Kamburluk hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve acemi_caylak tarafından 6 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. acemi_caylak

acemi_caylak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sitenizi googleden buldum ve üye oldum vücut geliştirme hakkında bazı sorularım olacak çünki küçük bir ilçedeyim ve vücut geliştirme salonu falan yok , o bakımdan internete başvurdum , şimdiden yanıtlayanlara teşekkürler

öncelikle kendimden bahsedeyim yaşım 25 , kilo 80 boy 1.83 kilo ve boy orantılı gibi gözükse de vücudum çık sıska ve son bir iki yılda aldığım kilolar hep göbeğime gitti yani kol-bacak falan zayıf

ve işim gereği yıllarca bilgisayar masasındayım ve bu yüzden artık nerdeyse kambur kaldım , yani dik duramıyorum dik durmaya çalışınca da sırtımda ağrı oluşuyor ve omuzlarım ön tarafa doğru çıkık durumda ve yaşıma boyuma göre hiç normal değil

şimdi ilk olarak sormak istediğim bu kamburluk olayı vücut geliştirme ile giderilebilir mi veya ilk olarak kamburluk korsesi denen bir korse var onu mu deneyeyim ?

ikinci olarak bileklerim genetik olarak çok ince yani ailemde de akrabalarımda da bunu gözlemleyebiliyorum , bileklerimi kalınlaştırmak için ne tavsiye edersiniz

üçüncü olarak dediğim gibi işim masabaşında olduğu için ve pek hareket etmediğim için veya ağır bir iş yapmadığım için belim ince veya şöyle diyeyim bel kaslarım çok kuvvetsiz bunu normal hayatta bile hissediyorum , bel kaslarımı nasıl kuvvetlendirebilirim

kısacası arkadaşlar durumum vahim biliyorum , şimdi bu nedenlerden ötürü vücudumu geliştirmek için her türlü alet ve edavatı alabilirim ve evde çalışabilirim bana ne gibi aletleri tavsiye edersiniz

veyahutta biraz zor olsa da bir motorsiklet ile şehre gidip bir vücut geliştirme salonuna kayıt olabilirim

kısacası lütfen bana yardımcı olun

2. HANS

HANS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şikayetçi olduğun sorunlardan biraz bendede mezcut kambur duruyorum dik oturamıyorum,genetik olarak bileklerde zayıf zaten iskelet sisteminden alakalı,bilek kemiği gelişeceğini düşündüm ama göremedim sadece bilek kasları kuvvetlendi hacim kazanmadı..solan konusunda en güzeli üye olmak evde uğraşılmaz.ayrıca pc başında oturman bence avantaj çünkü dinlenme konusunda netice..belden önce karın kasına önem ver sonra türevlerine geçersin.

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum kamburluk genelde sırt kaslarının zayıflığına bağlanır. Yaşın geçkince ama yine de kemik yıkımı yoluyla daha da kamburlaşmak istemiyorsan, sırt kaslarını kuvvetlendirecek hareketlere yönelmeni tavsiye ederim. Korseler hakkında çok fazla bilgim yok ama kaslarını daha da tembelleştirip, seni daha da kambur yapabileceklerini tahmin ediyorum. Geçmiş olsun.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    katılıyorum ön omuz kasları güçlenirken sırt kasları yada arka omuz kasları zayıfladığında vucut öne doğru meil alır bunu toparlamanın en iyi yolu sırta yönelik ve omuza yönelik egzersizlerdir

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Bu spor duruş bozukluklarını giderir kendimdende biliyorum

6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aynı sorun bendede var sanırım Wide-Grip Front Lat Pulldown ve pull up yapıyorum birde ters mekik sırt için yeterlimi

7. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bende kamburum ya bu sporun kamburu düzelttiğini biliyorum ama tam olarak hangi hareketlerin iyi geldiğini bilemiyorum onları bi belirlersek programdan hiç çıkartmayız o şekilde dewam edebiliriz

dumbell plower iyi diye duymuşdum doğrumu?

8. acemi_caylak

acemi_caylak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tekrar slm arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim , sanırım benim için tek çare body salonuna kayıt olup sırt , omuz vb. kasları çalıştırmak olacak

peki şu bilek inceliği ve bel kaslarının zayıflığı konusunda neler söyleyebilirsiniz ?

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    hiç alakası yok nefelis kamburluk omurdan değil kas kaybındandır eger kemik bir demire benzeseydi bahsettiğin hareketle düzeltebilirdik

10. flash

flash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matbaaci
    Yer:
    Kirklareli
    slm

Bileğinin kalınlığı için yani tam elinle bileğinin birleştiği 4 parmaklık yerde bir iki santimden başka yapacağın bişey yok ama bilek gücünün önemli yanının bildiğim kadarıyla bilekle alakası yok bilek kasınla alakası var
    Kambur duruşu bendede var ayıptır söylemesi benimde yaşadığım çeşitli olaylardan kalma psikopatlığım var kafa önde gidiyor kambur çıkıyor kendimi düzeltmeye çalışıyorum fakat düzelmiyor (Sebep bel kası çalışmamam) ama şimdi çalışıyorum veeee farkı farkettim :D hakikaten gün geçtükçe kamburum düzeliyor ;) BeL önemlidir '' Yatakta,kaldırmakta, kısacası hayatta '' :D

11. acemi_caylak

acemi_caylak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abiler kesin bir yanıt veren olacak mı , şüpheye düşüyorum :?

12. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    Sorunların karşısında arkadaşların verdiği cevapları toparlarsak ilk olarak mutlaka bir spor salonuna kaydolman gerek. çünkü bu spor duruş bozukluklarını düzeltebilecek tek çare diye düşünüyorum. daha önce hiç ağırlık egzersizi yapmadıysan forumda FLEXOR'un yeni başlayanlar için bir yazısı var. tavsiyem spor salonuna kayıt olduktan sonra bu programı uygulaman. önce temelini oluşturman ,zaman geçtikçe senin daha iyi bir vücut inşa edeceğin anlamına gelir. ve özellikle vücudun orta kısmı olan bel ve mideye gereken önemi vermelisin ki hem üst hem alt bölgelerin güçlenmesi daha kolay olsun.

kolay gelsin...

13. selim06

selim06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar aynı sorun bndede var yas 19 boy 1.86 sorun boydan olsa gerek kafa bıraz asırı derecede olmasada onde gıdıyo salona gıtme ımkanımız yok 2 adet 10 ar kıloluk barlı dambıllarım var evde yapabılecegımız hıc hareket yokmu ılla salonamı gıtmemız gerekıyo yardımcı olursanız cok cok sevınırız....

14. Nathan_Drake

Nathan_Drake Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de kamburluk vardı omuzlarım aşağı ve öne doğruydu dik durduğum zamanda pek bir değişiklik olmuyordu zaten ben kambur durmuyordum kendimi ne kadar dik tutsamda (aşırı zorlayıp) bakıyordum aynaya fazla değişiklik yok.
    Bende tavsiyeler üzerine spor salona kayıt oldum. p.tesi 1 ayım doluyor ve çok iyi bir gelişim oldu o kamburluk omuzlardaki düşme yarı yarıya azaldı. thums:
    Yağlardanda kurtuluyorum göğüslerimden şikayetçiydim ordaki yağlarda baya gitti bir tek alt karın ve bacaklardaki yağlar sinirimi bozuyor ama bunlar galiba hemen erimiyormuş vücut ilk önce belirli yerdeki yağ depolarını kullanıyorumuş neyse pek bilgim yok yanıltmak istemem. 2. ayımda l carnitine almaya başlayabilirim eğer burdaki yağlarda azalma görmessem .

15. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    2006konusu

16. Deniz Ergün

Deniz Ergün Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaslar merhaba lar baslik yazilali 10 sene olmus ama baska arkadaslarda bana yardim edebilirse cok mutlu olurum.ben 17 yasindayim sirtimda kamburluk var ve boyum dan sikayetciyim 1.74 boyum . sizlere sormak istedigim bu hafta spor salonuna basliyorum faydasi olurmu olursa ne zaman etkisini gosterir. durusum duzelir yani . ve bunlarin boyuma katkisi olurmu ..hepinize tesekkurler.

Sayfayı Paylaş