kaloriyi tutturmak için yağ içmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bodycinsan10 tarafından 25 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bodycinsan10

bodycinsan10 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba sporcu arkadaşlar ben ektomorfum,mesela gunde 3 bin kalori almam gerkıyorsa mesela günde 2bin veya 2 bin 500 kalori aldım diyelim 3bine tamamlamak için kalanı zeytinyağı içsem iyi olurmu kas kaybetmemek güçten düşmemek için.Yoksa içmesem kaloriyi yakalayamasam daha mı iyi olur

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Kuruyemis ye

bodycinsan10 bunu beğendi.
  3. bodycinsan10

bodycinsan10 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    onu yiyorum zaten fazlasını yiyemem ilaç kullanıyorumda

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Saçma işler hesaplamalarını gözden geçir . Öyle olsaydı ektoların sorunu kalmazdı dik kafaya zeytinyağını olsun bitsin .

Balboa7 bunu beğendi.
  5. KeremPiana

KeremPiana Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    1
    Ben ole yapiyordum bi ara uyumadan once ama gercek zeytinyagi olmasina dikkat et yoksa bi seye yaramaz bali faydali enzimlerden faydalanirsin.

6. bodycinsan10

bodycinsan10 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    sen neye göre saçma iler diyosun sen benim demek istediğimi anladınmıda bak bakıyım ben işi bitirsin diyemi sormuşum

7. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Enerji için kalöri için yağ alınmaz hele amaç kas geliştirmekse.Sadece yağlanırsın sonra o yağı yakmaya çalışırken kasları sıkıntıya sokabilirsin.Bu genelde senin işin olmayacak ketojenik ve düşük karbonhidrat diyetlerinde işe yarayabilir.Güzel bir karbonhidrat tüketin bence.Yağı da az miktarda omega dengesini kuracak kadar alın yeter.

Ayrıca gün sonu gelmişse ''aman kalörimi tamamlıyayım'' diye telaş yapmayın bişey almanıza gerek yok iş işten geçmiştir uyuyun gitsin.Vücuttaki kalöri olayı çok kompleks ve etki eden faktörü şartları çok olan bir durumdur öyle arabanın deposuna benzin doldurmak gibi 100 gram da zeytinyağı dikiyim tamamdır diye düşünemezsin.Kalöri hesabı saçma değildir ama bunu arabanın deposuna benzin doldurmak gibi düz matematiksel olarak düşünürsen saçma ve yanlıştır.

Son düzenleme: 26 Ocak 2015
    bodycinsan10 ve Savino89 bunu beğendi.
  8. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    :) tamam dostum ben senin ne demek istediğini gayet iyi anladım bak üstte yorum yapan arkadaş ne güzel anlatmış oku öğren .

9. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    İçebilirsin, (Riviera değil sızma olsun) ama karbonhidrat alman daha faydalı olur bulking için. Ama içilmez diye birşey yok. Ketojenik diyetler için gayet de uygundur.

Sayfayı Paylaş