Kamburluk ve boyun eğikliği

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Toklu_1994 tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben 2 aydır bodye gidiyorum ama boynum öne doğru kambur vaziyette. sırtımdada hafif şekilde var. Ayrıca boynumun ince olması kamburluğu daha çirkin vaziyete alıyor. Forumda kamburlukla ilgili konular gördüm ama boyun eğriliği hakkında pek bilgi bulamadım o yüzden yeni konu açma gereksinimi duydum boynumun kalınlaşması adem elmasını biras kaybolması ve boynumun öne eğri deilde dik bir şekilde durması için neler yapabilirim. Yani boynumu kendimi kasarak aşşağı doğru baktığımda 90 derece eğik bile olabiliyor buda beni rahatsız ediyor. Hangi egzersizleri önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler. boy 177.5 kilo 71

2. har

har Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    malesef aynı sorun bende de var ve cevapları bende merakla bekliyorum. konuyu açtığın için teşekkürler

3. cudjex

cudjex Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    aslında boyun sorun bende de biraz var..

sırt sorunumu yüzerek geçirdim..en azından eskisinden çok daha iyi olduğuna eminim.

. . .
    y
    üzmenizi öneririm.

4. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    fotoğraf olmadan pek yorum yapılamaz ama sırt ve trapez egzersizleri çare olabilir. özellikle barfiks.

5. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar öneriler bu kadarmı resimede çok gerek olduğunu sanmıyorum sanırım çevrenizde böyle kişiler vardır boynu eğik sadce birkaç hareket. Birde barfiks çekiyorum ama sırtımın düzelmesine yardımcı oluyor boynumun deil malesef.

6. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    yazdığım cevabı iyi okuman gerekir. trapez egzersizleri de dedim. trapez kasları orta sırtta başlayıp ensenin iki yanına doğru devam eder.

7. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    dik durmak için kanat,trapez çalışın bence çok faydası lour ve arkadaşın dediği gibi yüzmekte faydalı olur

8. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    pardon sagol onerın ıcın

9. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    bendede boyun eğkliği var. Gerçekten trapez çalışmak işe yarar mı ?

10. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    coder , boyunu hareket ettirmeni sağlayan kas grubu trapez kaslarındır. dolayısıyla bu kas grubu ne kadar kuvvetli ve kütleli olursa boynunda ister istemez düz durmak zorunda kalacaktır. alışkanlık haline gelmiş yanlış oturma ve duruş pozisyonları boyun eğikliğinin en büyük sebeplerindendir. taş gibi bir ense sorununu çözercektir. :)

trapeze , barfikse , tüm sırt çalışmasına devam.

coder bunu beğendi.
  11. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim bugünden itibaren programıma trapezide dahil ediyorum. inşallh olumlu sonuçlarını görürümde boynumun eğikliği düzelir

12. gunesingolgesi

gunesingolgesi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    işe yaradımı

13. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ayrıca boyun kalınlaştırma için boksörlerin yaptıgı çalışmalar var hafif agırlıkta bir barı boynunuzun arkasına ensenizle koyuyorsunuz öne egilip tekrar başlama pozisyonuna dönüyorsunuz bu hem bacakları hemde boynu geliştiriyor. mike tyson ın video sunu izleyin tabi o yüksek agırlık çalışıyor:D http://videoizle.video75.com/KCxa8IPcAzp/mike-tyson-training-knoc/

14. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ayrica sana tavsiyem duz yere yat sirt ustu ole bekle. Ayrica duz benchte gogus hareketleri yap fakat belin de benche otursun fazla ayirmadan hareketleri yap.

15. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    soğolun önerileri için trapez kası bende çok ilerleme kaydetti duruşumda inanılmaz deişti foto çekipo yollamak isterdim ama vaktim olmuuyor zaten cafeden giriyorum

16. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Bu durumu bizzat yaşamış biri olarak anlatmak istiyorum. Bende ilk kez bu spora başladığımda 1.91cm boya 70 kilo civarındaydım. Kambur, duruş bozukluğu ve boyun eğikliği vardı. Ancak spora başladıktan sonra ve bunu düzenli olarak yaptığımda gördüm ki bu durum kendi kendine geçmeye başladı. Ancak burda şunu söylemek isterim benim duruş bozukluğumu engelleyen başlıca hareketler Lat Pulldown(Enseye ve Öne) Incline Bench Press ve Bench Press oldu. Barfiks belkide en etkili hareketlerden biri olabilir ama bizim salonda Barfiks olmadığı için bunu tecrübe edemedim. Incline Bench Press ve Bench Press sizin kambur olarak eğilmemenizi sağlar ve Sırt hareketleride sırtınızı kuvvetlendirir. Demek istediğim Göğüs ve Sırt Hareketlerine ağırlık verilirse bu sorun çözülebilir. Ama iyileşme süresi duruş bozukluğunun şiddetine bağlıdır. Ben tam sağlıklı görünümümü bu spora başladıktan 1.5-2 sene sonra sağladım.

17. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    eğer kamburluk varsa bunları ağırlık kullanark düzeltmeye çalışma youtubede bir sürü dik durma egzersizleri var doğru duruş egzersizleri önce onları yap ben 1 aydır yapıyorum gram kambur olmamama rağmen ondan sonra vücudunu kaslandır bence

Sayfayı Paylaş