kalori sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve boyka06 tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar vgyi 7-8 ay aralıklarla yaptım.Ama onlar hariç son 6 aydır düzgün yapıyorum.Ama iyi bir gelişim yok.Beslenmem sizce doğru mu?
    sabah
    2 tam 2 beyaz yumurta 60gr nesguik 2 porsiyon meyve
    50-100 gr arası peynir
    ara öğün(2-3saat sonra)
    60gr nesquik
    1 porsiyon meyve
    2bardak süt
    ant öncesi(2-3saat yine)
    200-300 arası pirinç/bulgur/makarna(karbınhidrad)
    100 gr civarı tavuk
    bazen de yeşillik
    ant sonrası yine aynı
    son öğün
    bazen meyve (yanlış biliyorum düzeltcem) bazen yoğurt
    kol ölçüm 6 ay önce 32 flndı 2-3 ay sonra 34 oldu ve şu an hala 34.5 yani 6 ayda 2.5 cm attı bnde pek anlamadım.
    boyum 180 kilom 75-77 arası oynuo bf 12-15 arası sizce kaloriyi az mı alıyorum?

Son düzenleme: 7 Temmuz 2014
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Amacın bulksa ayda 2 kg kadar alman lazım. Eğer alamıyorsan kalori miktarı az demektir.

3. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    evet amacım bulk ama ayda 2 kg kas olarak çok olmaz mı?Ben zaten yeterince yağlıyım

4. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Yeterince yağlı olduğunu düşünüyorsan neden beslenme programında nesquik var onu anlamış değilim. o_O
    Peynir olarak hangi peyniri kullanıyorsun bilmiyorum ama lor peyniri dışındakiler yağlı bir bünye için tavsiye edilebilir nitelikte değil.
    Ayrıca sorunu sadece beslenmede aramamak lazım belki programın yanlış, belki hareketleri yanlış yapıyorsun belkide verimli çalışamıyorsun bir çok etken olabilir, bunu en iyi sen bulabilirsin.

5. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    nesguikin besin değerleri gerçekten iyi ve karbonhidrad olarak bana çok fayda sağlıyor antremandan kaynaklı birşey oldunu sanmıyorum ama gelişimim yağlı olduğumdan mıdır aynaya bakınca pek motive olamıyorum ama fotolara bakınca fark belli oluyor.yorumlarınız için teşekkür ederim.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İstediğini yiyebilirsin, yağlanmanın ne yediğinden çok ne kadar yediğinle alakası var. Yeterince yağlıysan ve daha yağlanmak istemiyorsan o zaman yağ yakman lazım, bulkla işin yok. Bu durumda da 10-14 günde 1 kilo verecek şekilde kalori alman lazım.

Sayfayı Paylaş