Kalp Sıkışması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve emasbb tarafından 2 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emasbb

emasbb Guest

arkdslar 1.5 aydr yapıyorum bu ısı basladıgımdan berıde amıno 2000 kullandım yalnız bugun aksam ustu ınanılmaz derecede kalbım sıkısıyoo nedenı nedr acaba kaslarla ılgılı dıcem sadece sol gogsumun ıcı bole kalbım yanıı vucut gelıstrenlerın kalbı büyür dıe duymustum acaba ondan mıdır? acıl cvp yazarsanız sevınırım tedrgın oldum cunku

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kalp sıkışmaz kalp agrısı ikik gogus arasında areus costalisin bulundugu yerde ve infraspinatus yani sırt kısmında olur genelde serratus antreor un altındaki kaburga kemiginin arasına sıkışan sini bu hissi verir

buda genelde kanat sırt hareketlerinde olur

yinede bir doktora gorun derim

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

bır ara bunu bende yasamıstım,

sıgarayı azalttım, proteın ve amınoyu azalttım, dıyete basladım, aksamları sadece salata ve ızgara falan yedım, mıgdeyı bıraz daha fazla bos bıraktım,
    hemen cok tekrarlı bır programa gectım ve cardıo yapmaya basladım, bır hafta sonra tamamen duzeldıgımı hıssettım,

sen kılolumusun, sıgara ıcermısın , cok aburcubur yermısın,aksamları fazla yermısın bılmem ama bunlar sana bır fıkır verebılır

4. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben de başladıktan 1 ay sonra benzer bir sorun yaşadım. Kalp atışım düzensizleşmişti. Kalbim normal atarken birden birkaç kez güçlü atıyordu. Ben de bir hafta ara verdim. İki üç gün devam etti ama sonra düzeldi. Şimdi ikinci ayımı doldurdum ve herhangi bir sorunum yok.

Aniden ağır bir antrenmana başlamıştım, vücudumu yormuşum sanırım.

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Re: KALBİM SIKISIYOOO BIR BAKIN

GEÇMİŞ OLSUN!!!
    bu belki yaptığın sporla alakalıda olmayabilir sadece rastlantıda olabilir.Kimse gençliğine güvenmesin tavsiyem hemen doktora git flexora kaılıyorum bu konuda sana doktordan başkasıda yardımcı olamaz geçen hafta 24 yaşında bir genç kalp krizinden ölmüştü sinemada (erotik film izlerken) :!:

6. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Re: KALBİM SIKISIYOOO BIR BAKIN

KESINLIKLE BIR AN ONCE DOKTORA GIT!!! zira son zamanlarda genc yasinda kalp krizi olayi cok moda, allah gostermesin!!! kalp isi ihmale gelmez. bu arada bircok etkenin yani sira bb idmanlarinda nefes alip verimini duzgun yapmiyorsan bu kalbin icin zararli olabilir, buna da dikket etmek gerek.

7. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    acaliss çok güzel bir noktaya değinmişsin düzenli nefes alıp verme idman sırasında çok önemli teşekkürler

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    nefes olayı çok önemli arkadaşlar salonda hocalık yapıpta nefes tekniğini bilmeyen insanlar var örnek bençte agırlıgı indirirken nefesi alıyoruz ve kaldırmaya başlamadan önce vermeye baslıyoruz agırlık en üst seviyeye geldiğinde nefesimizde bitmiş olacak

9. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim hsd. bu arada maalesef forumda bu konuyla ilgili -diger bircok konuya nazaran- yeterli bilgi oldugunu dusunmuyorum (fazla tartisma gerektirmeyen bir konu oldugundan olsa gerek). flexor'un da gibi dedigi nefes hatasi oldukca yaygin ve ihmal edilen ama bi o kadar da onemli. bu konuyla ilgili bir topic iyi giderdi; bilginize..

10. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Doktor... Sen güvenceye al ;)

11. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet nefes alıp verme çok önemli hattabu yoga ve pilates gibi konsantrasyon gerektiren egzersizlerin omurgasıdır bu konuyla ilgili bir topic elbette güzel olur bunun araştırmasını yapalım sen ve ben ;) ekleyelim haklısın ben başlıyorum sende eklemek istediklerini eklersin ve sadece nefes değil okadar çok yanlışlar varki bu konu dahilinde başlık daha iyi olacaktır konuyu sporda yapılan yanlışlar diye başlık altında açacağım

işte link-

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?p=30994#30994

12. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Göğsün Alt Kısmına Sancı Saplanması
    Bazen spor yaparken, göğsünüzün altına bir sancı girdiğini hissedersiniz ve rahat nefes alamamaya başlarsınız. Bu sancı genelde yemek yedikten hemen sonra yapılan egzersizler esnasında hissedilir. Bu nedenle yemek yedikten sonra, en az iki saat egzersiz yapmamalısınız. Egzersiz hareketlerini yaparken düzenli ve doğru bir şekilde nefes alıp verin. Acı hissettiğiniz anda da egzersize devam etmeyin. Önce biraz dinlenin, sonra vücudunuzu açmak için yavaş yavaş yürüyün

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    emasbb'nin msjından tam olarak sancı girdiği yada ritim bozukluğundan kaynaklanan bir sıkışma olup olmadığı anlaşılamıyor .. ritm bozukluğundan kaynaklanan göğüs sıkışması da aynı sıkıntıyı verecektir..kalp aniden yüksek atım sayısıyla çarpmaya başlar hatta bu ses neredeyse yanındaki bir insan tarafından duyulacak kadardır ve yaklaşık 5-10 dk sürer..(bir kaç kere başıma geldi.) kardioloğa görünmen iyi olur fakat doktorun bana söylediği "bu yaşlarda ritm bozukluğu olur , normaldir! "

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ha buarada doktorun bu yaşlardan kastı "gençler" di..ben daha'27 yim.. :?

15. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Taşikardi kalbımızın egzersız yapmadıgımız ,heyecanlanmadıgımız zamanlarda durup dururken atım sayısının dakıkada 100 un uzerıne cıkmasıdır. Tabıkı bu cok tekrarlanan bır durum olursa butun fazla calısan makınalarda oldugu gıbı kalbımızde hasar yaratabılır,zıra antrenmandakı hızlanma gıbı bır sebepten degıl sebepsız yere artıs sozkonusudur.Cesıtlı sebeplerı olabılır troıd bezının fazla calısmasından tutun , duzensız uyku, kendını asırı zorlama, sıgara gıbı, fazla kılolar gıbı.

Dıkkat etmedıgımız zaman ılerde nefes darlıgına sebep olabılır.Bu yuzden boyle sorunu olanlar ne yapmalı dersenız;

Fazla kıloları atın, abarmadan yıyın,duzenlı cardıo yapın,sıgara ıcmeyın,kafeını az kullanın.

Bunları bılmemın sebebı bır ara benım bu sorunu yasamıs olmam, kendımı kaybedıp cok sıgara, cok yemek, sıfır cardıo,
    takıldıgım donemlerde bır de kendımı asırı zorlayınca bır anda ne oldugumu sasırdım.

Goya saglık ıcın spor yapacaz derken makınayı cokertıyordum,hemen dıyet,cardıo,az sıgara falan derken kısa surede duzeldı.

16. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    bende dün salondan geldikten sonra biraz dinlenmek için yattım tam uykuya dalacakken bi anda bişe oldu ve nefes alamadım hemen kalktım ayaga ve korkmusdum acaba kriz felen mi gelir diye çok kötü bi duygu ya insan 1 nefesin hakkını bile ödiyemez ....

17. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sonuç ne oldu merak ettim. Doktora gittin mi? İnşallah önemli bir şey değildir.

18. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kalp krizi olacagını sanmıyorum benim salondada böyle bir öğrencim var butun tekkikleri yaptırdı hala korkuyor fakat ben onda bir sey olmadıgına eminim en küçük bir proglem olsa kesinlikle 80 kilo benc basamaz...

ayrıca ben ona anlattım panik atak oldugunu ona dedim panik atak ile kalp rahatsızlığı aynı belirtileri gösterir..

göğüs bölgesinde sıkışma ,nefes kesilmesi,ölüm korkusu,sıkışma oldugunda soguk terleme,bu pskolojik tranvalara baglı sol tarafta uyuşma,yanlız kalma korkusu.. evet gördüğünüz gibi kalp proğlemiyle aynı görünüyor ve her on kişiden birinde görülebiliyor..

kalp için yapılacak en ucuz ve en etkili muayene yöntemi eforlu ekg dir koşu bantında koşarak seviye seviye hızlandırır ve kalp bpm %100 doyuma ulaştığında test bitmiş olur kişi kalp i doyuma ulaştırmışsa kalp saglamdır ve tum tıp otoriteleri eforlu ekg nin sonucunun dogrulugunda hem fikirlerdir..

HER SENE BİRKERE EFORLU EKG YAPTIRIN DERİM

OVERPAC bunu beğendi.
  19. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Arkadaştan bir daha cevap gelmedi endişe ediyorum. :lol:

20. ozo21

ozo21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde bugün başıma böyle birşey geldi dün yogun bir şekilde çalıştım akşama kadar bir problem yoktu yataga girmemle kalbimde agrı başladı. Sancı veya sıkışma felan degildi sadece şiddetli bi agrı hissettim sol tarafımın üstüne yatamadım agrıdan şuan uyandım ve acı geçmiş. Galiba agır antreman yüzünden oldu.

Sayfayı Paylaş