Kampanya Başlatmak (Yurtdışından supplement siparişi hakkında)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve aphelion tarafından 9 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    çok özür dilerim.kas kütlesi arttıkça mütevazilik(?)... neyse ben çekileyim dandirik ürünleri alayım

aphelion bunu beğendi.
  2. Conqueror_

Conqueror_ Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    mk7 hocam 140 liraya toz almayın diyosun ama gittigidiyor da senin mağzanın protein tozlarıda bu fiyata 2.3 kilo bsn s6 139 lira kargoda bedava bide üstüne shaker veriyonuz

aphelion ve moothy bunu beğendi.
  3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

ederine satınca kazıkcı oluyoruz cunku urunun gelısı 120 tl, kargo bızden, hediyesi var bir de %10 gg komisyonu var, kar mı zarar mı sen hesaplarsın artık. topu topu kalan urun 5-6 tane. bıtınce bı daha bakarsın satıyo muyuz dıye.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:24 ----------

hem ne diyorum aynı urun bırak 140'ı 110a 120ye bıle var. hatta gasparı myofusıon 100 lıra. gıdın o fıyatlardan alın kazık yemeyın. turkıye bsn dıstrıbutoru upafarmadan aldık hata ettık cunku upafarma markasını koruyamadı ordan burdan dusuk kalıtelı versıyonlar gırdı fıyat dustu, bu durumda ben kazıkcı muamelesı goreceksem elımdekını az bı zararla verır, bı daha da o markaya gırmem, ben de bılıyorum dıger getıren fırmadan alıp aynı kar oranını yakalamayı ama ben bu ısı sporcu olarak yapıyorum tuccar olarak degıl.

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bu vergiler niye alınıyor çamlıcaya cami dikmek için mi:) konu altında afedersiniz iktifar yalaklığıda gördüm aracıkurum yalakalığında vergi %18 diyorlar ee ürün yurt dışı fiyatının 3 misli? buna tekeleşme denir:) soygun denir zübüklük denir :) iktidar ve iş adamlar el ele yağlı kazık bize :)

edit: sonuç hepniz eneyisiniz :) gidin doğal beslenin almayın ürünleri kaslarınız gururunuzdan önemli olmasın bakın bakalım o ürün fiyatları düşüyor mu düşmüyor mu

Son düzenleme: 19 Ağustos 2012
  5. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

mcde burgerda pizza hutta yemek yiyorsun nikedan adidastan alısverıs yapıyosun di mi? onları da dısardakınden 3 kat pahalıya satın alıyorsun. demekkı sorun supplement ıthalatı yapanda degılmıs dı mı?
    kdvden baska masraflardan da bahsettik okunulanın anlaşılmadığı bir durum var ortada

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:27 ----------

ayrıca tekelleşme yok isteyen bu urunlerın ıthalatını yapabılır sen getır yada perakendecılıgını yap bakalım kactan satıcaksın?

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    hayır ben hiç birini yapmıyorum :) enayi değilim yurt ışına gitiğimde veya tanıdıklarımdan biri gitiğinde istediğim bir şey varsa söylüyorum. emin ol enayi değilim.

7. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    eminim değilsin hiç alısverıs etmezsın, alısverıs edecegın zaman ucaga atlar yurtdısına gıdersın evet evet bunu yaparsın ;) ama durum buyken gelır bu forumda supplement fıyatlarından yakınırsın :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:40 ----------

dısarda yemek yıyecegın zaman da bereket donerde tatlıses cıgkoftede yemek yersın :)

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123

MK #7´isimli üyeden Alıntı
    mcde yemek yemem abuk subuk yemeklere verecek param yok benim, pizza sevmem ve o parayıda pizzacılara vermem, işim gereği yurt dışına gidip geliyorum babamda öyle akrabalara öyle burda pahalı orada normal fiyatı olansitediğim bir şey varsa alıyorum veya aldırtıyorum fahiş fiyat ödemem hiç bir ürüne. he buarada arabada kullanmıyorum benzinede para vermem :) amerkalı nın içtiği takviye besine 3 katı fiyat verip içtirtilen insan mazlum buna ses çıkarmayıp kullanan enayi, bundan para kazanan devlet ve aracı kurumlarda zalimdir.

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    mazlum enayı zalım fılan sevıyeyı baya dusurdun cevap vermıyım de soruyu tekrarlıyım madem sartların bu kadar ıyı olanaklar cesıtlı nıye gelıp turkıyedekı supp. fıyatlarından burda yakınıyosun? emınım zalıme gozdagı mazluma guven vermek ıcındır dı mı? :)

10. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey

O.N markası USA dışında avrupada'da üretim yapıyor şimdi avrupada üretilen whey kalitesizmi ! ben söyleyeyim arasında Kalite olarak hiç bir fark yok.

isterse U.A.E den gelsin BSN, EAS, Gaspari 110 TL satılıyor diye
    2. kalite ürün sıfatını yaftalamışsın. :)

peki aynı kişiler Piyasada Ultimate, Muscletech TWİNLAB, VPX, PERFECT markalarını piyasadan 50-60 TL ucuza satıyor bu markalarda'mı 2. kalite!! yazdıklarınla arkadaşlarım ve beni gülümsettin :)

Unutmadan O.N Türkiye distribütörü gümrük kapıları kapanmadan önce 5 LB wheyi 125 TL den kargo, shaker dahil satıyordu birde şimdiye bakın vergi, gümrük masrafları o kadar çok artmış olacak ki fiyatı 160 çıkmış. 125 TL ' iken de kar ediyordu, aza kanaat getirmiyorlar çoğu erkeden den köşeyi dönme derdinde bu ülkede.

Son düzenleme: 19 Ağustos 2012
    selim4141, muratcan.biceps, actively ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    siz foruma hep beraber mi giriyorsunuz arkadaşlarınla? :) gulumsersın ısıne gelmıyo tabı sen burdan aldıgın her nıke'ı adıdas'ı amerıkada satılanla aynı mı sanıyorsun? bak kacıncı oldu sayamadım yıne tekrarlıyorum gıdın alın ucuzunu kardesım, acık bı pıyasa bu dıger arkadasın dedıgı gıbı tekellesme yok. on dedıgın marka artık ırlandalı bı fırmanın amerıkanın degıl buraya gelen on'un ne kadar on oldugu da tartısılır. sen bı dunyada arastır bakalım bu saydıgın markaların amerıka dısı nerelerde uretıcılerı var, uretım malıyetını dusurmek ıcın hangı ulkelerde uretım yapılıyor? bı bak guler mısın aglar mısın o zaman bakalım. hobı dıye yaptıgınız su sporda 12 ayı doldurdu mu hepiniz antremandan beslenmeye supplement ıcerıgınden bu ısın uluslararası tıcaretıne ve sartlarına herseyden haberınız oluyo ya bu bıtek bu ulkede vardır sanırım :)

12. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Evet zaten bir tek o Mağaza var TR de, gerisi hep 2. kalite fason ürün satıyor ne dense :)

Ayakkabı ise apayrı bir konu !! Nıke vietnamda'da üretilir, çinde de.. fabrika kurup aynı marka işçiliğini daha ucuz, iklimin daha uygun, lojitiğin daha kolay olduğu yerde üretimi yapabilir burada bir sorun yok.. bunu istifade edenlerde sorun var. senin düşüncen doğru olsaydı Nİke'ın vietnamda ayakabı ürettiği için artık iflas etmesi gerekirdi :)

Üretimin maliyetini düşürmek her üreticinin arzu ettiği bir durumdur. tekrar söylüyorum O.N 'nin avrupada üretilmesi onu kalitesiz yapmaz, ucuz işlik her zaman manufacturer'leri cezbeder..

Şahsen ben yeterince araştırdım ama umarız ki yazdıklarının yanına neden ve sebebiyetlerini de yazarsan ben ve arkadaşlarda öğrenmiş olur, USA dışında üretilen suplementlerin eksiklerini !!

Diğer yandan ben sadece TR de yaşamıyorum bir çok markayı kullanma ve üreticilerle, kullananlarla gerek fuarda gerek ortamda konuşma fırsatım, diyalogum oldu. ;)

12 ay çalıştığımı nereden biliyorsun ? Fazla özele girmeye başladın ve karşı ithamlara; sen sormadan ben söyleyeyim, benim sadece agırlık çalıştığım zaman 10 yılı neredeyse geçiyor birde ferdi sporlar, ve takım sporları var bunun dışında onları saymayacağım iyice off topic olacak.. neyse mağazanızda size hayırlı işler bol kazançlar..

actively bunu beğendi.
  13. Conqueror_

Conqueror_ Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    hocam hem 140 liralık tozun kalitesi düşük diyonuz hemde 140 liraya toz satıp üstüne kargo bide hediye veriyonuz. peki kalitesi düşük tozu neden satıyonuz sölediklerinle çelişkili bi davranış bu böyle şeylerde artniyet ararım

14. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    İthal urunlerden degıl yerlı malı olan fırmalardan sıkayet etmek daha dogru bence..

Tıcaretle ugrasan herkes ıthal urunun fıyatının nasıl katlandıgını bılır ( vergıler , ek hızmetler , gumruk ıslemlerı , distiributor sozlesmelerı , depolamaya fln hıc gırmıyorum nyse bır cok ek masraf olusuyor)

Benım umudum serbest tıcaretten rekabet dogması ve musterıye bunun olumlu(fıyat hızmet vb..) yansımasıdır..

Hardlıne fırması yerlı malı olmasına ragmen fıyat mg gr dozaj servıs oranından bazı ıthal fırmaların urunlerınden daha pahalıya denk gelıyor ..

Hardlıne ı ornek vermemın sebebı dıger yerlı urunlerın kalıtesıne ınanmamam..

MK #7 bunu beğendi.
  15. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    forumun dayısı gelmiş :) atar üstüne atar :D (bu kadar sert, saldırgan üsluba admin teşekkür etmiş birde !? )

daha ilk mesajında bu işten ekmek yiyodur kesin bu adam diyordum kendi kendime , sonraki mesajlarda çıktı zaten...

ayrıca ben ithalatın kolaylaştırılması, hammaddenin üretiminin ülkemizde sağlanması gerektiğine değindim.

bunu farkedememenin sebebini "ekmek davası" olarak görüyorum. normaldir. yurtdışından alışverişin serbestleşmesi demek birilerinin eskisi gibi kar elde edememesi demek :)

elbet yapılan hatadan dönülecek :) o zamana kadar besleyecez sizi yapacak bişey yok :)

+
    ucuz satan satıcılara düşmanlıkta yeni değil, çakma sahte vs bi örneği de burada var :)

http://bodydrom.blogspot.com/2010/02/twinlab-neden-satstan-kaldrdk.html

MK #7 bunu beğendi.
  16. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    jackal53 gibi akıllı adamın hali bir baska oluyor
    ben de senın mesajı begendım ıcınde kalmasın ;) haksızlık varsa ınsan sınırlenır. yurtdısından alısverıs serbestlessın vergıler masraflar azaltılsın da dedım. bu urunlerı degıl dıger bırcok kategorıde urun de getırtemıyorsunuz burda dısardakı fıyatlara gore 3-5 katı bunun sorumlusu ıthalatcısı satıcısı degıl dedım. dedım ama ya okumuyorsunuz yada ısıne gelmıyor yada okudugunuzu anlamıyorsunuz.

ben de anlamıyorum trde yasamayan ama tr fıyatlarından sıkayet eden bu baslıktakı ıkıncı kısısın hayırdır amac senın de kahramanlık mı kendını dusunmuyorsun forumdakılerı dusunuyorsun dı mı? :) daha da arastır o zaman yeterınce arastıramamıssın. amerıka cınde uretılen nıke urunlerı mı gıyıyor? daha bunu bılmıyorsun uretımle alakalı nasıl bır arastırmaysa :) çoğu amerıkan urunlerının aracısı sportıkadır. dıstrıbutorler bu markaları ordan alır. dığer kanallar da var bak bakalım nereler ve ne kalıtedeler. valla spor gecmısı konusuna gırmeseydın ıyıydı. bak ben 28 yasındayım 12 yasımdan berı ılk 8 sene altyapılarda ve a takımlarda hem amator hem 2.lig profesyonel basketbol gecmısım var, 8 senedır de ana brans olarak vg bunun da 5 senesı kademe kademe antrenorluk ve sporculukla gectı. toplamda 12 senedır vg ve fıtness ıle ılgılenıyorum. benım ıcım rahat, gelen adam alısverıs de yapar ayrıntılı olarak ne kullandıgını da ogrenır bılır, beslenme antreman konusunda ıstedıgını de sorar, yardımını alır, kafası rahat cıkar gıder.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:52 ----------

ıste okudugunu anlamayan hem de hıc anlamayan bır arkadas daha, hersey ortada daha da cok yazmaya gerek yok, sureklı aynı seylerı yazıyorum, siz de zaten yeni bişeyler buluyorsunuz yaratıcılık 10 numara ;)

17. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    tamam tamam hepimiz bir şey bilmeyen akılsız tüketicileriz atıp tutuyoruz.satıcıların hepsi masum hepsi melek para da yok bu işte

18. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    hardline nasıl yerel oluyo , mal avrupadan geliyo burda kapak yapılıyıo kutulanıyo sadece cıkıp bide yerli pahalı diyosunuz bi araştırın...

gümrük olayı tamamen dogru dominicin dedgi 120 liraya optimum alırken 160 şuan...

mazeret te aynı hep dolar yükseldi..

indirim olurken dolar düşüşte degil diyorum bu ara indirim var diyor...

bu işler pek bi garip yahu kısacası BURASI TÜRKİYE :))

19. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    bu cevap beklediğim gibi değil :D beni epey şaşırttın. sanırım testonun etkisi azaldı :D (başlangıç cevaplarını gördükten sonra bana cevap vermeden önce önündeki pc monitörünü kırıp önce baya bi sert(!'%+%@&%+^- içeren) cevap verip sonra beni banlatırsın diye düşünüyordum :D

yazdıklarını okuyoruz ve anlıyoruz. pahalı fiyatların sorumlusu biz alıcılar olamayacağımıza göre satıcılar olduğu kesin :) ama hangi satıcı ? ben ilk alıcının yani ithalatçının bunu yaptığını düşünüyorum. dış ticaret bölümü okumadım tam teferruatı bilmiyorum.

ama akıl var mantık var; ürün fiyatı(toptan aldıkları için+ ithalat yapacakları için yüksek indirim)+ kargo(kargo tek ürün getirirkenki kadar yüksek olmaz birim başına) + %18kdv + %20 gümrük(AB ülkeleri için daha az) + kar = ürün fiyatı x 3

mesela weider ürünleri yurtdışında ülkemizdeki kadar pahalı değil ? sebebi ; weiderin ithalatçısı sanırım tek bir firma, o firma fiyatları bu şekilde belirlemiş... ithalatçıya facebook grubunda soruyoruz ; neden bu kadar pahalı ? diye çünkü weider en iyisini kullanır ondan ! peki diyoruz yurtdışında neden diğer markalarla neredeyse aynı fiyattayken ülkemize gelince mi kalitenin değeri anlaşılıyor ?

ithalatçı firma basbaya yüksek fiyat politikası uygulayarak tüketicilerde yüksek kalite algısı ve satın alma isteği yaratmaya çalışıyor. ve başarıyorda :(

daha önceki mesajımda verdiğim twinlab firmasının distribütörü eğer weider gibi bir politika uygulasaydı muhtemelen şuan hepimiz twinlab satın almak için kuruşlarımızı bile biriktirirdik

(ne destan yazmışım be arkadaş :D)

actively bunu beğendi.
  20. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Ben Yerel demedim Yerli dedim arasindaki farki biliyor olmasin

Arastiracak o kadar sey var ki ..
    Hardline in ne yaptigini bende biliyorum.cok gizli birsey yapmiyorlar supplementleri firmalari arastiran herkesin bilecegi birsey..

hammaddeyi yurtdisindan alinca (ithal edince) firma yerli firma olmuyor mu ?

Eger boyle birsey varsa birak Hardline Turkiye nin en buyuk fabrikalarina bile yerli sayilmaz senin gozunde veya senin tabirinle yerli degiller..

Ben senin sitemini anliyorum, burdaki herkesin istegi cok ucuza almak bende istiyorum bende mesala jack3d ye 23 dolar verip almak istiyorum ama olmuyor ne gumruk izin veriyor buna nede saglik veya tarim ve koy isleri ..

Sitem bende ediyorum ama vergiler bir gercek Turkiye de ..

(Alman arabalarina bakiyorum bmw yi ele alirsak Almanya da ne kdr Turkiye de ne kadar 2 kati kdr
    pahali)

Optimum 120 den 160 a cikardiysa alma urunu bak nasil dusecek .. Optimum diye olen yok bircok alternatif var .. 1 ay boyunca protesto etsek kimse almasa fiyati gene asagiya cekecektir.. Kararli olmaliyiz

Bsn fiyatlari alt ust oldu baska ithalatci firma da Turkiye ye soktugu icin .. Rekabet fiyatlari guzel birsey sekilde kirdi bunlarin cogalmasi gerekiyor.. ( O urunler arap ulkelerinden sokuldu evet bunu da biliyorum ama unutmamak gerekir ki Turkiye ortadogu ulkeleri ile ayni kefeye koyuluyor(avrupa veya amerika merkezli bir firmadan distiributorluk veya mal ithal etme talebinde bulundugunuzda bunu goreceksiniz tabi 2-3 yil da bu konu degismediyse malum ekonomik kriz ) onlara uygulanan mevzuatlar Turkiye ye de uygulaniyor dubai ve katar in alim gucu bizden daha iyi olabilir bu ulkeler genel olarak Turkiye den iyi denilebilir)

Bu basligin bir benzeri daha vardi ordaki herkes fax mail vb. Gonderiyordu facebookta toplanmisti millet isterdim ki bir sonuc alalim ..

Gumruk mevzuati sadece supplement e degil kozmetige de cikti gene bir duzenleme yapildi.

Insallah sesimizi mustesar duyar da vucutgelistirmecilere bir iyiligi dokunur..Tabi bu ise yatirim yapanlari magdur etmeden..

Kolay gelsin ..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:31 ----------

Son düzenleme: 21 Ağustos 2012

Sayfayı Paylaş