Kan Grubuna Gore Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve KeremPiana tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. KeremPiana

KeremPiana Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar forumda arastirdim yoktu kan grubuna gore beslenmenin ne kadar onemli oldugubu falan bazi pro.larin ogrencilerine o sekilde ozel diyet yazdiklarini duymustum ve gayet guzel sonuclar cikmis misal ben jendimden ornek veriyim A grubuyum ve vegan agirlikmisim sadece bazi baliklar tavuk hindi eti haftada 2-3 kere yiyebilirmisim sut falan icmemem gerekiyomus metobolizmami yavaslatiyomus ama bi yandanda yogurt peynir kefir her gun oneriliyor bu nedir ne degildir biraz kafa yoralim isterseniz sizin dusunceleriniz neler ?

2. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kan grubuna göre beslenmenin tamamen uydurma olduğunu düşünenlerdenim. İsteyen istediği kadar makale getirebilir önüme, bence hiçbir mantığı yok.

3. KeremPiana

KeremPiana Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    1
    Bence olabilir cunku herbinsan her seyi sindiremiyebilir mesela bana da kirmizi et falan yasak sut falan tamamen tahil ve bakliyat uzerine kurulmus bir besin planim var ama uyuyonmu dersen hayir dikkat etmiyom ama bazen boyle hazimsizlik sorunlari gaz sorunlari falan yasiyorum bu sindiremedigim icin oluyor bilmiyom yani karisik bi durum :D

4. veg

veg Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    ben de kendi kan grubuma uygun besin listesine baktığımda hep sevdiğim ve yediğim sorun yaratmayan yiyeceklerle karşılaştım. ne kadar hazımsızlık sorunu çektiğim besin varsa yasaklılar arasındaydı. bence geçerlilik payı var, bütünsel yaklaşımla düşününce mantıklı da geliyor.

5. kaansahin

kaansahin Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yolunda
    Yer:
    Ankara
    bana da çok mantıklı gelmiyor kan grubuna göre beslenme olayı.. 0 grubuyum ben glutensiz ekmek yemem gerekiyormuş eğer normal ekmek yersem birlikte aldığım proteinli yiyeceği de sindirmiyormuş vücudum falan falan.. 2.5 yıldır bu şekilde beslendim. eğer o şekilde olmuş olsaydı hiç hacim alamazdım..

Sayfayı Paylaş