kamburluk ama durum farklı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mnrt tarafından 30 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mnrt

mnrt Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Bende kamburluk var arkadaşlar 16 yaşındayım yüzmeydi spor salonuydu filan gidemem okulum var dersanem var vakit bulamıyorum, herhalde bu kamburluğu yenmenin yolu sırt kaslarını ve omuz kaslarını güçlendirmekmiş DUMBEL ile evde sırt kaslarımı ve omuz kaslarımı nasıl güçlendirebilirim ve acaba kamburluğu geçirirmi?

2. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    bence ciddi bir konu yani işin ehli birine sormalısın gibime geliyor. çünkü benim arkadaşımında belinde sorun vardı ve sadece yüzmeyi önermişlerdi diğerleri yasaktı.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bence evde yapılıcak iş degıl bı doktora gorun bı baksın sorun nedır bende okula gıdıyorum ama spora haftada 6 gun zaman ayırıyorum bence derslerede bu kadar aşık olamayın bana gore vucut daha onemlıdır kendınızede zaman ayırın

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    16 yaında kamburluk ve skolyoz teşhisi koymuştu doktor bana. Aynı senin gibi yüz dedi. Bende vakit yok spor salonuna gidiyim dedim. Okulu ve dershaneyi sağlığına bahane olarak kullanma. televizyon izleyeceğin, arkadaşlarınla vakit geçireceğin süreden kıs ve spor salonuna git veya yüz. Ben öss ye hazırlandığım yılda spor salonuna devam ettim. Günde 15 saat ders çalışıp 4-5 saat uyuyup spor yapmaya devam ettim. Bana yok okulum var, dershanem var gibi bahaneler çok saçma geliyor. Ayrıca o kadar ders yükü altında stres atmak için mükemmel bir imkan. Ayrıca spora vakit ayırdığın için notların kötüye gitmez, stres yapmadığın için özgüvenin yükseleceği için başarında artacaktır. Ben de bu şekilde oldu. Ayrıca spor yapacağına ders çalış diyenleri de hiç takma kafana. Ben sana dediğim şekilde çalışarak gayette ilk 10 bine girdim ve güzel güzel de okuyorum ve sporada aralıksız devam ediyorum :)

5. mnrt

mnrt Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    ders bahane diyorsunda lisedeyim dersler zor ayrıca öğlenciiym okulda ve dersanede akşam geliyorum eve :D ya yüzmeye gitmeyi düşünüyodm arkadaşmda gitti pek faydası olmadı bende spor salonuna filanmı yazılsam

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben yurtta kalıyordum lise 4 te. Ayrıca sayılsalım. Okulda sabahtan akşama kadar ders çalışıp bide onun üstüne yurttaki 8 saatlik zorunlu etüte girip test çözmeye devam ediyordum. Demek istediğim kendine bahaneler uydurma. Sırt probleminden kurtulmak istiyorsan sporunuda yap dersinide çalış. Burda sağlık önemli ders çalışma gibi yorumları okuyup vicdanın rahat bir şekilde salona veya yüzmeye gidemezsin. Sana lise 4 teki günlük planımı yazayım:

5:30 - 7:00 konu çalışması
    7:00 - 8:00 kahvaltı ve okula gidiş
    8:00 - 14:30 okulda ders çalışma (minimum hedef 200 soru)
    14:30 - 15:00 yurda dönüş
    15:00 - 15:30 dinlenme (mümkünse 20 dakika uyku)
    15:30 - 17:00 etüt 1
    17:00 - 17:30 dinlenme
    17:30 - 19:00 etüt 2
    19:00 - 20:00 akşam yemeği ve dinlenme
    20:00 - 21:30 etüt 3
    22:00 - 23:30 etüt 4
    23:30 -24:00 dinlenme (isteyen bu saatte uyuyabiliyor)
    24:00 - 01:30 etüt 5 (gece etüdü)

şimdi ben bu sisteme uyarak haftada 3 gün sadece 3 etüde girmeyerek çalıştım. Hem sırtımı düzelttim hemde öss de güzel bir derece yaptım. Demek istediğim kendini programlarsan yapabilirsin. Ayrıca yurdum bu şekilde öğrencileri hala sınava hazırlıyor sıkı rakiplerin var :)
    Birde sırtım nasıl dersen son hali :

http://img594.imageshack.us/i/35801145822733131911024.jpg
    http://img525.imageshack.us/i/35801145822721131611024.jpg

bu resimlerde öss sonrası yaz tatilinde çekildiler

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bende lise 3 deyım 1 senede kaldım ama spor yuzunden kalmadım lıse 1 de kaldım spora bu sene basladım 6 gun gıdıyorum haftada ve ınan rahatlarsın baskada demıyorum mutluluk hormonu salgılıyor vucut hemde ortam edınmıs olursun asosyellıkten kurtulur ınsan vucut bana gore derslerden once gelır.

Sayfayı Paylaş