Kalp teklemesi :S

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ~battalgazi~ tarafından 30 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ~battalgazi~

~battalgazi~ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese selamlar yaklaşık 1 senedir v.g yapıyorum beslenmeden mi olsa gerek bilmiyorum ama ole çok ahım şahım bi gelişme olmadı son 2-3 aydır da kalpte tekleme oluyo doktora gittim önemli bişey olmadığını bu durumun sağlıklı kalplerde de olacağını yüksek ihtimal ağır çalışmaktan kaynaklandığını söyledi. Araştırdım forumda bir kaçyerde de rastladım bendeki gibi kalp teklemesi yaşayanlara ama daha detaylı olarak tartışılması bakımından yeni bir konu açma gereği duydum Sizce sporu bırakmalımıyım veya bu durumu önemsememelimiyim beslenmeyle bir alakası var mıdır?.. v.s forumda yeni olmam sebebiyle mesaj hataları aynı konudan tkrr açma gibi yanlışlarım olursa şimdiden affola :D cvp vericekler için şimdiden teşekkür ederim. Hepinize sağlık bir yaşam dilerim.

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Ağırlık kaldırmak aksine kalbi kuvvetlendirir.Sonuçta kalbin kasılmasını sağlıyorsunuz.Dr.Mehmet Öz de bunu savunmaktadır.Tekleme derken nabızda dalgalanmalar mı kastın? Dopler takıp kalp ritmin takip edildi mi?

Benim ailemde kalp hastalığı sorunu var o nedenle her yıl mutlaka rutin kontrole giderim.Doktorum aksine ağırlık çalışması yapmamın zararı olmayacağını söyledi.

3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ekstrasistol sanırım sendeki

4. yago

yago Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende nabızda değişiklikler oluyordu spor yapınca, gittim doktora ritm bozukluğu varmış, vücut geliştrme sporundan mı kaynaklanıyor dedim, hayır sporu bırakma devam et dedi, nefes alıp verirken dikkat ediyorum, çok fazla ağır girmiyorum..

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tekleme çok genel bir tanım olmuş
    ritm bozukluğu mu? ekstrasistol mu? taşikardi mi? bradikardi mi?

misal bende atriyel fibrilasyon var. üstelik 12 senedir...
    ama yine de antreman yapıyorum. kardiyomu da yaparım.
    çok fazla değil ama yine de yaparım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:04 ----------

ekleme yapayım.
    ritm bozukluğu (atriyel firilasyon) çok ciddi bir hastalıktır.
    son günlerden bir örnek de vereyim, ümit özatı hastanelerde yatıran hastalıktır.
    üzerine çok ciddi bir biçimde eğilmeli ve ona göre bir yaşam biçimi belirlenmelidir.

"cryo ablasyon" düşünüyorum, sırf bu yüzden..

6. ~battalgazi~

~battalgazi~ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bu yazdıklarınızdan sonra tekrar bi doktora gitme ihtiycı duydum açıkçası; çünkü bana net bişey söylemediler sadece ekg ye girdim doktor bişe yok fln dedi ama bu ek atımların sebebi nedir ozman :S tekrar bi doktora gitmekte fayda var sanırım. yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim.

7. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    bence sadece ağırlık çalışıyorsan kalp kası kalınlaşması gibi bir durum oluşabilir.Bu yüzden kardiyoya biraz ağırlık vermek gerekiyor.Biraz araştır ama bence başka bir doktora daha git sağlık bu sağdan soldan duymayla olmaz.

8. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    bende ağır idman dönmelerimde mutlaka kalpte ağrı oluyor arada birden giriyor ama sonra geçiyor bugüne kadar olumsuz hiç bir problem yaşamadım.bu durum birazda kardiyoyu es geçtiğimizden kaynaklanıyor hep ağırlık kaldırıyoruz ama kilo vercez diye kardiyo yapmıyoruz

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kalpte ağrı mı? ilk kez duyuyorum.
    göğüs ağrısı olmasın o?

10. rfz

rfz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende de 5-6 aydır başladı. önceleri ağırlık çalışırken sadece sporda bir- iki olurken, bir süre sonra spor yapmazken gün içinde hissettim. birçok defa oldu. moralim çok bozuldu. depresyona girdim. uykum bozuldu, haftalarca uyku ilaçlarıyla idare ettim. doktor doktor dolaştım, birçok tahlil test yaptırdım, bir şey yok dendi. holterde 350 tane çıktı. genelde sporun ilk yarım saatinde ortaya çıkıyordu. bazı günler sporda da olmuyordu. en son farkettimki aykta sabit durduğumda oluyor. oturduğum ve yattığımda hiç olmuyordu. bu günlerde tekrar başa sardı, yatarken de spor yaparken de her yerde olmaya başladı. spordaki yanlışlarım, çok ağır çalıştığımda bazen nefes tutması, son bir yıl su dengesi gözetmemek, yani şişkinlik yapıyor diye sonraya bırakıp sonra da yeterince içmemek, yine son bir, bir buçuk yıldır vakit sıkıntısından dolayı ısınmadan, yani kardiyo vb nabız yapmadan spora başlamak ve son iki yıldır sıfır kardiyo yapmak. m. power protein tozu ve kreatin kullandım düzenli şekilde son bir-bir buçuk yıldır. ton balığı çok tükettim. şimdi tozu kestim, balığı civa olasılığıyla kestim, ısınmadan girmiyorum, karantina biterse kardiyoya da başlicam ama sağlık geri gelir mi bilmiyorum. iki doktora gözüktüm biri Prof. spora devam dediler. sebebini bi bilsem, kurtulsam arabanın anahtarını veririm, o kadar sinir ediyor beni..önerisi olan, ya da çözüm bulanlar, bu konuda uzman doktor vs. Allah rızası için bilgilendirirlerse cennetlik olurlar

Son düzenleme: 26 Mayıs 2020

Sayfayı Paylaş