Kalp sıkışması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve yavuzhan1903 tarafından 13 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yavuzhan1903

yavuzhan1903 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    spora başlayalı 5 ay oldu ve 1 aydır kalbim ara ara sıkısıyor.Ritim bozuklugu oluyor genelde ağır yemek yedigimde oluyor.
    Bilginizi almak isterim
    Not:doktora gidicem

2. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    bazı kalp ritim bozuklukları belirli dönemlerde her insanda olabilir, genelde zararsızdır,

fakat özellikle ağır yemek yedikten sonra kalpteki ritmin bozulması yediğiniz ağır yemeğin tansiyonunuzu etkilemesinden ileri geliyorda olabilir.

ek olarak spor yaparken nefes alış verişleri çok önemlidir, nefesi doğru alıp vermezseniz kalp zorlanır buda ritim bozukluğuna neden olur hatta daha ileri bi sorun çıkartabilir.

ama her halukarda bi kalp grafisi çektirmeniz yerinde olur en azından kendi içiniz rahat eder.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kalbin dakikada 60-90 arası atışı vardır. bu durum antrenman ve dinlenme halinde organizmanın ihtiyacı olan
    oksijen miktarına bağlı olarak akciğerlerde alınan oksijence zengin kanı oksijenden fakir olan kan ile değiştirir.

bu etkenlere bağıl olmadan oluşan ani değişikliklerine aritim boğukluğu diyoruz. ancak kalbi etkiyen ritim bozuklukları yemekten
    ziyade kan plazmasındaki microbik olaylar, vucudunda olan enfecsiyon, uyarıcı maddelerin aşırı tüketilmesi red bull enerji içecekleri cola çay kahve başlıca etkenlerdir.

Son düzenleme: 13 Mart 2013
    Bodysoft bunu beğendi.
  4. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    bendede aynı problem oldu kalpte çarpıntı ritim bozukluğu vardı. doktora gttim kalp cerrrahisine baktı kalbime kalbinde birşey yok dedi bi ilaç yazdı adı 'beloc' galiba ritim düzenliyor.ben kullanıyorum şuan 10 gün oldu hala çarpıntım devam ediyor fakat geçiceğini düşünüyorum kafaya takma.

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bendede zaman zaman oluyor hatta şu andada var
    kalbime sancı gelior sıkışma gibi yapıyor sonra geçiyor
    5-10 gün sürüp geçiyoor
    ya kas zorlanmasıdır diyorum yada kalbi fazla zorladığımı düşünüyorum

6. yavuzhan1903

yavuzhan1903 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim şuan gayet iyiyim.doktorda bişi yok dedi ztn

Sayfayı Paylaş