kaliteli kalori de göbek yaparmı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Babayorgun22 tarafından 22 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    50-60 kilo bir insan günde harcadığı 2500 kalorinin ne kadar üzerine çıkmalı? 200-300 kalori mi arttırmalı yoksa, 3000-4000 kalori mi almalı?

burda tamamen yağdan uzak,kompleks karbonhidrat ve kaliteli protein alımından bahsediyorum. birden 4000üzeri kalorileremi çıkılmalı yoksa hafiften 200-300 kalorimi arttırılmalı?

2. varosvaros

varosvaros Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    steroid var mı

3. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Kalorinin kalitelisi de,kalitesizi de kilo yapar.Yavaş yavaş kalori arttırımı yapacaksın,kilon arttıkca kalorı ıhtıyacında artacagından,kalorıyı de cıkartacaksın.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Aralık 2014 ---
    Ayrıca yağdan uzak demişssin,temiz bir kas kütlesi için,günde 50 gram hatta daha fazla sağlıklı yağ(fıstık yağı,hindistan cevizi yağı,zeytinyağı)alman gerek,yağlar hormonlarn aktif çalışması için çok öenmlidir.

4. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ben ne demek istediğinizi anladım. zaten sağlıksız yağlardan bahsediyordum ben, sağlıklı yağ hakkında geniş bilgim var benim. bilgilendirme için teşekkürler bu arada :)
    birden 3000-4000 kalori almaya başlamak bana her türlü yağ olarak döner,göbekleşme yapar ancak, harcadığım kalorinin 200-300 kalori üzerine çıkarsam hem göbeksiz hemde daha sağlıklı kilo alırım -burda kilo almaktan kasıt; kas yaparak almak.- yani yağlanmamak için gerektiği kadar kalori. doğru bilgilermi ?

5. varosvaros

varosvaros Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    nekadar agir kaldırıosan o kadar kalori alırsın.
    birden 200 kilo squat yapamayacagına gore yavas yavas artırıcan tabi

6. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Yağlanmadan kaslanmak zordur ama,sağlıklı kaloriler ve yağlar ile çok az yağlanarak büyümek mümkündür,evet 200-300 degılde 500 geç sen alman gereken kalorıyı,500 ıyı bır deger.

Sayfayı Paylaş