Kan Grupları ve beslenme...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve antititan tarafından 13 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ercan gürgöze(?) sanırsam doğru nick. kendisi kan grupları ve beslenmenin önemine dikkati çekmek istemiş. bende merak ettim ve araştırdım. ( konu daha önce açıldı mı bilmiyorum öyleyse özür diliyorum.) çok ilginç şeyler çıktı karşıma ve bence kesinlikle dikkate alınması gereken bir teori. kaynağı atayım ve kesinlikle ama kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. çok uzun okumanıza gerek yok fakat en azından a , b , ab , 0 kan tipleri için yararlı zararlı ve nötr olacak yiyecekleri sıralamış. ve bunu deneyenlerin de verim aldığı söylenmiş. ki teori bana çok mantıklı geldi. ki biyolojik evrimimizin çoğu safhası ve oluşumu açıklanıp resmen gerçek niteliği kazandığı şu zamanlarda bu teoride çok mantıklı gibi gözüküyor. teoriye göre ( yazıdan bizzat alıntılıyorum) : ...kan grupları, insanın ortam koşullarında olan çeşitli değişmeler sırasında, neslini idame etmesine yönelik olarak süregelen adaptasyonlar sonucu ortaya çıkmıştır. Bu gruplar, insanların yeni koşullarda buldukları gıdaların en uygun bir şekilde hazmını sağlayacak bir sindirim sisteminin ve de uygun bir vücut bağışıklığının teminini garanti edecek biçimde gelişmişlerdir. Bu konuyla ilgili yeni bulgulara göre, yenilen gıdalarla kişinin kan grubu arasında oluşan kimyasal reaksiyonlar kişinin genetik mirasına göre değişmekte ve onun ayrılmaz bir parçası olmaktadır... ilginizi çekti değil mi? yazıyı okuyup bu konu hakkında tartışılmasını istiyorum çünkü defalarca laf arasında kaynayıp gitmiş bu önemli bilgi ercan adlı kullanıcının üstüne basa basa söylemesine rağmen.

not: makalenin içeriğini buraya taşımadım linkten okumanızı ve burada hep beraber tartışılmasını isterim açıkcası.

Link: beslenmebulteni.com/bes/file/kangrp.doc

Son düzenleme: 13 Aralık 2012
  2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/dr-peter-j-d-adamo-t24186.html
    Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş