Kan verdikten sonra sol kol iptal

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Ezar tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaslar pazartesi gunu kan tahlili icin kan verdim 1-2 tup kadar yani fazla degil ama kol verir vermez birden sisti sonraki gune indi ama neredeyse bi hafta olmasina ragmen hala kolum agriyor tam acilmiyor kolum ve beni korkutan ve en kotu kismi ise biceps kasini yonetemiyorum kasamiyorum kolumu kaldiriyorum odaklaniyorum ama kas kasilmiyor resmen bosta duruyor gibi sarkik bicimde.. kafayi yiyebilirim hemsire elimde kalicak insallah karsima cikmaz.sokaktan toplanan adamlardan bukadar olur zaten.herneyse arkadaslar korktugum nokta acaba igne sinire falan mi denk geldi neden boyle oluyor sizce kendi haline biraksam gecermi ?

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun bir doktora görün bence. "damdan düşen" varsada yazabilir tabi.

3. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    1 hafta olmasına rağmen böyleyse sorun olabilir şimdiki hemşireler daha stajer gibiler git doktoruna görün kafan rahat olsun biz buradan bişe diyemeyiz sağlık yorumlamak ile olmaz

4. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    yorumlar icin sagolun arkadaslar ama bu gun zaten acile gittim doktora kolumu gosterdim iki kolumuda kaldirdim arada 10 cm fark vardi resmen suzuldu gitti kol bana kas gevsetici igne yapalim dedi bende kol zaten kasilmiyo ne kas gevseticisi dedim bakti bakti bi agri kesici verdi olmazsa bi norolojiye goster ama kendi gecer dedi..bana denk gelen doktorlarin kendileri hasta zaten deli olucam..

5. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Nerde burası istanbul mu özelden yazarmısın ifşa olmasın burada yarın denk gelir bizde yanmayalım

6. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    özele gerek yok herkes ogrensin Bolu izzet baysal devlet hastanesi 1 ayligina boludayim normalde aydinda yasiyorum ama boyle rezalet gormedim arkadasim

7. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    İlk defa denk geldim açıkçası bir de spor yapan birisinin bu haldr olmasına normal olsan demekki kol kalmayacak fark var mı alınan kol ile diğeri arasınfa gözle ggörülecek derecede

8. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    simdi cektim. saka gibi ama durum malesef bu arkadaslar resmen eridi gitti kol anlamiyorum kasilmiyor ulasamiyorum biceps kasina yani hani vg ye baslamadan gogus kasin yoktur yada azdir onu hissedip kasamazsin oyle bi kasin yoktur gibi ya ayni onun gibi bi durum var.

Ekli Dosyalar:

Namelessa bunu beğendi.
  9. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Fark belli oluyor sağ salim düzelir umarım kan vermekle 1-2 Gün neyse de 1 hafta ciddi bir süre sen ne yap ne et sağlık ocağına git doktora git emin ol bişe olmadığından sağlığın şakası olmaz

10. ufukko

ufukko Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Kan alma islemi yaparken damara sokulan igne ucu damar icinde kalir ve ordan kan ceker. Fakat bazen acemi kisiler kan almayi denerken damari deldiklerinde igneyi fazla batirip damarin diger tarafindan cikarirlar. Buda morarma ve damar iyilesene kadar kolda gucsuzlige neden olur senin kolun deri uzerinden iyilesmis olabilir ama damarin diger tarafi henuz iyilesmemistir. Iyilesene kadar kolda gucsuzluk normal bende 2 kez yasadim. Birisi askerde revirdeki askerlere damar yolu nasil acilir diye ogretilirken benim kolumda deneme yapilmis ve damar delinmisti. Ikinciside kendi kendimden kan alirken ben deldim :) ikisindede zor gecti. Dipnot olarak kesin boyledir demiyorum ama en yuksek ihtimal bu gibi.

11. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    yorumlariniz icin tesekkur ederim,banada damar catladi veya kan derinin altina toplandi gibi ihtimaller geliyor,cuma gunu kol hafif kasilir gibi olmustu yani azda olsa sertlesiyordu fakat bi haftadir kol girememistim on kol calistim sanirim pump oldugu zaman damar tekrar patladi veya basinctan dolayi agridi ki son 2 gundur daha kotuydu neyse dun gece yatarken kolumu zorla actim ve oyle uyudum sahurda kol daha rahat aciliyodu ve sabah agri hala olmasina ragmen kol aciliyor iceride sanki damar geriliyormus gibi hissediyorum yani sanki damar kisa gelirde kol tamamen acilmaz ya ayni oyle bi gerilme soz konusu tam kan verdigim yerde.damardandir umarim eger oyleyse kendi kendine gecer diye dusunuyorum. bu gun gene antremanim var gogus caliscam ama on kol girmiycem dinlensin bakalim biraz

antijen bunu beğendi.
  12. antijen

antijen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Şu an ne durumda kolunuz? Benzer bir durum da benim başıma geldi.

Sayfayı Paylaş