Kalsiyum günlüğüm

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HighR1sk tarafından 23 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. HighR1sk

HighR1sk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım başlıkta da yazdığı gibi 1-2 yıldır uyguladığım kalsiyum programı var yani boy uzamasına yardımcı olması için ben denedim bende ciddi anlamda gelişmeler oldu sizinle paylaşmak isteyeyim dedim.hemen kendi hikayemden başlayayım 15 yaşındayken bir kış günü hastalanmıştım ve ilâç almak için doktora gittim tesadüf eseri boyumu olcturdum boyum 179-180 civarındaydı daha sonra boyumun herkesin dediği üzere yeterli olduğunu fakat bana kısa kaldığım düşüncesini veriyordu.hemen kendime bir kalsiyum-protein ağırlıklı beslenme programı yaptım.daha sonra birde egzersizler buldum ve bir spor salonuma gidip orada zaman geçirip yüzmeye felan gittim bunlarında etkisi olabilir şu anda 17 yaşıma girmeme az bir süre kaldı ve boyum ay anda 194 yaptığım herşey ile yaklaşık 2 yıl bile olmadan 15-16cm uzadım ve uyguladigim beslenme programı şöyleydi :
    Kalsiyum günlüğüm
    Sabah : 1 bardak süt
    2 kibrit kutusu kadar beyaz peynir
    50-100 gr kaşar peynir
    2 adet tam yumurta
    Ara öğün : 1 avuç ceviz ve 1 avuç fındık
    Öğlen : değişken yanı ne ıstıyorsanız yıyebılırsınız (1 kase yoğurt veya 1 ayran tercih edilmesi iyidir)
    Ara öğün : 1 adet nesquikli süt veya 1bardak süt
    Akşam yemeği : değişken yani ne istiyorsanız yiyebilirsiniz (1-1.5 kase yoğurt veya 2 adet ayran)
    Akşam yemeğinden 1,5-2saat sonra 2 yemek kaşığı keçiboynuzu özü. Ben zar zor içiyordum zorunlu değil isteyen içebilir ama bence faydalı.
    yatmadan önce : 1bardak süt
    bu beslenme programını uygulayıp egzersiz ve spor yaparak sanırsam uzayabilecegim en uzun boya ulaştım. Şu an yaşım :16(1 ay sonra 17) boy :194 kilo :86

Eksikler varsa yardımcı olabilirsiniz her türlü yorumları bekliyorum umarım istediğiniz boya ulaşırsınız

KassızAdam bunu beğendi.
  2. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Genetiğin nasıldı? Anne baba boyu?

3. HighR1sk

HighR1sk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Anne :165 baba :175
    dedem ve dayım da kısalar dayım 170 civarında dedem 165 civarında

4. sarisinmodel

sarisinmodel Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Boyun genetikle alakası var elbette ama en büyük etken bence beslenme ve spor diye düşünüyorum. Benim Ailemdeki insanlarda kısa fakat ben onlara oranla 15 20 cm daha uzunum ....

Sizin durumda boylr sanırım merak etmeyin 21 yaşına kadar erkeklerde Uzama görülüyor düzgün beslenme ile 2 metreyi bulabilirsiniz fakat 180 195 arası boy iyidir fazlası topmlumdada siritabilir sporcu değilseniz gayet iyi boydasiniz ...

5. HighR1sk

HighR1sk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Katılıyorum,Valla ailem uzun değil görüldüğü gibi kendimce birşeyler yapıp boyumu uzatmaya çalıştım ama daha uzarsa 2 metreyi bulurum diye düşünüyorum.uyku düzeni de çök önemli.

6. KassızAdam

KassızAdam Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Wushu Sanda
    Bende yarın başliyim.Gerçeği yediğim falan çok bir şey değişmiyor ama düzenli süt içmiyorum ve kaşar peyniri falan yemiyordum.Düzenli bir şekilde yapalım bakalım inşallah uzarız :)

7. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Benim dayım 190+ kuzenlerim 170+ anane 170+ baba 180+ anne ve kardeş 160+ ama ben mesela 168-170 arasındayım.
    Uzayıp uzamaman bence şans işi birazda.

8. HighR1sk

HighR1sk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Fazlasıyla katılıyorum. herkes diyor %90 genetik diye alakasız bence şans sonuçta. mavi gözlü anne ve mavi gözlü babanın kahverengi gözlü çocukları da olabiliyor.ama sonuçta amaç vücudu uzamaya zorlamak ve ulaşılabilen en yüksek boya uzamak.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mayıs 2015 ---
    Umarım istediğim sonuçları alırsın bu program zaten günlük yenilmesi gerekilen şeyler zaten neredeyse hepsini günlük olarak alıyorsundur ama ben sadece biraz düzenleyip yaptım.ortalama bir kişinin ergenlik döneminde günlük 1300-1500mg kalsiyuma ihtiyacı oluyor bu programda tam bir kalsiyum deposu inşallah istediğin sonuçları alırsın .

Son düzenleme: 24 Mayıs 2015

Sayfayı Paylaş