Kampanya Başlatmak (Yurtdışından supplement siparişi hakkında)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve aphelion tarafından 9 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Olay yine dönmüş dolaşmış Türkiye'ye gelen mallara gelmiş. Benim anlamadığım ne bu kendimizi ezik gösterme sendromu ?

Bir kaç mesajı okudum, hepsini değil. Ama şunu diyeceğim bir kaç arkadaş nike mike demiş. Armani'nin kendi sitesinden aldığım ürün elime 15 gün içinde geldi ve üstünde Made in Turkey yazıyordu. Mal italya'dan geldi. Faturası filan duruyordu bulursam İstanbula dönünce atarım resimleri. Eee adamlar aslında İtalyan markası Türkiye'de neden üretim yapıyor ? Umarım mesajı anlamışsınızdır.

Kusura bakmayın ama kimse satıcıları savunmasın. Tamam devlet felaket vergi koyuyor, gümrük depolama gibi unsurları var bunun ama bizim satıcılarımız da sporcuyu destekleme amacında değil. Hepsi bundan ne kadar daha fazla para kaldırırım mantığında.

Hala bu ülkede işciliğin daha ucuz olduğu ülkede üretim yapıp bölge ülkelere satmayı kalitesiz mal üretimi olarak görüyor. Ben gidip kamboçya'da 50-100 dolar gibi bir işçilğe para ödeyeceğime neden gidip avrupa'da sigorta + vergi ile karımı azaltayım. Zaten deniz lojistiği ile dünyanın malını çekeceğim ve param cebimde kalacak.

Evet belki Amerika'da üretilen bazı ürünler ile Türkiye'de ki aynı ürünün değerleri farklı. Bunun sebebini de çoğumuz biliyoruz zaten. Bunları yazmaya gerek yok.

Ayrıca o 100 tl ye bsn var. Dediğiniz mallar belki Türkiye'de satılanlardan daha iyi içeriğe sahip. Nerden biliyorsunuz ? Hayır bazı şeyleri yazmak istemiyorum ama gümrükten ne mallar geçiyor. Syntha 6 ya 150 tl bayılacağıma o ürünü 100-110 tl gibi bir ücrete alabilme olanığım varsa alırım ki Abd üretimli üründe alınır. Normalde 85-86 tl değerinde abd satışı. Aracıya verilen kutu başı 15-20 tl'lik karla ne kadara geldiğini siz hesap edin.

aphelion, selim4141, hakankabaoglu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Ben optimum wheyi senelerdir Romanyada 40 euronun üzerinde almadım, çoğu zaman 35 euro civarında, bu da en fazla 90 TL yapar, buna yuzde 24 KDV de dahil. Türkiyede bu üründe KDV yüzde 8, bu ürün İrlandada üretiliyor, yani EU mevzuatı gereği gümrük de verilmiyor, ben en son distributor sitesinden 140 TL ye aldım, aradaki fark 50Tl, peki distributor direkt nihayi kullanıcıya sattığına göre, bu karın tamamı cebine girmiyor mu?. Aradaki farkın büyük bir kısmı bizim devletin karmasık anlaşılmaz mevzuatı gereği bu tür büyük firmalara rant kazandır mıyor mu?, ithalatın seffaflaşması engelleniypr, rekabet azalıyor bunu yetkililer görmüyor mu?. Olan tabi millete oluyor. Ama milleti düşünen kim. Millet kuzu kuzu oturuyor, ve kazıklanmaya devam ediliyor. Durum bu.

Son düzenleme: 21 Ağustos 2012
  3. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Ben zit birsey soylemiyorum simdi yazilan mesajlara kime hitap oldugu yazmadigi icin son mesaji ben yazmistim ben de biraz uzerime aliniyorum ve yanlis anlasildigimi dusunuyorum

Beymen den italyan markalarini alan bilir cogu made in turkey dolca gabana ornegini verebilirim veya kauss un armani ornegi..

Kauss un dedigi gibi Armani Jeans den aldigim gomlekte de made in turkey .. Ucuz iscilik olabilir .. Cinde evsiz cocuklarin calistigi fabrikalar var Nike bu iscileri kullaniyordu taa ki tepki cekene kdr

Son düzenleme: 21 Ağustos 2012

Sayfayı Paylaş