Kalori Sayımı Tam Bir Fiyasko Diyet Miti...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve heldic tarafından 16 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Heldic o kalori sayanların beslenme listesini biliyormuyuz? Kompleks karbonhidratları, sağlıklı tahılları baklagilleri vs alarakmı beslenmişler yoksa şekerli gıdalarlamı beslenmişler? Çok merak ediyorum bunu,

Sen şekerle işlenmiş karbo kaynaklarıyla komplekslerini ayırt edemiyorsun, ben de yağ yiyecem diye margarine ayçicek yağına abansam kızartma yağları tüketsem kilo verip sağlıklı olamam demi, ne kadar yediğin değil ne yediğin önemli diye kendin demişsin zaten

Uzun vade keto beslenen normal insanlar doğru dürüst spor yapamaz, sporcu olamaz ve sıradan vatandaşın uzun vadede keto beslenip de hiç bir sorun çekmediği kesin olarak kanıtlanmış değil

Bu paylaştığın araştırmalarda da hep olabilir, daha iyi bir alternatif gibi görünüyor gibi sonuçlar var , hiç bir araştırma da baklagil yeme tahıl yeme karbonhidratları hayatınızdan çıkarın sınırsız yağ yiyin diye kesin şeyler söylemiyor senin yaptığın gibi, karşı olduğumuz şey bu,

Bu kalori sayan ve 1100 kaloriyle beslenen grubun günlük tükettiği karbonhidrat kaynaklarını merak ediyorum
    Günde 1100 kalori alan biri zaten sağlıklı zayıflayamaz ve bir süre sonra düşüşe geçer kilo kaybı

Son düzenleme: 16 Mayıs 2012
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tahıllar ve bakliyatlar zararlı ama sigara icmekte zararlı alkol almakta seker yemekde ama yeniyor tuketiliyor zararlı ama yiyorum demek ile zararsız demek farklı seyler.

ketojenik beslenen kisiler tabiki spor yapabilir yaptıkları diyeti kendilerine göre modifiye ederler sporcu ne yenmesi gerektigini bilir.

kalori sayanların yediklerinin cogu karbonhidrattan gelmis saymayanların yagdan gelmis daha cok kalori almıslar ve daha cok tartı kaybı yasamıslar.

Eger kalori saymak dogru ise daha cok kalori alanlar neden daha cok kilo vermisler ? Bu soruma cevap istiyorum veremiyorsunuz ? Arastırmalar yalan falan diyin :)

sıradan vatandas ketojenik beslenip sorun yasamadıgı belli degilken karbonhidrat agırlıklı beslenen sıradan vatandasın sorun yasadıgı kesin kez net bicimde belli

obezite insulin direnci alzheimer kalp damar hastalıkları gibi bir sürü hastalık.

tahıl ve baklagillerin zararları ile ilgili su yazıyı okuyabilirsin

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tah-llar-neden-yememeliyiz-t44859.html

Bunun icin ne düsünüyorsun cok taze bir calısma.

uzmanlar obeziteyi vücuda alınan kaloriden çok insülin hormonuna bağladı.

ccmssx bunu beğendi.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    heldic, paylaştığın çalışmaların hiçbiri, düşük karbonhidratlı diyetlerde, kalori alımını sınırsız tutabileceğimizle ilgili kesin bir veri vermiyor.

Bir kaç gündür açtığın başlıklarda verdiğin çalışmaları çarpıttığını görüyorum. Fazlasıyla iddialı başlıklarla, verdiğin linklerde söylenenden fazlasını iddia ediyorsun.

Özellikle konu sağlık olduğunda daha dikkatli olmalıyız.

Bu konuda yönetim adına son kez uyarıyorum seni.

SAVAŞ74, Azi, onbir ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  4. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Heldic genel konuların hakkında yazmak istedim,burdaki arkadaşlar senden görüp bu low carb saçmalığını uyguluyor yapmayın etmeyin böyle saçma bir beslenme olamaz herkesin kanı farklıdır herkes et yiyerek sağlıklı olamaz bu bir gerçektir,arkadaşlar sizde araştırıp beslenmenizi ona göre ayarlayın heldice göre değil,kan grupları beslenmede çok önemli lütfen onu araştırın sağlığınızdan olmayın

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

kan grupları ile ilgili olarak yapılan bir tane calısma dahi yok sadece bir doktorun tezi hepsi o

eger elinizde kaynak varsa bizi bilgilendirirmisiniz

ccmssx bunu beğendi.
  6. Reginard

Reginard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Kolestrol o kadar da çok masum bir şey değil

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

evet ondan anne sütünün buyuk kısmı yag ve kolestrol :)

8. Reginard

Reginard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bebeklerin bizden kat be kat daha fazla kaloriye ihtiyac duydukları için olmasın o :)

9. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Sesli guldum .d sen cocugun olunca onunda kalorilerini sayarsin ha .d

10. Reginard

Reginard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    gerçek bu :) bunun için düşünmen yeterli :) onlar bizden çok daha hızlı gelişiyorlar ve bunun için vücüdun ihtiyaç duyduğu madde miktarı yüksek seviyelerde :)

11. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Anne sütünde 7-8 gr karbonhidrat, 4-5 gr yağ var, anne sütünde yağ var diyerek kendini nasıl savunuyorsun anlamıyorum, bizim sana dememiz lazım bak anne sütünde karbonhidrat daha fazla diye, sen gelmiş yağ var diyorsun

hasanateş bunu beğendi.
  12. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Bence bu tartışmalar tamamen olayların yanlış anlaşılmasından kaynaklanıyor. Kimse sabah akşam abur cuburdan alınan kalori ile sağlıklı yavaş sindirilen besinlerden alınan kalorinin vücut üzerinde aynı etkiye sahip olduğunu söyleyemez zaten.

Merak ettiğim bir şey de bu sınırsız, doyana kadar yeme olayında ya ihtiyacımızdan az kalori alırsak o zaman ne olacak? Ben bazen zorla yiyorum tavuğu, salatayı, pilavı vs. Doyana kadar ye deseler şu an yediğimden daha az yerim belki ihtiyacım olan besini alamam.

heldic;

Bir beslenme günlüğü açmayı düşünür müsün? Forumda bu tarz diyetleri en katı uygulayan sensin. Bir günlük açıp öğün sayını, gün içinde vücuduna aldıklarını (kendi ketojenik tariflerinde vardır) paylaşırsın.

Merak ettiğim şeyler de var mesela ağırlık kaldırıyor musun? Kaç kilosun, yağ oranın kaç böyle şeyler.

Mesela yağ yakımı sonucunda baklavalara kavuştun mu? Kaldırdığın ağırlıklar ne alemde?

Yanlış anlamanı istemem heldic, kötü bir niyetim yok.

Azi, OkuyomBenYaa, ccmssx ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    heldic vg yapmıyor bildiğim kadarıyla. Ama yağ oranını bende merak ediyorum doğrusu :)

Pappy bunu beğendi.
  14. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Anlatılanlara göre keto beslenmeyle vücudun yağlanması imkansız ve sürekli yağ yakım modunda oluyor vücut, yıllardır keto beslenen heldicin %5-%8 den fazla yağ oranı olmaması lazım, ben de çok merak ediyorum

15. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    ya heldic vücutmu calısıyor sanıyorsunuz günde 2 ögün yemek yiodur , saçma tezler bırakın bu saçmalığı ya biz diyoruz ankara sen diyorsun ...kara

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    anne sutunun yuzde 50 60 orani yag yuzde 30 civari karbonhidrat geri kalanida protein

Ketojenik diyetlerde de oran bu sekilde zaten ki anne sutundeki laktoz gec sindirilen bir seker

Eski acmis oldugum gunlukler var yediklerim falaan genellikle ayni seyleri yedigimiz icin belli bir zaman sonra yazmak zor geliyor

Ben 160 kiloydum simdi 90 94 arasi gidip geliyorum boyum 1.85 yag oranini olcturmedim istesem daha asagilara inerim proteini ve yagi kisarak ama daha kilo vermek istemiyorum

Haftada 4 5 gun kosu yapiyorum birde full vucud rutni

Benim amacim saglikli beslenme ve hasta olmadan yasamak :)

2 ogun yiyemiyorum sartlardan dolayi keske 2 ogun yiyebilsem arada cerez falan yemesem ama malum bir yere gidiyorsun her zaman duzgun yemek olmuyor falan.

Bir suru beslenme sekli denedim kendimi en zinde hissettigim resmen enerji patlamasi yasadigim 2 ser saat ara ile 2 ogun yapip 20 saat birsey yenmedigi kisa sureli aclik ama 15 gun kadar dayanabildim gercekten zor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:42 ----------

konuyu kisilestirmeyelim lutfen her baslikta aynisini yapiyorsunuz

Burda paylasmak istedigim aslinda kalori hesabinin yanlis oldugu

Yag ve protein agirlikli 1800 kalori alan grup
    Karbonhidrat ve protein agirlikli 1100 kalori alan gruba gore daha cok kilo vermis. ve diger calismalarda bunu gosteriyor yani 3000 yakarim 2000 alirim 1 haftada 1 kilo veririm olayi degil

Kan insulin seviyemiz dustukce vucud yaglanmak degil yag yakmak istiyor

17. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Heldic açtığın konulara baktımda..

3-4 tane yağ yakımı günlüğü açmışsın biraz inceledim.

Kendisiyle çelişen bir insan modelisiniz.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/psmf-protein-sparing-modified-fast-t44927.html?t=44927 şu konuda diyet günlüğünüzü inceledim
    Kalori saymıyorum doyana kadar yiyorum diyorsunuz ama 600-700 günlük kalori hedeflemişsiniz burda. Ve günlük 3-4 beyaz, 1-2 sarısı tüketmişsiniz. Halbu ki sarısını çokca tüketin , kolestrolu savunduğunza dair 100 yorum bulabilirim. Ve sağlıklı beslenmek isteyen, binbir türlü konu açıp tartışmaya giren insan nasıl alkol içer? :) karbo yok diyemi?

Bu kadar fazlaca günlük açtığınıza göre hala yağ sorununuz var sanırım?

18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yag sorunum yok ki arkadaslarim gunluk acmam konusunda israr ediyor hala ediyolar da ugrasmak zor geliyor o gunlukleri ornek alsinlar diye actim

Gene muneccimlik olaylari :)

Psmf diye bir diyet var onu kisa sureli denemek icin yaptim ama zor bir diyet yagda olmadigi icin enerji bulmakda zorlaniyor vucud yagsiz beslenme oldukca zor

19. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Heldic uzatmayayım diyorum da sırf meraktan soruyorum ve yazmamak elde değil kalori saymadan sınırsız yiyip yağ yakın diyorsun keto beslenince vücut yağ tutmaz yağ yakar sürekli diyorsun 1.85 boya 90-94 kilosun vg yapmadığına göre kas kütlesi yok yani en az bi 10 kilo yağ fazlan var keto beslenmene rağmen neden gitmedi o yağlar hani sınırsız yiyip kilo verme olayı?

Madem kalori saymak yok doyana kadar yiyorsun neden o kiloları vermen için protein ve yağdan kısman gerekiyor, yemekten kısarsan her türlü kilo verirsin zaten ketonun ne ayrıcalığı kaldı o zaman

FedoR bunu beğendi.
  20. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    ben forumda yeniyim. okuduklarıma gore heldic arkadaş bol bol yağ ve protein yiyor bunun sonucundada zayıflıyor veya kas alıyor vs.. vucut geliştirmecilerin hepsi dusuk yağ oranlarına sahiptir. yuzuculerin ve atletlerinde yağ oranı cok dusuktur. hepside karbonhidrat yer. hemde bolca yer. ama insulin mekanizmasını bozmayan karbonhidrat tiplerinden yiyorlar. yulaf gibi mesela. ben yulafın zarar vereceğine asla inanmıyorum. cunku kendimde bol bol yerim hiç yağlandırmadı beni

Pappy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş