kamburluk icin antreman

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gordonfreeman tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar benim kamburlugum var.omuzlarin cok ilerde duruyor.ayrica kurek kemiklerim belime gore daha disarda.nasil antreman yapmam lazim? sirttaki hangi kas grubuna yogunlasmam lazim.bu kas uzerinde kuvvet calismasimi yapmam lazim?

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    arkadaşın dediği gibi sırt ve arka omuz- rotator cuff egzersizleri yapman gerek.

sırtta çekiş hareketleri yapmalısın. karına, göğüse, yüze doğru çekişler. barbell row, dumbel row, face pulls, seated row, low cable row gibi..

arka omuz için; bent over dumbell laterai raise, low cable external rotation, Dumbbell Upright Shoulder External Rotation gibi..

4. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    sırt için zaten bunların hepsini şu anda yapıyorum.ama hacim almak için yapıyordum.buna devammı ediyim yoksa kuvvet çalışmasımı yapayım ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:03 ----------

ha bu arada doktora gittim ama istediğim ilgiyi göremedim.ben internetten araştırdım.benimki kifoz. yani yandan baktığım zaman belli oluyor.doktor film çektirdi.ama makine benim göğüsümü cekti.yandan cekmesi gerekmezmiydi ? daha sonra doktor skolyoz dedi.halbuki skolyoz aklımın ucundan bile geçmiyordu.hiç bir egzersiz tedavi vermedi sadece kendini dik durmaya alıştır dedi.tabi bu çok zor.2 dakika dik duruyorum sonra unutuyorum tekrar kamburlaşıyorum.zaten unutmazda 2 dakikadan fazla dik durursam sırt ağrıları başlıyor.biraz kendim antremanımı düzenlicem.eğer sonuc alamazsam başka doktora gitcem.benim şu anki antremanım hafatda bir.bu yeterlimi ? arkadaşım fizik tedavi görüyordu ve tedaviye her gün gidiyordu.ayrıca rowing hareketlerinde normalde kürek kemikleri sabit duruyor.ben tam çkereken kürek kemiklerini kapatıp birbirine yaklaştırırsam daha iyi sonuç elde dermiyim?

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kifomed diye bir cihaz var ondan alabilirsin, tabi önce denemek kaydıyla

bi de şu hareketi yapmaya çalış

gordonfreeman bunu beğendi.
  6. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Bazı doktorlar kimse kusura bakmasın ama çok adi oluyorlar çok pis sövesim var forum kuralları gereğince sövemiyorum malesef :D benimde böyle bir problemim vardı konu açmıştım hatta

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ah-u-doktorlar-t43299.html?t=43299

oku bu konuyu ne demek istediğimi anlayacaksın (tüm mesajları oku )

ya bu doktor nasıl oluyorda skolyoz için dik dur diyor skolyozun dik durmakla ne ilgisi var Allah

aşkına aklınız mantığınız kabul ediyor mu kifoz için dik durmak gerekir. Skolyozun ise derecesine göre değişir derecesi yüksekse bu sporu bile yapmaman gerekiyor onu doktorundan öğrenmelisin ama bence adam gibi bir doktor bul belki skolyozun bile yoktur dediğim gibi sen bir attığım konuyu oku anlayacaksın zaten

Kifoz için ise özellikle yok sırt çalış, trapez çalış ,yok öyle bir şey herkez nasıl çalışıyorsa hoca sana ne verdiyse onu yapacaksın ,herkez gibi her bölgeyi eşit şekilde çalış bir vakitten sonra düzelecektir zaten sadece sabretmen gerekiyor

Bende kemik olarak her türlü rahatsızlık var :D kifoz var skolyoz var güvercin göğsü var

ama ya şimdi kifozda skolyoz da yok ikiside bu spor sayesinde geçti güvercin göğsüne gelirsek

tabiki ameliyat olmadan düzelmesi imkansız fakat şu an dezavantajdan çok avantaj sağlıyor

göğüs kasları çıkınca dışarıdan gözükmüyor artık ve göğüs kaslarını daha iri gösteriyor :D

demek ki sabredince ,azmedince her şey oluyor ya ne acele etme sabret ve çalış dostum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:27 ----------

He bu arada skolyoz varsa ve bu sporu yapabileceğin düzeyde olsa bile ağır ,beline yük bindiren

hareketlerden kaçınmalısın skolyozun düzeldiği ve belinin güçlendiği zaman yapabilirsin

7. gordonfreeman

gordonfreeman Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    kifomedi araştırcam eczane avm vb. yerlerde bulursam alcam.resmide çnceden görmüştüm.evde barfix demiri var ama kapıya takılı :( duvara takılı olsaydı yapacaktım bunu.
    ocencers benimde var sövesim ama abim de tıp okuyor sövemiyorum o yüzden :D
    bu arada skolyozum yok.varsada yani gözle ayırt edilemeyecek filmle anca anlaşılacak kadar küçük allaha şükür.ama kifoz göze batıyor.boynum ve omuzlarımın duruşu şu anda 80 yaşındaki insalrınki gibi.bugun bir kız arkadaşım "dik dur.böyle hem kötü hemde özgüvensiz gözüküyorsun"falan dedi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:46 ----------

kendimce şöyle bir program yaptım.haftada 1 gün sırt hacim çalışması, her gün 10x1 barfix.günde 5 dakika barfix demirinde asılı kalma.1 de kuzen bir hareket göstermişti. kapının önüne geçiyorsunuz.kolunuzu büküp dirseklerinizi kapının kenerlarına koyuyorsunuz.ve kendinizi ileri bırakıyorsunuz.yani kendinizi ileri bırakıyorsunuz ve dirsekleriniz kapının kenarlarına yaslı oldugu için düşmüyorsunuz.kürek kemikleri bu sırada iyicene kapanıyor. günde 5 dakikada bundan yapcam.gelişme nasıl olur sizce ?

Sayfayı Paylaş