Kalp rahatsizliği

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Jackdaniels27 tarafından 10 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Jackdaniels27

Jackdaniels27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar bende doğuştan kalp rahatsızlığı var bana egzersiz ve spor yasak fakat 9-11 yaşları arasında karate ve azda olsa vücut geliştirme salonunda çalıştım sonra sürekli futbol oynadım artık çok ilerlemiştim takımlarda oynamaya başladım ama rahatsızlığım için her sene kontrole gidiyordum ve hastalığımın ilerlediğini kesinlikle yasak olduğunu söyledi doktor, o günden beri çok nadir spor yaparım spor yapma değil koştuğum bile çok nadirdir bu yüzden vücudum olduğu gibi kaldı 55 kilo , 1.78 boy çok zayıfım boyuma göre, şu an 18 yaşıma girmek üzereyim sporu bırakalım 3 yıl oldu ama küçüklüğümden beri vücut geliştirmeye merakım var evde dumbell falan var benim eskiden kalma karın kaslarım falan azda olsa duruyor bunları tekrar çıkarmak kaslı olmak ve vücudumu irileştirip kilo almak istiyorum fakat evde olacak şeylermi yoksa bundan vazgeçmeli miyim ? Salona gidemem çünkü kalp rahatsızlığım olduğundan dolayı kayıt olamam ayrıca olsam bile ölme ihtimalim bile var ağır kaldırmak yasak :) Bu arada ilaçta kullanamam o da yasak :) Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Aralık 2012
  2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Geçmiş olsun hastalığın adı nedir

Jackdaniels27 bunu beğendi.
  3. Jackdaniels27

Jackdaniels27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
    Doğuştan kalp kapakçığım 3 lü olması gerekirken 2 li olarak doğmuşum yani 3 kapağın yapması gereken görevi 2 kapak yapıyor bu da o kapakcıklarıda yoruyor zarar görmelerine neden oluyor birde bunun üzerine kan akışını hızlandıracak şeyler yaparsam koşmak,ağır kaldırmak vb gibi daha da çok yük biniyor kapakcıklara bu yüzden spor yasak ama vücut yapmak istiyorum ne yapacağımı bilmiyorum :/

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    çok çok geçmiş olsun
    önce sağlık
    sonuçta doktorlar böyle deöişken bize söz düşmez
    umarım çok güzel bir hayat yaşarsın
    herşey spordan ibaret değil

5. ChopChop

ChopChop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bu konuda bizler kesinlikle bir şeyler yazamayız.yazanları da lütfen dikkate alma.Çünkü hiçbirimiz birer doktor değiliz.En kesin bilgiyi doktorun verecektir.
    Geçmiş olsun dileklerin.

6. Jackdaniels27

Jackdaniels27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar
    Ben şimdi evde 3 kglık dumbelllar ile çalışıyorum karın kası egzersizleri,mekik,şınav vb gibi şeyler çalışıyorum pek yormadan kendimi düzenli olarak devam etsem 1 yıl içinde gözle görülür değişmeler olur mu ?

7. Jackdaniels27

Jackdaniels27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şu an ki vücut durumumun fotoğraflarını ekledim Yaş:17 Boy:1.78 Kilo:55
    Evde 6 ay düzenli şekilde kendimi pek yormadan çalışsam gelişmeler olur mu ?

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş