Kalorinin %kaç'ı karbonhidrat olmalıdır ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve fatiko15 tarafından 26 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalr. 20 Yaşımda 180 boyunda ve 80 kgyim şuan. 3 yıllık sporcuyum. Konuyu uzatmayacağım net cevaplar beklemekteyim.

Günlük 3000 Kalori almaya çalışıyorum.Zamanla bu artıcak. %50 Karbonhidrat, %30 protein %20 yağ şeklinde.
    Sorun şu ki bu hesapla günlük 370 gram civarı karbonhidrat almak gerekiyor. 3-4 gündür yapmaya çalışıyorum. Protein alımımda sorun yok ama karbonhidrat yemek işkence gibi oluyor.Bulgur pilavım var(gaz problemi sebebiyle süt ve yulaf kullanmıyorum). 100 gram bulgur pilavı 70 gram karbonhidrat içeriyor(ayrıca 12 gram protein). 70x5=350 gram karbonhidrat için günlük 500 gram bulgur pilavını tüketmeye çalışıyorum. Rakam az gibi gözükebilir ama suda pişirince resmen işkance oluyor.100 gram bulgur oluyor koca 1 tabak. Ne yapıcam bilemiyorum midemde agrılar da oluyor boyle yiyince.Acaba karbonhidratı toplam kalorideki oranını %40 a düşürsem diyorum. Sizce ne yapmalıyım ?

2. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

- Forum Kurallarına Uymayan İçerik
    Kural Maddesi :
    10.1.3 Cevap alabilmek için açılan bir başlığın aynısının ya da benzerinin tekrar açılması yasaktır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş