Kan Testleri ve Creatinine değeri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ZephyR tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar, ben düzenli olarak kan testi yaptırırım genelde tüm değerlerim normal çıkardı. Son yaptırdığım testte Creatinine değerim 1.23mg/dl çıktı. ve lab'a göre üst değer 1.2 olarak gözüküyor. bun değerim diğer değerlerimle birlikte normal(ürik asit-alt-ast-sodyum-potasyum-tam idrar vs). 2 doktora gösterdim birisi normal genç, atletik yapılı ve kas kütlesi yüksek olan insanlarda creatinine değeri yüksek olabilir derken diğer doktor yüksek olduğunu ilerde böbrek fonksiyonunda kayıplara neden olabileceğini söyledi. Düzenli kan testi yaptıranlar var ise sizlerde creatinine değerinizi paylaşırsanız sevirim. iyi forumlar.

2. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Sık takip etmelisin. Nefroloğa görün. 24 saatlik idrar testi yaptır. Kreatinin yükselmesi iyi değil.

ZephyR bunu beğendi.
  3. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    1ay sonra tekrar baktıracağım yine yüksek çıkarsa nefrologa gidecegim. baska bir yerde daha test yaptırmıştım orda max ref degeri 1.4 gozukuyordu 1.23 yuksek mi değil mi bilemedim doktorda normal sorun yok dedi ancak içimde şüphe var yinede

4. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    GERÇEKTEN KAS KÜTLESİ FAZLA BİRİYSEN YUKSEK OLABİLİR KREATİNİN KAS YIKIMI ÜRÜNÜDÜR BÖBREK FONKSİYONUNUDA BUNU SÜZMESİ ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRİRİZ LAB.DEĞER ARALIKLARI FARKLI OLABİLİR TEKRAR ÖLÇTÜR BAŞKA BİR YERDE KREATİN KULLANIYORSAN BİRAZ ARA VEREBİLİRSİN BOL SU İÇ

ZephyR bunu beğendi.
  5. ZephyR

ZephyR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim hocam yanıtınız için. 86kg %11-12 arası yağ oranındayım kütle açısından bilgi vermek gerekirse. 45-50gündür aralıksız günlük 3ile 5 gr arası alıyordum kreatin ve su tüketimim 4-5 litre arasında.ara verdim creatine'e bakalım tekrar test yaptıracağım üre değerim normal çıkmıştı yabancı forumlardan araştırdığım kadarıyla creatine creatinine değerinin false positive olmasına neden olabileceği söyleniyor

Sayfayı Paylaş