Kalori ve kalori yapisi takip programi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AhmetDemirkan tarafından 24 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AhmetDemirkan

AhmetDemirkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaslar merhaba,
    Araniza yei katildim. 2-3 haftadir forumu takip ediyorum. 36 yasindayim ve burada yazilanlari okuyunca beslenme konusunda cok bilgisiz oldugumun farkina vardim. Zararin neresinden donulsa kardir ;)
    Boyum 166cm. 2 ay icerisinde 82 kilodan 68 kiloya geriledim. Yag oranim da %25'den %16 civarina geriledi. Hedefim %10'a dusup sonrasinda kaliteli ve bilincli bir sekilde kilo almak.
    Basindan beri protein agirlikli besleniyordum ama karbonhidrat ve yagdan cok kismistim. Burada yazilanlari okudukca ufkum acildi ve hatalarimin farkina vardim. Kendime excel de bir program hazirladim. Programda simdilik sadece benim tukettigim urunler ve onlarin besin degerleri uzerinden hesaplama yapiliyor. Ama biraz excel bilginiz varsa programi kendi isteginize gore ayarlayabilir ve gunluk kac kaloriyi hangi besin turunden karsiladiginizi takip edebilirsiniz. Son gunluk sayfanizi yeni bir sayfa olarak kopyalarsaniz da gecmise donuk olarak cok degerli kayitlar elde etmis olursunuz.
    Programi ekliyorum. Umarim isinize yarar. Sari hucrelere bilgi girmeniz (gida turu, tuketim miktari ve kilonuz) gerekiyor. Ileride vucut olculeri ve o gun ki egzersiz programi da ekelenbilir ama bu aralar biraz yogunum. (excel dosasi yuklemem izin vermedigi icin programi pdf uzantili kaydettim. bilgisayara yukleyince "pdf" uzantisini silip "xlsx" olarak degistiriniz. virus yok cunku sirket bilgisayari. bu konuda endiseniz olmasin)
    Program biraz daginik. ilk basta karisik gelebilir ama ofis programlari ile hasir nesir olanlar 2-3 dakikada olayi cozerler. Kelimeler de yari ingilizce yari Turkce oldu affola ;)
    Hedeflerinize ulasmakta yardimi olmasi dilegiyle. Gorus ve onerilerinizi de bekliyorum.
    Ahmet

Ekli Dosyalar:

Barbell Training bunu beğendi.
  2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    ahmet bey selamlar.
    dosyanizi inceledim. guzel bir calisma. dediginz gibi besin cesidi zenginlestirilebilir.
    akilli telefonunuz varsa fatsecret'in uygulamasini da deneyebilirsiniz.
    kalori takibi programlari arasinda en gercege yakini diyebilirim.
    isterseniz kendi yemeginizin degerlerini de yaratabiliyorsunuz.

AhmetDemirkan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş