barbell row) -----> Çalışırken kanatlarımı hissettiren tek hareket bu programda bu.
    reverse grip lat pull down 4*8

2. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Lat pulldown behind hareketini çıkarıp başka birşey deneyebilirsin seated cable row mesela, behind neck press gibi geriye doğru çekilen hareketler o dediğin noktada sıkıntı yaratabiliyor.Bir dene derim ağrı devam ediyorsa bilemeyeceğim ama kolay gelsin:)

walldonthitback bunu beğendi.
  3. AmonSeler

AmonSeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki teşekkür ederim bu dediğini deneyeceğim. Farklı görüş ve yorumu olanlarda görüş ve yorumlarını paylaşmaya devam edebilir burada, hepinizin tavsiyesini deneyeceğim.

4. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    kanat antrenmanına kesinlikle barfiks ekle.barfikssiz bir kanat antrenmanı bence eksiktir.Şöyle yapsan bence iyi randıman alırsın

3xmax barfiks (kollar olabildiğine açık ve göğüse)
    Seated Cable Row
    Dumbbell Row
    Lat Pull Down(enseye)

bence bu programla daha çok yol katedersin.Her açıdan vuruyorsun neredeyse.

5. AmonSeler

AmonSeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki coke çok sağol bu programı deneyeceğim.

6. layla

layla Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    lat pulldown front 4*8
    lat puldown behind 4*8
    t- bar row 4*8 (alternatif bent over barbell row)

bence bu programdan lat pulldown behind ı çıkar çünkü ön ve arka pulldown kanatta aynı yerleri çalıştırır.ayrıca behind lat pulldown, rotator cuff'a zarar verir.bence kanat ve sırt kasılarını her açıdan çalıştırmak gerekiyor.

wide grip lat pulldown
    t-bar row
    cable row
    bent-over barbell row
    deadlift

bu tarz bir programla sırtı her açıdan zorlayabilirsin.

Tbone bunu beğendi.
  7. AmonSeler

AmonSeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim Layla, tavsiyene uyacağım.

Sayfayı Paylaş