KANA HIZLI KARIŞAN PROTEİN?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eneskaradag tarafından 31 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. eneskaradag

eneskaradag Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle hepinize merhabalar. Ben uzun bir süre protein tozu kullanayım mı diye düşündüm. Ve en sonunda protein tozuna -yaşım 17 olduğu ve protein tozunun sivilce yaptığı gerçeğini fark ettikten sonra- gerek olmadığına karar verdim. Şimdi siz değerli bodyforumculara sorum şu:
    -Antrenmandan önce ve antrenmandan sonra içebileceğim ve etkisini hemen gösterecek protein karışımı tarifi var mıdır? Kana hızlı bir şekilde karışacak shake tarifi verebilir misiniz?

2. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle protein tozuna ihtiyacın varmı ??? günlük yeterli beslenme ile protein ihtiyacını kapatırsın ama sesin asıl soruna gelince WHEY protein tozları (whey marka değil protein tozunun çeşidi :) ) bu kana hızlı karısır ve antrenmandan sonra ihtiyacını karsılar.Ama sivilce yaptıgı yada diğer yalan şeyler doğru değil.Bu kişinin proteine olan hassaslıgı ile ilgili.Birde bu tarz bi soru sorduğuna göre bilgisizsin kusura bakma :p bol bol oku araştır ...

eneskaradag bunu beğendi.
  3. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Ben optimum gold whey protein kullanıyorum. çok memnunum. özellikle çikolatası çok güzel. tavsiye ederim. antrenmandan önce ve sabah alabilirsin. sabah sütle alırsan kana zor karışır ve birkaç saat seni besler.

4. eneskaradag

eneskaradag Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle cevabınız icin tesekkür ederim. Ancak bilgisizilik degil. Tam tersine siz benim sorumu yanlis anlamışsınız. Ben protein tozu kullanarak degil dogal yollarla yapilabilecek ve -kana protein tozu kadar olmasa bile- hizli karişacak bir shake tarifi istiyorum.:D
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Eylül 2014 ---
    Verdiginiz cevap icin tesekkur ederim. Ancak dogal yollarla en hızlı sekillerde kana karışacak shake tarifi istiyorum.:)

5. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozu kullanmak zarar vermez. yinede siz bilirsiniz. doğal yollarla almak biraz zor ama şu videoyu inceleyin ;

6. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Hipertrofi olacaksa eğer bu senin antrenman sistemine ve beslenme sistemine bağlıdır, yeterli proteini alıyorsan sorun olmaz. Antrenman sonrasında saatlerce aç bırakmazsan vücudu bir gerileme görmezsin, antrenmandan sonra protein içeren herhangi bir besin tüketmen yeterli ama yinede et gibi zor sindirilen(uzun sürede anlamında değil) gıdalar yemezsin olur biter.

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    besinlerin kana karışma sürelerini araştır
    protein tozu istemiyorsan yumurtanın beyazını tüketebilirsin

Blonde bunu beğendi.
  8. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Lor la suyu mixere koy karistir ic.250 gr lor koysan 40 gr protein eder ;)

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kana karışma süresini soruyorsan googlda araştır derim
    benim bildiğim yumurta beyazı iyidir
    lor da ise bildiğimiz işlenmiş peyniraltı suyu değil direk peynir dir yani çoğu kazeindir ve çok yavaş sindirilir
    geçenlerde araştırma yapmıştım yumurta daha hızlı kana karışıyordu
    peynir türevleri (lor kaşar beyaz peynir vs kazeini) ,kırmızı et, beyaz et, yumurta sıralamasına göre yavaştan hızlı sindirme göre bir sıralama vardı
    tabi yanlış hatırlıyor olabilirim araştırıp bir makale yayımlayan olursa sabit konulara bile ekleyebiliriz

10. eneskaradag

eneskaradag Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Hepinize verdiginiz cevaplar için teşekkür ederim. Antrenmandan öncesi için muz, süt, yumurta,lor peyniri ve süzme yogurttan oluşan bir karışım hazırladım onu içerim. Ancak antrenman sonrası ne tüketmeliyim?

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    forumu iyice okumanı tavsiye ederim
    antreman öncesi ne yenir veya yenmez bunuda özellikle araştır
    zaten antreman sonrası için sormuştun bunun için cevapladık
    teşekkür için teşekkür butonunu kullanalım

eneskaradag bunu beğendi.
  12. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    iki çesit lor var biri peynir alti suyun dan diğeri direk sutten yapılan.peynir altından olanin tamamı whey.sütten yapılanı %80 kazein %20 whey.marketteki lor larin çoğu peynir altından yapilir çünkü maliyeti ucuz.
    Bence antreman sonrası peynir altından olan lor gayet iyi olur.

Son düzenleme: 1 Eylül 2014
    Blonde bunu beğendi.
  13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bu konuda tartışmalar mevcut genel kanı bunun yani peynir türevlerinin kazein olduğudur
    ama diyorsanız öyle değil değil sizinde benim gibi bir bilimsel kaynağınız yok sanırım
    keşke dediğiniz gibi olsa

14. ace1

ace1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Evet dediginiz gibi bilimsel bi veri yok.

15. Agnostik

Agnostik Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Kana hızlı karışsa ne olucak yavaş karışsa ne olucak ? Gereksiz detay bunlar günlük almam gereken proteini aldınız mı tamamdır. Hızlısı yavaşı fark etmez. Vücut proteinleri en iyi şekilde değerlendirebilicek şekilde evrimleşmiştir. Supplement firmalarının safsatalarına kanıp bu gibi gereksiz şeylere kafanızı yormamanızı tavsiye ederim.

estergon divan, SCHWARZXXL ve doxux bunu beğendi.
  16. Novaa55

Novaa55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bunu bende merak ediyorum hizli karissa ne olur yavas karissa ne olur takipteyim ins birisi aciklarda öğrenmiş olurum :)

17. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bir görüşe göre antreman sonrası aşırı yüklenme sonucu vucut normalden fazla proteine vs ihtiyaç duyar bunuda o anki havuzdan bir anda çekemez hızlı tüketilen proteine ihtiyaç duyar oda iso whey gibi protein tozlarıdır , vucut ağır antremandan sonra ilk saatlerde kasları daha iyi beslerse daha iyi kas oluşumu sağlar

diğer bir görüşte vucut ani zor şartlar içinde olsa proteinini vucut havuzundan karşılar onarım süreside ilk bir kaç saatin önemi yoktur bunlar suplement firmalarının uydurmalarıdır der.

benim görüşüm protein havuzumuz o antreman sonrası onarımı karşılayacakadar doluysa whey e gerek yok ama sorun şurda
    acaba havuzun nekadarını vucut kullanabilir ve gerçekten antreman sonrası bukadar önemlimi? burda başka sorularda ortaya çıkıyor

18. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Bana kalirsa proteine yeterli beslenmede gerek yok. Vucut spora alistiktan sonra protein depolarini da ona yetecek sekilde ayarlamayi ogrenir. Gelelim whey konusuna, ya whey kutsal mi, vucutta olan protein vucudu o an en iyi idare edecek turdendir herhalde. Bu kadar kucumsemeyin bunyeyi.

19. eneskaradag

eneskaradag Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Whey: Kana en hızlı karışan proteine verilen isim. Aynı zamanda bu tür bir protein tozu da var yanlış bilmiyorsam.
    Antrenman sonrasi vücudun protein ihtiyaci olur ve bu ihtiyacı en hızlı whey türü protein karşılar.

20. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Sen benim anlatmak istedigimi heec anlamamissin :) zaten kanda olan ve vucudun stres icin depoladigi protein mi daha hizli etki eder, yoksa disaridan aldigin whey mi? Daha karistircan icicen vs. Ve sutle karistirma olayini da dogru bulmuyorum ne yani whey 2 dkda karisyor, kazein 6 saate kadar. Ikisini bir alinca wheyin karismamasi sacma. Kimyasal bir etkilesim olmadigi surece hepsi bagimsiz olarak ne kadar aurede karisiyorsa oyle karisir

Sayfayı Paylaş