Kalori açığı ile 5x5 de ağırlık arttırmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bena efsanesi tarafından 5 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bena efsanesi

bena efsanesi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Mümkün mü beyler?

5x5 e gecicem ama her gün yağ yakmak icin ihtiyacimdan 700 kalori daha az yiyorum.

Normalde 2600 kalori ile kilomu korurmuşum

Ben 1900 kalori alıyorum.
    Buna rağmen 5x5 yaparken her hafta ağırlıkları düzenli olarak arttırabilir miyim?

Yoksa kalori arttırmam gerekir mi?

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    1.868
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    Agirliklarin ufaksa mumkun. Orta seviyeden itibaren zor.

3. bena efsanesi

bena efsanesi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Reyis ben normal antrenmanlarimda 50 kg bench, 30 kg oh, 30 kg barbell row, 80 kg deadlift ve 40 kg squat basiyorum. Gordugun gibi baya dusuk.

5x5 e sifirdan baslamayi dusunuyorum yani 10-20 kilolarla.

4. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Rize
    O ağırlıklarla çok rahat yükseltirsin merak etme makrolarını iyi ayarla

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    O kadar dusuk baslamana gerek yok. Vakit kaybi yasarsin. Simdi bu 5x5 programlarda mevcut devam ettigin bir program varsa ordaki max agirliklarinin atiyorum 80%i ile basliyorsun. 50kg benchin var mesela. Formun teknigin belli bir seviyeye gelmis. Bos barla degil atiyorum 40kg ile basliyorsun.

Sonuc olarak bu agirliklarla neegatif kalori yapabilirsin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  6. l'hospital

l'hospital Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben de 5x5 yapıyorum ve 2 haftadır da definasyon yapıyorum. Şuan ağırlıklarım squatta 95, deadlift 120, ve bench press 80(hepsi 5x5 bu arada). 300-400 kalori açığı ile her hafta lineer şekilde ilerleyebiliyorum. Ama belli bi yerden sonra 700 kalori açığı ile ağırlıkları arttırmak zorlaşabilir.

Kendimi tanıtmış gibi oldum :) ama amacım ağırlıklarını belli bi yere çekene kadar ağırlıklarının lineer şekilde artabileceğini söylemek. Zorladığını düşündüğünde 500 kalori açığı ile ilerleyebilsin.

Vücudunu bilmiyorum ama genel olarak 10-20kg a düşmek zaman kaybı olabilir. Şuan yaptığın ağırlıkları arttıramam diye korkma. Günlük yapman gereken tekrar çıkmazsa bi sonraki gün aynısını denersin. Merak etme artacaktır :)

Son düzenleme: 5 Ekim 2016
  7. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Hocam hazır onlineken buradan sorayım 2 sene önce sporu bırakmıştım tekrar başladım 63-64 kiloyum 5x5 ile yeni tanışıyorum hamlık dönemim geçti şimdi 3 ay split yapıp biraz güç kazanıp 5x5 e başlamayı düşünüyorum uygun olur mu birde tam kafamda oturtamadım bu 5x5 olayını

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    1.868
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    split ile güç kazanma potansiyelin daha düşük olur 5x5'e göre. splitler izolasyon ağırlıklı olurlar , frekans düşüktür haftada 1-2 kere girersin ama kası sonuna kadar yıpratırsın. fullbody ise compound ağırlıklı olur ve frekans daha yüksektir , 5x5'te haftada 3 kere squat yapacaksın mesela. bu kuvvet gelişimi için çok daha etkili bir yöntem , bu yüzden başlangıçta kas ve kuvvet açısından temel kurmak için stronglifts 5x5 ya da türevi bir program en iyisi olur senin için. daha sonra ağırlıkların belli bir seviyeye gelince split'e geçmeyi düşünürsün isteğine göre. split yapılacaksa da push - pull - legs , upper-lower gibi sistemler yapılabilir. salonlarda dağıtılan 5 günlük splitler optimal değil.

oviedo bunu beğendi.
  9. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    O zaman ilk 1 ayımı doldurayım 5x5 e geçeyim en azından bacak kaslarım felan otursun yarım yamalak şuanki programı bırakmayayım 2,5 hafta sonra 5x5 e geçeyim. Teşekkürler hocam

Sayfayı Paylaş